Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Günümüzün en popüler mesleklerinden birisi olarak yazı & çeviri hizmetleri ile internetten para kazan. İlginç gelebilir fakat yazı yazarak para kazanmak son zamanlar network ve bilişim dünyasında fazlasıyla gelişmiş ve ek gelir olmaktan çıkmıştır. Ayda 5 bin TL kazanabilirsiniz. Elbette bu işin püf noktaları önemli. Şaka değil ayda 5bin TL kazanabiliyorsunuz!

Yazı Yazarak Para Kazan

Günümüzde makale yazarlığı olarakta bilinmektedir. Fakat bu kadar kısa bir şekilde geçmemekte fayda var. Bir web sitesine içerik yazarlığı yapabilirsiniz. Yada bir web sitesinin metin editörü olabilirsiniz. Eğer yabancı dil konusunda iyiyseniz çeviri yaparak para kazanmak oldukça ideal bir seçimdir. Günümüzde Türkçe makalenin taban fiyatına baktığımızda 100 kelimesi minimum 1 TL olarak karşımıza çıkıyor. Elbette bu işi kalitesiyle yapıyor ve gerekli kuralları karşılıyorsanız yüz kelimesini 2 TL veya daha üzerine de yazabiliyorsunuz. Eğer çeviri hizmetleri veren şirket, ajans gibi işletmeler ile çalışırsanız sizler için çok daha avantajlı bir iş haline gelebilir. Çünkü taban fiyatlar ortalama 3 misli artış gösteriyor.

  • Makale Yazarak Kazanmak İsteyenlere Tüyolar : Şuan okumuş olduğunuz bu yazılar makale olarak adlandırılabilir. Eğer bu içeriği okurken keyif alıyorsanız ve akıcı bir şekilde yazımız kayıp gidiyorsa iyi bir makale yazarı olduğumuzu düşünebilirsiniz. Biz bu işten bir ay içerisinde part time olarak 2bin tl kazanıyorduk. Üstelik bir yandan da hayatın keyfini çıkartabildik. İnternet ortamında birçok alternatif site mevcut. Buralarda sizlerde makale yazarlığına ilk adımınızı atarak kendi portföyünüzü oluşturabilirsiniz.
  • Çeviri Yaparak Para Kazanmak : Eğer yabancı dil hakimiyetiniz iyiyse çok şanslısınız. Çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Özellikle çeviri hizmetleri arayışında olan birçok şirketin olduğunu ve piyasada yabancı dili iyi bilen insanlara fazlasıyla ihtiyaç duyulduğunu bilin. Türkçe yazılmış bir makale düşünün ve ederi 5 tl olsun. Eğer yabancı bir dil olarak yazılmışsa bunun değeri ortalama 10 – 15 tl arasında değişiklik gösterir.

Makale Nasıl Yazılır? Ben Makale Yazabilir miyim?

Herkes makale yazabilir fakat bu işinde çeşitli ölçü ve kuralları vardır. Örneğin makale yazarak para kazan demekle bitmiyor. Her şeyden önce Türkçeye hakim olmalı ve imla kurallarına özen göstermeniz gerekmektedir. Sizden istenilen konuyu doğru, akıcı ve net bilgiler ile belirtmeniz gerekir. Elbette her şeyin başında en önemli kural özgün içerik üretmektir. Yani yazdığınız makalenin kopyalanarak alınmamış olması gerekiyor. SEO uyumu önemlidir.

  • SEO (Search Engine Optimization) : Bu çok önemli bir kısımdır. Arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Google veya diğer arama motorlarında örneğin ”para kazandıran oyunlar” yazdığınızda ilk sayfada çıkan sitelerin SEO çalışmalarının iyi olduğunu düşünebilirsiniz. Yada Google’da hiç ”epitelyum” yazmayı denediniz mi?

İnternet üzerinden yazı yazarak para kazanmak isteyenler için güzel fırsatlar her zaman çıkar. Eğer biraz emek verirseniz aylık çok güzel gelirler elde edebilirsiniz. Bu konuda çok ciddiyiz. Bir ay içerisinde günde sadece 3-4 saat zaman ayırarak çok rahat 1000 TL kazanabilirsiniz. Unutmayın yazı % çeviri hizmetlerinde her zaman güzel gelirler elde etmek tamamen sizin beceriniz ve azminiz ile alakalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz