Çiftlik Bank Açıklama
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Bugün saat 16:00 civarında Türkiye’nin prestij sahibi oyunlarından birisi olan Çiftlik Bank oyunu yayınlamış olduğu amatör bir bildiri sonrasında önüne gelen oyunlara saldırdı. Ticari ünvanı olan, olmayan her oyunu hedef gösteren şirket geri adım atmadığı takdirde ismini geçirdiği şirketler tarafından suç duyurusunda bulunulacak.

Çiftlik Bank Reklam mı Yaptı?

Toplam 28 oyunun ismini yayınlayıp ”Dolandırıcı” yaftası vurulan oyunlardan Ütopya Online, SanalPets, Kira Zengini ve MyLuckyFarm adlı oyunlarda nasibini aldı. Agresif bir tavır ile trilyonluk şirketin reklam yaptığını düşünenler olduğu görüldü. Zira Çiftlik Bank gibi prestij sahibi olmuş bir oyunun böyle ucuz yollu reklamlar ile uğraşacağını düşünmediğimiz gibi, amaçlarının da paradan ziyade üye kasmak olduğunu düşünüyoruz.

İşte O agresif paylaşım!

Çiftlik Bank fbook

Çiftlik Bank fb2

Çiftlik Bank fb3

Dolandırıcı Yaftası Vurulan Şirketler Sessiz Kalmadı!

MyLuckyFarm Facebook Fan sayfasından şu açıklamayı yaptı.

”Şirketimize yönelik hakaret ve kurumsal olmadığımız konusunda yapılan paylaşım ve ithamları siz değerli yatırımcılarımız tarafından dikkate alınmamasını arz ediyor ve yapılan suçlama,ithamlardan dolayı suç duyurusunda bulunacağımızı siz değerli yatırımcılarımızla paylaşmayı doğru buluyoruz.

Myluckyfarm Destek Ekibi”,

MyLuckyFarm Açıklama

SanalPets Kurucusu Yunus Çalağan ise Çiftlik Bank oyununu uyardı. Resmi evrakları karşı tarafa gönderdiğini ve yapılan hatadan dönülmediği takdirde avukatlarımızı devreye sokar kibarca tavuk gibi sizi yolarız demek istedi.

Yunus Çalağan SanalPets

Kira Zengini Oyununu bünyesinde bulunduran Sinyap Mühendislik konu ile ilgili önce facebook üzerinden özel mesaj atarak Çiftlik Bank oyunundan isimlerinin kaldırılmasını talep etti. Yanıt alamayan şirket facebook sayfaları üzerinden gerekli tüm evrak ve belgeleri, faturaları yayınlayarak şu cümleler ile noktayı koydu!

Biz bu firmaların yanında küçük olabiliriz yada onlar kendilerini piyasanın sahibi sanabilirler,hiç önemli değil bizim için. Ama Biz Hak ve Hukuk çerçevesinde yolumuza devam edeceğiz ve tabiki hakkımızı sonuna kadar arayacağız.
Kirazengini Yönetimi

Firma belki küçük ama kendini piyasanın kralı sananlara etkili bir soytarı cevabı verdi. Hayatın her zaman krallara gülmeyeceğini ilerleyen günlerde göreceğimizi umuyoruz.

Kira Zengini Açıklama

Kira Zengini ilk olarak Çiftlik Bank’ı özelden uyardı!

[one_half]Kira zengini 1[/one_half] [one_half_last]Kira Zengini 2[/one_half_last]

Ütopya Online İçin Özel Başlık Açar, Şapka Çıkarırız!

Çiftlik Bank tarafından yapılan paylaşım sonrasında günün en güzel açıklamasını Ütopya Online verdi ve esprili bir dil ile hacının kuyusuna sokup sokup çıkardı.

Ütopya Online Açıklaması

PARAPARALA OLARAK BİZDE ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ!

Sizlerle tanıştığımız günden beridir doğruyu yapanların yanında olacağımızı, sizleri kandırıp sırtınızdan para kazanmayacağımızı belirtmiş ve uygulamaya koymuştuk. Bir diğer amacımız ise şirketler arası tatlı bir rekabet ortamı yaratmaktır. Dolayısıyla Çiftlik Bank oyununun bu davranışı hiçbir şekilde kabul edilemez. Ticari ünvanı olan oyunlarında marka değerlerini koruma çabası içerisindeyken bizler, şirketlerin birbirlerine girmelerine sessiz kalmıyoruz. Güvenilir oyunlar listesinde yer alan Çiftlik Bank oyununu süresiz bir şekilde yerinden kaldırıyoruz. Bizler Oyun sektöründe sizlerle her zaman hak, hukuk ve yasal boyutlarda hizmet verenleri, rakip firmaları kötülemeyen profesyonel şirketlerden tarafız. Türkiye’nin en prestijli ve varlıklı oyunlarından birisi olan Çiftlik Bank, gerçek dolandırıcı oyunların yanında rakiplerini yaftalamasının çirkin rekabete işaret olduğunu biliyoruz!

 

NOT: İÇERİKTEKİ ÖZEL MESAJLAŞMALAR ŞİRKETLERDEN İZİN ALINARAK PAYLAŞILMIŞTIR.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz