Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanılır
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Genç yaşlı demeden birçok kişinin sıklıkla kullandığı sosyal medyalar, birçok kişiye kazanç kapısı haline geldi. Sosyal medya hesapları, kişilerin birbirleri ile iletişimde olmasını, paylaşım yapmasını sağlarken, yüksek miktarlarda para kazanmasını da sağlıyor. Bunu yapabilmek için, belirli kurallara ayak uydurmalı, sabırlı ve azimli olmalısınız.

youtube para kazanmakYoutube Para Kazanma Taktikleri

Youtube sayesinde, genç yaşta zengin olan birçok kişi mevcut. Bu kişilerin birçoğunun en başarılı yöntemi ise özgün ve benzersiz video yayını yapmaları sayesinde oluşuyor. En fazla kazanç sağlayan Youtuberler arasında size anlamsız gelen videolar olabilir. Fakat insanlar bu tarz paylaşımlar izlemeyi seviyor ve eğlenceli geliyor. Youtube’den para kazanabilmek için belirli bir izleme oranı ve abone sayısına ulaşmanız gereklidir. Belirtilen rakamlara ulaşmanızın ardından ortaklık için başvuru yapmanız yeterlidir. Zaten yeterince başarılı bir Youtuber olursanız, size dışarıdan da reklam gelmeye başlayacaktır. Video çekimlerinizde olabildiğinde kaliteli ses ve görüntü kullanmalı, ufak bir intro dahi olsa kopya kullanmamalısınız. Youtube telif hakkına oldukça önem veriyor. Youtube ile para kazanmanın tüm detaylarına, sitemizin arama butonuna Youtube yazarak ulaşabilirsiniz.

facebook para kazanma

Facebook’tan Para Kazanma Taktikleri

En popüler sosyal medya sitesi olan Facebook üzerinden farklı yöntemlerle para kazanabilmeniz mümkün. Facebook üzerinden para kazanmak için ürün satışı yapabilir veya kendinize hayran sayfası oluşturabilirsiniz. Hayran sayfası oluştururken mümkün olduğu kadar organik olan takipçiler edinmelisiniz. Hile veya benzer yöntemlerle elde edilen kullanıcılar, size kazanç sağlamaz. Sayfanızda düzenli olarak paylaşımlar yaparak, hayran kitlenizi bağlı tutabilirsiniz. Yeterli seviyeye ulaşmanızın ardından satış ortaklığı ile reklam yayınlayarak para kazanabiliyorsunuz. Unutmayın popüler bir sayfa vakti nakit yapabilir.

instagram para kazanma

İnstagram Para Kazanma Taktikleri

Sosyal medya sitelerinden en fazla kazanç sağlayan bir diğer site, İnstagram’dır. İnstagram sayesinde kişiler reklam yaparak veya satış yaparak kazanç elde edebiliyor. Bunu yapabilmek için etkin ve organik takipçi sayınızın yüksek olması gerekiyor. Eğlenceli paylaşımlar yaparak veya kişisel bakım bilgileri paylaşarak bu kitleyi sağlayabilirsiniz. Yaptığınız paylaşımlara uygun olarak kullanabileceğiniz hashtag belirlemelisiniz. Hashtag bir nevi İnstagram anahtar kelimeleri olarak biliniyor. Bir paylaşıma maksimum 30 hashtag ekleyebiliyorsunuz. Bu sayede paylaşımlarınız daha fazla kullanıcıya ulaşabiliyor. Tabi unutulmaması gereken şey ise, hashtag yapmayı tercih ediyorsanız profilinizin gizlilik ayarını herkese açık yapmalısınız. Yoksa kullanacağınız hashtag hiçbir işe yaramaz. Yeterli seviyeye ulaşınca ise, reklam yapabilmek için firmalarla iletişime geçebilir veya onların size ulaşmasını bekleyebilirsiniz. Firma sahipleri zaten popüler olan hesapları buluyor ve teklif gönderiyor. Reklam yayını yaparken de kullanıcıları boğmayacak ve kaçırmayacak şekilde aralıklar ile yapmalısınız.

twitter para kazanma

Twitter Para Kazanma Taktikleri

Şu sıralar oldukça popüler bir hale gelen Twitter, internetten para kazanmanın diğer bir yolu. Aktif bir Twitter hesabına sahipseniz, oldukça güzel miktarlara satış ortaklığı yapabilirsiniz. Ortalama 5000 üzeri aktif takipçiniz olması halinde, satış ortaklığı yapan firmalar ile iletişime geçerek reklam alabilirsiniz. Bazı firmalar sadece paylaşım yapmanıza ücret ödeyebiliyor iken, bazı firmalar ürünlerin satışından komisyon verebiliyor. Bunu hayran kitlenizin durumuna göre siz belirlemelisiniz. Bu işlerden elinizi çekmek istediğinizde ise, Twitter hesabınızı satarak para kazanabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz