Youtube İle Ayda 1000 Dolar Kazanın

Youtube Para Kazanma 2017

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Youtube, günümüzde en fazla kullanılan kanallar arasında bulunuyor. Milyonlarca kişi Youtube üzerinden video izleyerek vakit geçirebiliyor ve kazanç elde edebiliyor. Genç yaşta zengin olan birçok kişi Youtube aracılığıyla bu başarıyı kazanmıştır. Youtube para kazanma yolunda, dikkat edeceğiniz birkaç unsur, sizin daha hızlı yükselmenize yardımcı olacaktır.

Youtube Para Kazanma Taktikleri

Youtube’den para kazanmak istiyorsanız, sunduğumuz önerileri dikkatlice okuyarak uygulayabilirsiniz. Fakat en başta yapmanız gereken şeyin, farklı bir şeyler üretebilmek olduğunu unutmayın. Klasik yöntemler zengin olmanıza değil, ufak miktarlarda kazanç sağlamanıza yardım eder. Öcenlikle nasıl kanallar açabileceğinize dair birkaç örnek sunalım.

youtube para kazanma taktikleri

Kendi Ürünlerinizi Satın

Cassey Ho, pilates hocası olarak yaptığı videoları ortalama 17 milyon kişi tarafından izlendi. Cassey bu sayede pilateste kullanılabilen kıyafet ve ürünlerin satışını yapıyor.

Eğitim Videoları Verin

Başarılı olduğunuz konu üzerine odaklanarak, kullanıcılara eğitim videoları verebilirsiniz. Örneğin çok iyi makyaj yapıyorsanız veya site tasarlıyorsanız, kişilere bunun detaylarını öğretebilirsiniz. Bu yöntemle yüksek kazançlar elde eden Michelle Phan sadece 25 yaşında. Makyaj teknikleriyle neşeli kişiliğini bir araya getiren Michelle 650 milyondan fazla görüntülenmeye sahip. Sunduğu videolar sayesinde, Lancome gibi bir firmadan makyaj video artisti teklifi aldı.

Affiliate Ürün Satışı

Youtubeden para kazanma yolları arasında, affaliate yöntemiyle ürün satışı da bulunuyor. En hızlı ve ne kolay şekilde para kazanabileceğiniz bu yöntem sayesinde, satışlarınızı garanti altına alabilirsiniz.

Hit Şarkı Yapın

Youtube üzerinden meşhur olan ve sevilen birçok sanatçı bulunuyor. Örneğin Gamgnam Steyle şarkısıyla milyonlar tarafından sevilen PSY, bu sayede 2 milyon tıklanma sayısına ulaştı. Sesinize ve bestelerinize güveniyorsanız, kişileri cezbedecek farklı şarkılar yapabilirsiniz.

Youtube Ortaklığı

Youtube, dünya çapında 16 binden fazla ortağa sahip. Fakat Youtube ortağı olmak o kadarda basit değil. Ortaklık başvurusu yapmadan önce, izleyici kitlenizi ve videolarınızın izlenmesini yükseltmeniz gerekir.

Azimli Olun

Youtube kanalı açmadan önce, ilgi çekmeyi başaracak videolar çekin. Kişileri eğlendirebilir, eğitebilir veya ağlatabilirsiniz. Ne yapacağınız tamamen size kalmış. Başarılı olduğunuz konuyu bulun ve azimle çalışmaya devam edin.

Youtube İzleyici ve Abone Çekme (SEO Çalışması)

Youtube üzerinden para kazanmak isteyen kişiler, tercih ettikleri konuyla alakalı videoları çektikten sonra, yükleme aşamasında belirli taktikler uygulayabilir. Bu sayede videonun daha fazla kişiye ulaşması hedeflenir. Youtube para kazanma işine girişen kişilerin, bu yöntemleri de denemesi tavsiye edilir.

youtubede para kazan

 1. SEO yöntemleri, konularınızın veya videolarınızın Google üzerinden daha hızlı bulunmasına yardımcı olur. Gerektiği şekilde yapılan SEO yöntemleriyle videolarınız baş sıralarda çıkabilir.
 2. Youtube’ye video yüklerken, video başlığını düz ve kısa kullanmalısınız.
 3. Orijinal olun, paylaştığınız videonun daha önce paylaşılıp paylaşılmadığını kontrol edin.
 4. Kanalınızda küfürlü yorumlara yer vermeyin, bazı kullanıcılar bunu görünce uzaklaşabilmektedir.
 5. Videolarınıza mutlaka alakalı etiketler kullanın.
 6. Videolarınızı Facebook, İnstagram ve Twitter gibi sosyal mecralarda da paylaşın.
 7. Twitter üzerinden paylaşım yapmadan önce, gündemde olan hashtagleri etiket olarak kullanabilirsiniz.
 8. Kanalınızdaki profil resmi, arka plan gibi bölümleri boş bırakmayın. Alakalı resimler kullanabilirsiniz.
 9. Videolarınızı mümkün olduğunca uzun süreli tutun.
 10. Resimlerden slayt gösterileri yapabilirsiniz. Bu sayede kendi orijinal videonuzu oluşturabilirsiniz.
 11. Çektiğiniz videolara, arka plan müziği eklemeyin, telif hakkına girebiliyor ve videonuzun kaldırabiliyorlar. Youtube’nin sunduğu telifsiz müzikleri kullanabilirsiniz

youtube para kazanma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz