Youtube ile kazanç elde edin

Youtube İle Para Kazanma

Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Ek iş arıyorsunuz ve ne yapabileceğine henüz karar veremediniz. O zaman internetten para kazanma yollarına başvurabilirsiniz. Bu yollar arasında büyük bir öneme sahip olan Youtube sayesinde birçok kişi gelir elde edebiliyor. Youtuber olmak, sanılanın aksine oldukça zor ve emek isteyen bir iştir. Kendinize bir kanal oluşturduktan sonra sizi sevdirecek videolar çekmeli ve kesinlikle alıntı video veya müzik kullanmamalısınız. Youtube bu konuda oldukça sert kurallar uyguluyor ve 3 uyarı almanızın ardından hesabınızı kapatabiliyor.

Nasıl Youtuber Olunur?

  • Kendinize bir isim oluşturarak sizi marka gibi görmelerine olanak sağlayabilirsiniz. Bu şekilde daha fazla akılda kalır ve başkalarına önerilirsiniz.
  • Video başlangıç filigranında kendinize özel bir logo tasarlayarak bunu kullanmak sizi daha profesyonel gösterir. Piyasada birçok ücretsiz logo tasarım programı bulunuyor.
  • Videolarınız için kaliteli görünen introlar hazırlayın, bu kanalınızın farklı ve özel olduğunu gösterir.
  • Yapacağınız videolarda kullandığınız içerikleri telif hakkı olmamasına büyük ölçüde özen göstermelisiniz. Telif hakkı olan videolar yayından kaldırılabilir ve üyeliğinizin kapatılmasına sebep olabilir.
  • Yeteneğinizi keşfedin! Hangi konularda daha başarılıysanız o konularda video hazırlamaya özen gösterin. Kozmetik, bakım, oyunlar ve şakalar bu yeteneklerden birkaçı arasında seçim yapabilir veya yeni bir akım oluşturarak en iyi Youtuber siz olabilirsiniz.
  • Orijinal olun, taklit yapmaktan sakınmanız kanal seviyeniz için oldukça etkilidir. Bezer şeyler oluşturmak yerine farklı videolar tasarlayarak rakiplerinizi geri planda bırakabilirsiniz.
  • Video Çekimlerinizi profesyonel programlarla çekin ve düzenleyin.

youtubeden para kazanma

Youtube İle Nasıl Para Kazanılır?

Youtube üzerinden kendinize oluşturduğunuz videoların arasına reklam yerleştirerek veya dışarıdan reklam alarak kazanç elde edebilirsiniz. Tıklanma ve takip edilme sayınızın yüksek olması sizin bu işten para kazanabileceğinizi gösteriyor. En az 1.000 ve üzerinde takipçinizin olması ve videolarınızın 1.00 izlenime ulaşmış olması gereklidir. Tabi ki bu sayı ne kadar artarsa sizde o kadar kazanç elde edebilirsiniz. Youtube platformu uzun süreli çalışan ve düzenli videolar yükleyen kişilere daha fazla fırsat sunuyor. Düzenli aralıklarla paylaşım yapacağınız videoların 100 üzerine çıkması halinde Youtube ortağı olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sayı bazen 50 video ile yeterli olurken bazen 100 video isteyebilmektedir.

 Youtube Ortaklık Başvurusu

Yeterli seviyeye ulaştığınızı düşünüyorsanız ve bir kitleye sahip olduysanız, Youtube platformuna ortaklık başvurusu gönderebilirsiniz. Başvuru değerlendirmeniz detaylı bir şekilde incelendiği için biraz vakit alabilir. Aynı zamanda ortaklık başvurusu öncesinde veya sonrasında Adsense için de başvuruda bulunmalısınız. Ortaklığınızın kabul edilmesi ardından gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz