Tütün Sararak Para Kazanılır mı

Tütün Sararak Kazanç Elde Etme

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Tütün ve sigara ürünleri sağlığa en çok zararlı olan maddeler arasında yer alır. Fakat buna rağmen, ülkemizde bunları kullanan kişilerin sayısı oldukça fazla. Bu durum ev hanımlarına da bir geçim kaynağı haline geliyor. Çevrenizde bulunan tütün dükkanlarına uğrayarak evde iş talebinde bulunabiliyorsunuz.

Tütün Nasıl Sarılır?

İşi veren firma size kullanmanız gereken tüm malzemeleri verecektir. İlk başlarda bunu yapmakta oldukça fazla zorlanabilirsiniz. Fakat zaman içerisinde ne kadar fazla hızlandığınıza siz bile inanamazsınız. Evde ek iş yapmak için tütünü tercih ettiyseniz size sarma makinesi, tütün ve filtre (makaron) verilecektir. Makineye istenilen tutarda tütünü düzgünce yerleştirerek, tıpkı sarma makinesinde olduğu gibi sarabilirsiniz. Sarılan bu tütünleri paketlere veya büyük kutulara yerleştirmeniz de talep edilebilir. Para kazanma yolları arasında bulunan bu işi, çevrenizde bulunan tütüncülerden talep edebilir veya internet üzerinden tütüncü sitelerine ulaşabilirsiniz.

tütün sarma işi

Tütün Sararak Ne Kadar Kazanılır?

Bu işten kazanacağınız tutarda, tıpkı diğer yöntemlerde olduğu gibi sizin el hızınıza bağlıdır. Bu para kazanma yolu üzerinden günlük ne kadar fazla sarım yaparsanız, o kadar çok kar elde edebilirsiniz. Hazır sarılmış olarak satılan tütünlerin fiyatı genellikle 3-4 TL arasında değişir. Tabi siz direkt üreticiye çalıştığınız için, sarma fiyatınız da düşecektir. Anlaşma yaptığınız yere bağlı olarak paket başına 50 Kuruş – 2 TL arası kazanç elde edilebilir. Bu şekilde bakıldığında, bu işten çok fazla para kazanamayacağınızı görebilirsiniz. Aylık kazandığınız tutar ufak giderlerinizi veya alışverişlerinizi karşılayacaktır.

Kendiniz Yapın!

Eğer çevrenizde çok fazla sigara tüketen kişi bulunuyorsa, bunu tek başınıza da yaparak satabilirsiniz. Satın alacağınız tütün ve diğer malzemelerle çevrenizden gelen siparişleri hazırlayabilirsiniz. Bu sayede evde para kazanmak amacıyla yaptığınız tütün sarma işinden daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Bu iş sadece ev hanımlarına değil ek iş arayanlara, öğrencilere ve emeklilere de yönelik bir işlemdir. Hatta çevrenizde para kazanmak isteyen kişiler bulunuyorsa, onları da bu işe davet ederek grup halinde daha fazla ürün çıkartılabilir. Bu sayede hem sıkılmadan sarma yapar hem de daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

evde para kazanma

Tabi bu işi yapma kararı alırken iyi düşünmeniz önerilir. Yapılan işin hukuki boyutları ipe götürebilir. Sokaklarda doluşan kaçak işletmeler sonunuzu getirebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz