Yandex Money Giriş

Yandex Money Ödeme Yöntemi – Yandex Money Nedir?

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Yandex Money Nedir?

Son yılların en çok konuşulan ödeme yöntemlerinden Yandex Money’in Rusya’nın en büyük elektronik ödeme sistemi olduğundan bahsedilebilir. Adından da anlaşılabileceği üzere ünlü arama motoru Yandex’in bir ürünü olan Yandex Money, bugün Rusya’da milyonlarca kişinin en çok kullandığı ödeme yöntemleri arasında ilk sıralarda gelmektedir. PayCash platformu üzerinden hizmet veren bu adres, piyasaya ilk kez 2002 yılında sunulmuş ve 2013 yılına gelindiğinde ise Avrupa’nın en önemli banka kuruluşlarından olan Sberbank tarafından %75’lik hisse payı üzerinden satın alınmıştır. Bundan dolayı bu tarihten sonra günümüze kadar olan dönemde Yandex Money’in tüm operasyonlarının Sberbank tarafından yönetildiği söylenebilmektedir.

Yandex Money Nasıl Kullanılır?

Yandex Money kullanımı hakkında bilgi almak isteyen kişilere, çok sayıda avantajı bulunan bu ödeme sisteminden biraz daha bahsedebilmek mümkündür. Yandex Money en temel hali ile bir tür çevrimiçi dijital cüzdan olarak hizmet vermektedir. Bu sistem ile hem ödeme yapabilme hem de ödeme talep edebilme imkanları mevcuttur. Rusya’da neredeyse bütün ATM’ler üzerinden Yandex hesaplarında biriken paraların hiçbir komisyon olmadan rahatlıkla çekilebilmesi ise Yandex Money hesap sahiplerinin en büyük ayrıcalıklarındandır. Günümüzde 76.000’in üzerinde çevrimiçi mağazada geçerli bir sistem olan Yandex Money, Amerika ve Kanada dışında kalan diğer ülkelerde de yine ATM’ler üzerinden kolaylıkla kullanılabilmektedir. Bu nedenle Yandex Money TR gibi bir ödeme sisteminin olup olmadığını merak edenlere söz konusu ödeme yöntemi ile para yatırılabildiği ve online mağazalara para aktarılabildiği söylenebilir.

Yandex Money Güvenilir mi?

Yandex Money ödeme sisteminden faydalanmak isteyen kullanıcıların ilk olarak Yandex Money kayıt işlemlerini tamamlamaları gerektiğinden bahsedilebilmektedir. Hesap sahibi olacak kişilerin kişisel bilgilerini doğru ve eksiksiz şekilde girmelerinin ardından ise Yandex Money hesapları arzu edilen şekilde para yatırma ve çekme işlemleri için kullanılabilir hale gelir. Tüm dünya üzerinde birçok kullanıcısı bulunan Yandex Money ödeme sistemini henüz tam olarak bilmeyen ve bu nedenle sistemin yeterince güvenilir olup olmadığını merak edenlere de bu yöntemin uzun yıllardır sorunsuz şekilde birçok Avrupa ülkesinde müşterilerinin ihtiyaçlarını karşıladığı söylenebilir. Bugün Skype, iTunes, AliExpress ve Nintendo gibi pek çok profesyonel mağaza, Yandex Money ödeme sistemini resmi ödeme seçenekleri arasında kabul etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz