Çiftlik Bank Gözaltıları Başladı
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Türkiye’de çok ciddi bir dolandırıcılık örneği gösteren Çiftlik Bank, yönetim kurulunda bulunan isimlerin adreslerine yapılan baskınlar sonucunda yönetim kurulundan bazı isimleri gözaltına aldı. Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararı ile Çiftlik Bank tesislerinde de aramalar sürdürülüyor. Gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen aramaların detayı ise şöyle.

Cemal Çolak Gözaltında Alındı

Geçtiğimiz günlerde, Sakarya’nın Taraklı ilçesindeki, Çiftlik Bank Mavi Yumurta Damızlık Tesisinde, Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararı ile arama yapılarak, evraklara el konulmuştu. Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince Çiftlik Bank’ın yönetim kurulu üyelerinden Cemal Çolak’ın (35) İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan ikametine operasyon düzenlenerek gözaltına alındı.

Gözaltına alınan yönetim kurulu üyesi Çolak, Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Burada ki ifadesinde, kendisinin güvenlik görevlisi olduğunu ve daha sonrasında ise bilgisi dışında şirket müdürü yapıldığını söyledi. Çiftlik Bank ile yaşanan sıkıntılar sonrasında durumdan şüphelenerek sözde müdürlükten istifa ettiğini de ifade eden Çolak, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz