Whatsapp GRubu Ayarları Nasıl Yapılır
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Whatsapp uzun zamandır insanların sıkça kullandığı hatta hayatlarının bir parçası haline geldiği sosyal mesajlaşma uygulaması olarak kullanılıyor. Facebook bünyesinde bulunan bu uygulamayı kullanmayan yoktur. Özellikle grup yöneticileri için whatsappa gelen 2 özellik sayesinde artık gruplar kontrol altında kalacak!

Whatsapp grup ayarlarıWhatsapp Güncelleme Geldi

Geçtiğimiz günlerde whatsapp gruplarına özel olarak yapılan bu güncelleme ile artık her şey çok daha elverişli hale geldi. Öncesinde grupların yöneticilerin kontrolünde olmadan müdahale edilebiliyordu. Artık tarih oldu.

  • Grup Ayalarını Herkes Değiştiremez : Özellikle kalabalık grupları yönetenler bu özellik biçilmez kaftan. Birçok grupta ergen diye tabir edilen buluğ çağındaki kanı kaynayan çocuklar grupların açıklamalarını, resimlerini ve grup isimlerini değiştirebiliyordu. Herhangi bir grup üyesi bunu yapabiliyordu. Bu özellik sayesinde artık grup yöneticileri kullanıcıları yetkisiz bırakabilir. Whatsapp Web ve Mobil üzerinden de sorunsuz bir şekilde aktif edilebilir.

Soldaki resimde görmüş olduğunuz gibi önce grup bilgileri bölümünü açın. Sonrasında ise ”Grup Ayaları” bölümünü tıklayın.

Burada size iki seçenek çıkacaktır. ”Grup Bilgisini Düzenle” ve ”Mesaj Gönderebilir” şeklinde iki farklı ayar vardır.

Buradan grup bilgilerini düzenleme yetkisini sadece yöneticiler olarak güncellerseniz grup üyeleri grup bilgilerini değiştiremez. Aynı şekilde Mesaj gönderebilir bölümünden de üyelerin yazmasını engelleyebilirsiniz.

Özellikle geç saatlerde gruba yazılmasını istemiyorsanız mesaj gönderimini kapatabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz