YazKazan Dolandırıcılığı Güvenilir mi

YazKazan.Net Yazarları Sömürüyor!

Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Yazkazan.net ve diğer makale sitelerinde, birçok kişi makale yazarak kendisine ek gelir elde ediyor. Ev hanımları, öğrenciler ve kazanç sağlamak isteyen ve kalemine güvenen birçok kişi makale yazarlığı yaparak bütçesine katkıda bulunuyor. Hatta bazı kişilerin bu mesleği ana gelir kaynağı haline getirdiğini ve aylık olarak 1500-2000 TL arası kazanç sağladığını görebilirsiniz. Bu kadar geniş bir piyasaya sahip olmasının tabi ki eksi yönleri de bulunuyor. Örnek vermemiz gerekirse Yazkazan.net sitesini incelediğimizde özellikle yazarlığa yeni başlayacak olan kişilerden faydalandığını görebiliyoruz. İşinde deneyim sahibi olan kişiler zaten piyasayı çok iyi bildiği için Yazkazan.net sitesinden uzak duruyorlar.

Yazkazan.net Düşük Fiyat Politikası!

Yazkazan.net sitesine kayıt olurken 100 kelimesi 0.50 TL olarak değerlendiriliyor. İnternette ufak bir araştırma yaparsanız makale yazılarının taban fiyatlarının 100 kelimesi 1 TL olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Hatta deneyimli bir yazarsanız bu fiyat 2,5 TL’ye kadar yükseliş gösterebiliyor. Fakat bunun geçici bir durum olduğunu yazar statünüz yükseldiğinde kelime fiyatının da artacağını söylüyorlar. Örneğin standart yazarken 100 kelimesi 0.50 TL iken uzman yazar olduğunuzda 100 kelimesi 1.00 TL olacağı belirtilmektedir. Yazkazan sitesi bu konuda sizi büyük bir yanılgıya düşürebilir!

yazkazan

Yazkazan.net sitesinde yazar statünüz yükseldiğinde, her yazdığınız yazının 100 kelimesinden 1 TL falan almıyorsunuz. Bunu destek bildirimiyle sorduğunuzda ise açıklama olarak size “Merhaba, uzman yazar olmanız halinde dilerseniz standart yazı talep edilen projelerden seçim yapabilmektesiniz. Uzman olmanın avantajı kilitli olan ve miktarı yüksek olan işleri yapabilmenizdir. Sistemde genel olarak talep standart projelerdir. “ Yani sizin uzman veya elit yazar olmanız çok fazla bir şey fark ettirmiyor. Bahsettikleri yüksek fiyatlı yazılar 1 ayda 10-15 defa anca denk düşüyor, oda kapabilirseniz!

yazkazan.net

Ödeme Yapmamak İçin Yazkazan.net Çabalıyor!

İnternette araştırma yaptığınızda sıklıkla karşınıza çıkan birçok şikayeti görebiliyorsunuz. Yazkazan.net şikayet edenlerin rakip firmalardan olduğunu söyleyerek kullanıcıları yanıltma çabasına girse de bunun böyle olmadığı açık bir şekilde belli oluyor. Bir süre boyunca yazdınız, emek verdiniz sizin yazılarınızın karşılığını nadir olarak ödeyen firma, ödeme günü yaklaşırken değişimler yaparak ödemeyi sürekli erteliyor. Yazkazan.net bunları uygularken kendi yazdıkları ile de çelişerek yazkazan güvenilir mi sorusu karşısında güvensiz olduğunu ispatlıyor.

 

Örneklerden birisi olarak size şunu sunuyoruz;

Yazmaya başladığınızda çekim talebi 100 TL ve üzeri bakiyelerde yapılıyordu. Sürekli yazdınız ve 100 TL’yi tamamladınız çekim talebinde bulundunuz. Ödeme alabilmek için ayın 15. Gününü beklemeniz gerekiyor. Yazkazan.net ödemelerini her ayın 15’inde yapıyor. Bugüne kadar sıkıntı çıkarmazlar size hatta çok nazik davranırlar!

Ödeme gününe 5 gün kala tarafınıza gelen mailde ayın 15’i itibariyle çekim taleplerinin 200 TL olacağı bildiriliyor. Fakat yaklaşık 20 gün öncesinde verilen ödeme talebini normal şartlar ve kurallarda yapmaları gerekiyor. Bildirilen mail sonucunda bir daha ki ödemeyi 200 TL ve üzeri talep edilebilir. Gelen maili resimlerden inceleyebilirsiniz;

yaz kazan makale

Şikayetleri İle Yazkazan.net

Özet olarak açıklamamız gerekirse, ödemeyi yapmamak adına türlü yöntemlere başvuran Yazkazan.net sitesi, yazarlara oldukça düşük fiyatlardan içerik hazırlattığı gibi zar zor kazandıkları tutarları da çekmekte sıkıntı yaşatıyorlar. Hatta bazı kullanıcıların şikayetlerini geri çekmesi karşılığında ödeme yapacaklarını belirten birçok mesajı da mevcut.

yazkazan şikayet

yazkazan.net güvenilir mi

yazkazan güvenilir mi

yaz kazan sitesi

yaz kazan giriş

makale yazarak para kazanma

Uzun zamandır ParaParala ekibi yazkazan makale yazarlığı yaptı. Ve dün SCAM olan bu makale sitesine bizler aracılığıyla kayıt olan arkadaşlarımızdan bu yanlış yönlendirme için özür diliyoruz. Görmüş olduğunuz gibi birçok yazkazan şikayet konusu oluşmuş durumda. Bizlerde bu site tarafından kendimizi dolandırılmış, kandırılmış, emeği sömürülmüş hisseden birer bireyleriz. ParaParala ekibi, bu ve benzer tehditlere boyun eğip susacak kadar korkak değildir! Ve yazkazan.net makale hizmetleri bu konu er veya geç onlara ulaşacaktır. Dolayısıyla yapacakları en ufak bir tehdit unsurunda Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde hesap sormaktan korkmuyoruz!

11 YORUMLAR

 1. Hocam bende sizin makale yaparak para kazan bölümünden görerek üye oldum. 250 kelimelik 2 özgün yazı yazdım ama reddedildim. Taban fiyat zaten 100 kelime üzerinden 1 TL ama burada 100 kelime 50kr. Tam bir zaman sömürgesi. Böyle bir yazı paylaşmanız iyi olmuş, bu siteden uzak duracağım.

  • Çok uzun zamandır aktif olan ve kazandıran bir sistemdi. Anlaşılan o ki yazar kitlesi çok arttığından nasıl olsa çıkartırız mantığı ile SCAM oldu resmen. Para çekme talebi verdik günler öncesinden 20 gün oyaladılar ve 15 inde ödeme yaptıkları için 2-3 gün kala limiti arttırdılar. Sömürüldük maalesef. ParaParala ‘da bu sömürüden nasibini aldı. Sizleri de böyle bir sıkıntıya soktuğumuz için özür diliyoruz. Son olarak reddedilen 2 özgün içeriğinizi destek@paraparala.com adresine gönderir misiniz? Bakalım bu reddedilenleri satmışlar mı? Başka yerde yayınlamışlar mı?

 2. Merhabalar bu videoyu izlermisiniz ? Devam ediyor mu hala kazanç var mı yazkazan.net ‘de bilgilendirirmisiniz son durum nedir?

  youtube.com/watch?v=ejQfJJJci_E

  • Yaz kazan sitesine güvenmeyin. Üyeleri azalınca farklı muamele yapıyorlar. Biraz fazla yazara ulaşsınlar hemen şartlar değişiyor. Aylardır hep aynı mantık. Birçok eski yazar bu siteyi bıraktı.

 3. Hocam bu firma dalavereci, ben önce bunların siteye kayıt oldum. Tam 4 ay yazarlık yaptım 350 TL paramı vermediler. Daha sonra makaleyazkazan.com isminde siteye kayıt oldum şuanda 5 aydır burada yazıyorum. Kurallara uyguduğunuz sürece hiç bir sorun yaratmıyorlar. Ayrıca gayet ilgililer yani dilerseniz sizde bu siteye kayıt olabilirsiniz. Böyle çok dolandırıcı firma çıkmış üç kuruş kazanacağız ama el insaf insanları sömürüyorlar. Üstelik aradığımda firmayı benide tehdit ettiler yok avukata verirlermiş yok bilmem ne olur muş. Kesinlikle bu siteye kayıt olmayın.

  • Hocam bende makaleyazkazan.com’da 1 yıllık üyeyim 🙂 Açıkcası daha fazla yüksek ücret veren bir firma var mı diye araştırırken yorumunuzu gördüm. Şuan tam 8 site dolaştım, makaleyazkazan.com daha fazla ücret veriyormuş. Sizin bulduğunuz var mı hiç ?

 4. Üstadlar selamlar,
  Güncel durum nedir acaba, bilgisi olan arkadaşlar yorum ve tavsiyede bulunabilirler mi rica etsem? Bu işe yeni başlayacak biri olsanız bugün hangi sitelere güvenebiliriz, hangi sitelere üye olalım makale için? Belli ki site admini arkadaş ve bu siteyi takip edenler bu konularda epey deneyim edinmiş. Şimdiden teşekkürler.

 5. bu site uzun zamandır SCAM olmuştu. ben limit 50 TL iken para çekme talebinde bulunduğum zaman onaylanmış makalelerimi 1 ay sonra sildiler. sorduğumda ise makaleleriniz kopya çıktı dediler. Google üzerinden dahil onlarca kopya testi yaptığım zaman hiç bir kopya bulamadım bunun üstüne ertesi gün yazdığım makaleler farklı sitelerde yayınlanmaya başlandı. yazkazan ekibi yazarları sömürmekle kalmayıp kopya dediği makaleleri de satıp sizlere yenisini yazdırıyor. ne para ödüyor. ne başka bir şey. çok fazla hakkım olan bu site sahibine ve ekibine hakkımı helal etmiyorum. siz de etmeyin ve bu SCAM siteden uzun durun derim.

 6. eğer bu site ödemelerinizi yapmıyor ise gerekli yerlere şikayet edin yani hiç kimse sizin paranızı alamadığınız makaleler üzerinden para kazanmasın böyle saçmalık mı olur ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz