tanıtım filmi yaparak para kazanın
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Tanıtım filmi yaparak para kazanabilirsiniz. Profesyonel olmak elbette gelirleri katlayabilir fakat bu işi hiç bilmeyenlerin bile kısa sürede tanıtım filmi yaparak para kazanma deneyimleri olumlu sonuçlanmıştır. Birçok hazır program veya online siteler aracılığıyla bu işi geliştirebilir, en kısa sürede işlerinizi büyütebilirsiniz. Hiç merak ettiniz mi tanıtım filmi nasıl yapılır ve ne anlama gelir?

Tanıtım Filmi Nedir?

Tanıtım filmi sadece TV’lerde değil sosyal medya hesaplarında, Youtube kanallarında da sıklıkla kullanılıyor. Genellikle firmaların tercih ettiği tanıtım filmlerinde, kendiniz oynayabilir veya karikatür olarak hazırlayabilirsiniz. Fakat profesyonel olarak yapmak istiyorsanız mutlaka kendiniz veya uygun gördüğünüz bir kişi olmalıdır. Tanıtım filmi hazırlama aşamasında, ne kadar profesyonel davranırsanız o kadar fazla müşteri bulursunuz. Tabi bazı kişiler ciddiyet yerine daha eğlenceli çekimler de talep edebilir. Tanıtım filmi fiyat teklifi almaya başlamadan önce, kendinize örnek olarak gösterebileceğiniz başarılı bir video çekimi yapabilirsiniz. Bu işi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, ihtiyacınız olan tüm detayları aşağıda görebilirsiniz.

film yapımı

Tanıtım Filmi Hazırlama

Tanıtım filmi hazırlama aşamasında ilk olarak yapmanız ve kullanmanız gereken malzemeler olacak. Çekim işlemlerine başlamadan önce, farklı olan bir özelliğiniz varsa onu ön plana çıkarabilirsiniz. Tanıtım filmi hazırlama işinde, daha önce de belirttiğimiz gibi bazen çok ciddi ve kurumsal videolar talep edilebiliyorken, bazen oldukça esprili olan kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Peki siz hangisisiniz? Öncelikle bunu bulmalı ve çizginizi belirlemelisiniz. Tanıtım filmi nasıl olmalı diye merak eden kişilerin ihtiyacı olacak malzemeler ise şu şekildedir;

  • Kamera: Olmazsa olmazlardan birisi kameradır. Kameranız olmazsa çekim yapabilmeniz pek mümkün olmayacaktır. Fakat kameradan kastımız kesinlikle cep telefonu değil. Özel video kameraları veya dijital makineleri tercih edebilirsiniz. Telefonun kamerası çok iyi bile olsa, tutuş bakımından sizi oldukça fazla zorlar. Tanıtım filmi nasıl olmalı diyen kişiler, öncelikle kaliteli bir kameraya ihtiyaç duymaktadır.
  • Tripod: Uygun fiyata bile alabileceğiniz tripodlar, videonuzun daha profesyonel görünmesine yardımcı olacaktır.
  • Ses: Hangi ses cihazından faydalanacağınıza karar vermelisiniz. Ekstra mikrofon mu kullanacaksınız? Yoksa video mikrofonundan mı faydalanacaksınız? Tanıtım filmi fiyat teklifi verilirken ses kalitesine oldukça önem verildiğini unutmamalısınız. Dolayısıyla dışarıdan hiçbir şekilde sesi kabul etmemeniz gerekiyor.

Tanıtım Filmi Nasıl Çekilir?

Çekim yapmaya başlamadan önce, mutlaka etrafınızdaki ışıklandırılmayı kontrol etmelisiniz. Işık ne çok fazla, ne de çok az olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken diğer önemli nokta ise, kamerayı sabitlemenizdir. Ufak bir hareketlilik bile izleyicilerde kötü etkiler bırakabilir. Video esnasında ses tonunuza ve mimiklerinize istediğiniz gibi yön verebilirsiniz. Çekim işlemi tamamlandıktan sonra detaylı bir şekilde video kontrol edilmelidir. Fon müziği kullanacaksanız, telifsiz olması oldukça önemlidir. Kullanabileceğiniz video düzenleme programlarıyla kusurları yok ederek, müşterinize sunmaya hazır hale getirebilirsiniz.

 

tanıtım filmi yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz