Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Yüzbinlerce insanı mağdur eden Çiftlik Bank, haftasonu merkez ofisi boşaltmış ve tamamen ortadan kaybolmuşlardı. Sabahtan beridir birçok kişinin çaresizce çıkar yol aramasından sonra geceye doğru Çiftlik Bank İnegöl tesisi alacaklalıların baskınına uğradı. Kamyonlarla çiftliği basan yatırımcılar hayvanlarını almak istediler. Öte yandan Çiftlikbank sitesi kapandı.

Alacaklalılar Çiftliği Bastı

Şirket binasına giden vatandaşlar karşısında sadece boş bina gördü. Bunun üzerine Bursa’nın İnegöl ilçesinde Çiftlik Bank’a yatırım amaçlı hayvan satan yaklaşık 200 çiftçi, alacaklarını alamayınca tesisi kamyonlarla basarak hayvanlarını geri almak istedi.

Jandarma Özel Harekat Müdahale Etti

Kalabalığın giderek artması üzerine Bursa İl Jandarma Komutanlığı’ndan Jandarma Özel Harekat (JÖH) ekibi takviye olarak tesise gönderildi. Tesisin çevresinde önlem alan JÖH kalabalığı buradan uzaklaştırmaya çalıştı.

Olay yerine kısa sürede çok sayıda Jandarma ekibi gönderildi. Tesise saldırmaya çalışanlarla Jandarma arasında zaman zaman arbede çıktı. Jandarma ve İnegöl İlçe Tarım Müdürlüğü ise öfkeli vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. Tesislerin önünde bir süre bekleyen vatandaşları ikna eden jandarma ekipleri, kalabalığı dağıttı.

Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç ise şirket içi gerçekleştirilen toplantıda, Mehmet Aydın’a ulaşamadığını ve kandırıldığını herkesin başının çaresine bakması gerektiğini belirtti.

SPK Raporu Korkutuyor

SPK’nın hazırladığı rapora göre, Çiftlik Bank, 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon TL topladı. 62 bin 877 kişiye 398.3 milyon TL ödeme yaptı. Kalan 113.4 milyon TL Kuzey Kıbrıs’a aktarıldı. Papara dışında G-pay ve Epin gibi ödeme sistemlerinden de Kıbrıs’a yaklaşık 120 milyon TL gönderildiği tespit edilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz