Mehmet Aydın Dubaide Yakalandı
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

2018 yılının en büyük vurgunlarından biri olan ve en geç dolandırıcılardan birisi olarak gösterilen Mehmet Aydın ciddi düzeyde para ile yurtdışına kaçmış ardında onbinlerce mağdur bırakmıştı. 500 Milyon liradan fazla bir meblağ ile Uruguay’a oradan Brezilyaya kaçtığı tespit edilen ve son durak olarak Dubai’yi tercih etmişti. ÇiftlikBank dolandırıcılığı adı altında birçok kişinin gözaltına alınıp tutuklanmasıyla birlikte aylardır keyif süren Tosuncuk lakaplı dolandırıcı Mehmet Aydın dün Dubai’de bir eğlence merkezinde kameralara yakalandı.

Mehmet Aydın Kameralara Yakalandı

Basına yansıyan habere göre dün Dubai’de alem yaparken görüntülenen Mehmet Aydın’ın paraları ezdiği görülüyor. İlk kez kameralar karşısında rahat ve neşeli görünen Aydın’ın bu görüntüleri dolandırılan 80 bin kişinin içine oturdu. Lüks yaşamı ile adeta dolandırdığı insanların paralarını çatır çatır yiyen Aydın’ın lüks otomobilleri de dikkat çekiyor. Dubai’de bir mekanda eğlenen Tosuncuk’un koruma ordusuyla geldiği mekanda tam 90 .000 TL hesap ödediği görüldü. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından da hakkında yakalama kararı çıkarılan Mehmet Aydın’ın rahat tavırları dikkat çekiyor. Uruguay’da olduğu öne sürülen ve hakkında kırmızı bültenle arama emir çıkarılan Aydın’ın sık sık seyahat ettiği ortaya çıktı. Son durağı Birleşik Arap Emirlikleri’nin en görkemli şehri Dubai olan Tosuncuk’un kumar oynamak içinse Kıbrıs’a gittiği ifade ediliyor.

Hesap kadar bahşiş ödedi

Dubai’de eğlenen Mehmet Aydın’ın paraya hiç de önem vermediği görülüyor. Dolandırdığı paralarla lüks içinde yaşayan Aydın, masaya gelen 90 bin liralık hesaba 60 bin lira da bahşiş ekleyerek hesabı ödüyor. Türkiye’deki bir vatandaşın ömrü boyunca biriktiremediği 150 bin lirayı birkaç saatlik eğlence için veriyor Çiftlikbank’ın patronu Tosuncuk Mehmet Aydın.

Lüks otomobil koleksiyonu

Tosuncuk’un kaçtığı ilk zamanlar Kıbrıs’a giderek buradaki en büyük kumarhanede poker oynadığı öğrenilirken Ferrari’nin en lüks modelinden satın alan Aydın’ın tek araçla yetinmediği ve Ford Mustang’ın da en son çıkan modelinden aldığı iddia ediliyor. Ağabeyi Fatih Aydın ise Hong Kong’ta yaşıyor. O da kardeşinden aşağı kalmıyor lüks ve şatafatlı yaşayışında. Türkiye’deki mağdurların beddualarının arşa çıktığı şu günlerde abi-kardeş paraları yemekle meşguller.

Mehmet Aydın Dubai

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz