Ütopya Anasayfa
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

[ad id=”6977″]

2016 yılında internetten para kazandıran oyunlar arasında yerini alan Ütopya, sistemi kapatacağını duyurdu. Uzun zamandır maddi olarak zorluklar yaşayan oyun bugün itibariyle iade taleplerini almaya başladı. ParaParala‘nın fazla dayanamaza dediği Ütopya Online Kapandı!

Ütopya Online Kapandı

Oyunun resmi facebook sayfası üzerinden yapılan açıklamada oyunun kapandığını ve geri iade taleplerinin başlayacağı belirtildi. Ali Tunca beyin yapmış olduğu açıklamaya göre bundan sonra Ütopya online ve Arter Online devam edemeyecek. Yapılan açıklamada iadelerin yapılacağı belirtiliyor fakat 400 bin üzeri üyenin büyük bir kısmının yatırımlı üye olduğu düşünülüyor. Bu kadar üyenin parasının nasıl çıkartılacağı meçhul. Ali Tunca bey şahsı olarak borcu kapatacağını belirtiyor. Peki bu mümkün olacak mı?

Ütopya Kapandı

Ütopya Online Geri Ödeme Yapabilir mi?

Uzun zamandır faaliyette olan oyunun en başında güven veren oyunlardan birisi olduğunu söylemiştik. Lakin geçen süre içerisinde oyunun gidişatının ciddi anlamda sıkıntılı ve çökeceğini belirtmiştik. Burada Ali Tunca bey her ne kadar rakiplerin vs kötülediğini, hakaretlerinden sıyrılamadığını belirtiyor olsa da bu sorun tamamen Ütopya Online sorumluluğundadır. 08 Mayıs 2017 tarihinde Çiftlik Bank isimli oyunun ponzi listesinde 1.sırada hedef aldığı Ütopya Online o yaftalamadan bile esprili bir şekilde sıyrılırken, uğraşacak vaktimiz yok derken, isterseniz buyrun gelin size de kapımız açık derken kafaya takılmamıştı. Fakat birkaç karalama kampanyası yapan şahsın yada ponzi oyunun hakaretlerinden yılması kesinlikle kabul edilemez.

ParaParala Yorumunu Esirgemez

Oyun her ne kadar listemizde yüksek güven oranıyla başlamış olsa da son 5 – 6 haftadır durumunun iyiye gitmediğini söylemiştik. Gidişatın kötüye gitmesi oyunun bir daha toparlanabilmesinin oldukça zor olduğunu söylemiştik. Bu gidişle kapanacaktır dediğimizde bize de küfürler, hakaretler edildi. Bizde mi kilit vurup gitmeliyiz?

Ütopya Online Geri Ödemeleri Yapabilecek mi?

Oyunun kapanışından sonra Ütopya online şikayet konuları artmaya başladı. Ödemelerin 3 ay sonraya verildiğini geçtiğimiz günlerde beyan eden birçok takipçimiz bizleri dinlemediği için pişmanlığını birçok yerde belirtti. Ütopya yönetimi sanal federasyon oyunu için yönlendirmeleri rica ediyor. ParaParala olarak bu borçlar kapanmadan hiçbir yere yatırım yapmanızı önermiyoruz. Sanal federasyon henüz borçsuz. Oradaki yatırımlar ile Ütopya borçlarının çok çok küçük bir kısmına yetecektir. Sonrasında sanal federasyon için aynı sıkıntılar doğacaktır. Bizlerin size önerisi borçlar bitmeden, temizlenmeden, sıfır bir sayfa açılmadan asla yatırım işlerine girmeyin. Eğer çok sevdiğiniz bir kuruluşsa onlar için çabalayabilir, yardımcı olabilirsiniz buna kimse bir şey diyemez. Fakat görünen köyü uzakta aramamanız.

 

Tavsiye Oyun

[ad id=”6977″]

5 YORUMLAR

 1. ben çok iyi hatırlıyorum ki ütopya konusu açıldığında bir çok yorum geldi siteye gerekirse linklerini bulurum. yorumlar yapıldı siz hiçbirisine cevap vermediniz.
  ütopyanın güven puanını 65 e düşürüp sonra yine 70 lere çıkardınız.
  şimdi kalkmış burada biz söylemiştik diyorsunuz.
  ayıp hocam ayıp. bizler sizin değerlendirmelerine dayanarak fikir ediniyoruz. hadi öngöremediniz ki bu normal kimse herşeyi önceden kestiremez de yok biz söylemiştikler yok şöyle yok böyle….
  gösterin hocam nerede hangi tarihte uyardınız insanları link verin kanıtlayın ama eminim ki siz bunu yapmaktansa bu yorumu sileceksinizdir.
  size de güvenim kalmadı net söyleyeyim.

  • Ütopya Online Künyesi (Konu 29.03.2017 Güncellendi)

   4 ay önce güvenilir oyunlar listesindeydi bunu da inkar etmedik. Dün ki canlı videoda da bunu belirttik. 4 ay önce bir problem yoktu. Sonrasında zaten inişler çıkışlar oldu. Son 1 aydır da Ütopya güven konusunda ciddi sarstı. Her oyunda en son güncelleme tarihleri vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz