Yapı Kredi Bankasından Gelen Mesaj Herkesi Şok Etti!
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Türkiye’nin en büyük banklarından birisi olan Yapı Kredi, bugün inanılmayacak bir durum yaşadı. Banka müşterileri ve internet şubesi üzerinde yaşanılan bu olay Yapı Kredi çöktü mü? Yapı kredi hacklendi mi sorularına neden oldu.

Vatandaş Şaşkın!

Yapı Kredi mobil şubesini kullanan vatandaşlara, bankadan gönderilen bildirim oldukça ilginçti. Neden ve nasıl olduğu bilinmeyen ve henüz açıklanmayan mesajda “Gokay 425” yazıyordu. Gönderilen bu bildirim sonrasında vatandaşların aklına Yapı Kredi çöktü mü? Soruları yer almaya başladı.

Durumun farkına varan ve hemen akabinde sitenin güncellendiğine dair mesaj yayınlayan yetkililer “Size daha iyi hizmet verebilmek için web sitemizde güncelleme çalışması yapıyoruz. Bu süre dahilinde sağ üst köşede bulunan İnternet Şubesi menüsünden dilediğiniz zaman Bireysel ya da Kurumsal İnternet Şubesi’ne giriş yapabilir veya İnternet Şubesi şifresi alabilirsiniz.” Duyurusunu internet site üzerinde yayınladı.  İşte kullanıcılara gönderilen o bildirim;

yapıkredi bankası

Yapı Kredi uygulaması üzerinden gönderilen bu mesajın ne anlam geldiği, neden böyle bir sorunla karşılaşıldığına dair bir bilgi ise henüz açıklanmadı. Bunun yanı sıra olayın farkına varan kişilerin, sosyal medya üzerinde yaptığı esprili mesajlarda dikkat çekti.

Bu durum sonrasında kullanıcılara ödemelerini Yapı Kredi bankası üzerinden gerçekleştiren oyun ve yatırım şirketleri, gün içerisinde yapılması gereken ödemelerini ertelemek zorunda kaldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz