Whatsapp’ın Gizli Özelliklerini İnceledik!
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Son zamanlarda haber sitelerinde ve sosyal medya siteleri üzerinde çok sayıda Whatsapp özellikleri dikkat çekiyor. Bu özelliklere bakıldığında hayat kurtaracak cinsten olduğunu belirten abartılı yorumları bile görebilirsiniz. Pek çok haber sitesinde, kullanıcının tıklaması adına sunulan bu özelliklerin pek çoğu gerçek değil. Sunulan bu özelliklerden en fazla dikkat çekeni ve rağbet göreni ise Whatsapp mesaj geri alma oluyor. Fakat durum aslında pekte görüldüğü gibi değil!

Whatsapp Mesaj Geri Alma Özelliği!

En sık karşılaştığımız yayınlardan birisi bu cümlelerden oluşuyor. Whatsapp mesaj geri alma işlemi tarifine baktığımızda;

Gönderilen mesajın üzerine basılı tutarak, üst kısımdan sil seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Silme işlemi yaptığınızda evet gönderdiğiniz mesaj siliniyor. Hatta Whatsapp mesaj geri alma özelliği ile 1 ay önce yazmış olduğunuz mesajları bile silebilirsiniz. Fakat bu söylendiği gibi iki taraflı olarak silinmiyor. Whatsapp mesaj silme işlemi yaptığınızda sadece siz bunu görebiliyorsunuz. Karşı taraf gönderdiğiniz mesajı okuyabiliyor. Aman dikkat! Bu durum şuan için aktif değil, fakat ilerleyen günlerde ve güncellemeler de neler olur bilemiyoruz.

whatsapp güncelleme

Whatsapp Yeni Özellikler

Popüler mesajlaşma ve konuşma uygulaması olarak herkesin hayatında yer alan Whatsapp, zaman zaman yaptığı güncellemeler ile yenilikler getiriyor. Whatsapp yeni özellikler sayesinde her geçen gün daha kullanışlı bir hale geliyor. Yeni bir güncellemeye hazırlanan uygulama, İnstagram’da olduğu gibi çıkartmalar ilave ediyor. Bunun yanı sıra son olarak gelen yenilikleri şöyle özetleyebiliriz;

  • Grup konuşmalarında sürekli bildirim almaktan sıkılan kişiler, gruba basılı tutarak 1 yıla kadar sessize alabilirler.
  • Whatsapp üzerinden gönderilen resimler otomatik olarak telefon galerinize kayıt ediliyor. Bu özellikten kurtulmak için ise, sohbet ayarlarına girerek, gelen medyayı kaydet özelliğini kapatmanız yeterli.
  • Sizin için önemli olan ve kolay bulmak istediğiniz mesajları yıldızlayarak işaretleyebilirsiniz. Bu işlemden karşınızdaki kişini haberi olmayacaktır.
  • Kayıtlı olan bir kişinin üzerine tıklayarak, daha önce hangi gruplarda beraber olduğunuzu ve neler konuşulduğunu görebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz