tasarım yaparak para kazanın

Tişört Tasarımıyla Para Kazanma

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Hayal gücünüze ve tasarımınıza güveniyorsanız bu işe başlayarak ek gelir elde edebilirsiniz. Son dönemlerde oldukça moda olan özel tasarım tişörtler kişiye ve eşlere özel hazırlanarak satılmaktadır. Bu işi hazır kalıplarla yapabileceğiniz gibi özel eğitimler alarak yapmanız sizin tercih edilmeniz için en önemli etkenler arasında yer alıyor. Oldukça moda olan tasarım tişörtler, bebek ve çocuk giysileri içinde tercih ediliyor. Özellikle yeni doğumlarda ebeveynler bebeklerinin isimlerinin yazdığı ve özel mesajlara sahip giysileri tercih ediyor. Eşler ve sevgililerde kendilerine has tasarımlar talep edebiliyor. İstenilen şey bazen sadece bir isim olabiliyorken, bazen de resim veya grafik tasarımı olabiliyor.

Tişört Tasarımı Nasıl Yapılır?

Grafik tasarımından anlıyorsanız bu iş sizin için oldukça basit bir hal alacaktır. Herhangi bir bilgiye sahip değilseniz özel eğitim veren kurslara kayıt olarak tasarım eğitiminizi almanız gerekiyor. Ortalama 1-3 ay süre devam eden bu kurslar sonrasında oldukça başarılı bir tasarımcı olabilme imkanınız bulunuyor. Fakat unutmamalısınız ki ne kadar eğitim alsanız da eğer el yatkınlığınız yoksa bu işten para kazanamazsınız. Verilen eğitimlerde photoshop ve corel gibi programlarında detaylı bilgilerini öğrenebiliyorsunuz.

tişört tasarla

Tasarım yapmadan önce, son zamanlarda en fazla dikkat çeken ve moda olmayı başaran modelleri örnek alarak benzer fikirler üretebilirsiniz. Tişört tasarlama yaparken kullanacağınız kumaşın kalitesi de oldukça önemlidir. Ucuz ve kalitesiz kumaşlar müşterinizin sizden şikayetçi olmasını ve müşteri kaybı yaşamanızı sağlar. Bu sebeple kaliteli ve uygun fiyata bulabildiğiniz kumaşları tercih etmelisiniz. Tasarımlarınızı baskı merkezlerine götürerek istediğiniz kumaşa sahip tişörte bastırabilirsiniz.

Tasarım Tişört Satışı

Tişört tasarımları satmak için kendinize sosyal medya hesapları oluşturabilir veya basit bir şekilde blog açabilirsiniz. Gittigidiyor tarzında bulunan sitelerde kendinize Online dükkan oluşturarak satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. İlk başlangıçta 10-15 adet tişört tasarımı yaparak resimlendirmeniz, müşterilerin seçimi için oldukça önemlidir.

Online olarak uğraşmak istemiyorsanız veya müşteri potansiyeli bulamıyorsanız, etrafınızda bulunan butiklerle konuşarak ihtiyaç duyup duymadıklarını sorabilirsiniz. Bu tarz butiklere vereceğiniz tasarımlar sayesinde ek kazanç elde edebilirsiniz. Fakat gerçek bir işletmeye satış yaptığınız izin vegi ödemeniz ve bazı izinleri almanız gerekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz