Solarturk giriş
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

14.06.2017 de domain ismi alınan ve yatırım yaparak para kazanmak isteyenler için bir alternatifmiş gibi gösterilmektedir. Yatırım şirketinin tanıtımını yapmayacağız fakat işin içerisindeki risk yaratan durumları paylaşalım.

Solar Türk Yatırım İle Güneş Enerjisi Paneli

Burada güneş enerjisi ile panellere yatırım yapılarak kar dağıtıldığı belirtiliyor olsa da böyle bir şey olmadığı ortada. Solar Türk 2008 yılında marka tescili yapılan ve 2009 yılından itibaren SOLARTURK ENERJİ A.Ş. olarak hizmet veren kurumsal bir şirkettir. Bu sitede ise anlaşıldığı üzere Solar Türk ismi kullanılarak farklı yollar izlenmiştir. Sistemde ki alıntılar ve içerikler tamamen çalıntı!

Solarturk.net

 

Yukarıda görmüş olduğunuz 2015 yılında güneş tarlaları olarak yazılan bir makaleden alıntıdır her satırı. Orijinal makale aşağıda

 

Rekoltedünyası

Ucuz Yollu Hizmetler Kazanç Sağlamaz

solarturk.net adresi üzerinden erişim sağladığınızda sitenin WordPress Converio isimli temasının aktif edildiğini görüyoruz. Aynı zamanda bu site yönetiminin kişisel banka hesabı kullanması da elbette ciddi sıkıntı. SolarTurk yatırım sitesi olduğunu göstermesi fakat dünyaca ünlü bir markanın adını kullanmanın onlara nasıl pahalıya patlayacağının farkında değiller. Yusuf Ali Köz ismine toplanan paralar zaten bu işin bir şirket olmadığını gösteriyor. Devlet destekli olduğu belirtilen bu yatırım modelinin neresine hangi devlet kefil olur muamma.

Banka Hesap Bilgileri

Daha da Derine Gitmek Gerekirse

Her zaman ki gibi geçmişe dönük veritabanlarından çektikleri görselleri kendi ticari faaliyetleriymiş gibi gösteriyorlar. Durum artık eskisi kadar vahim değil. İnsanlar dolandırıla dolandırıla  sorgulamayı öğrendiler. Google veritabanlarında Almanya bir bölgenin resmini sitede paylaştıkları whatsapp grubunda ortaya çıkıyor.

Solarturk

solarturk whatsapp    solarturk whatsapp

Şimdi size bir soru hangi şirket bu tür sorulara cevap verilmeyecektir der?

Biz cevaplayalım. Aslı, astarı olmadığı için cevap veremeyecek durumda kaçış sinyali veren, şirket görünümlü tezgahçılar..

Biz sizleri uyaralım bu durumdan çok zararlı çıkabilirsiniz. Hayal tacirlerine müsaade etmeyin!

[review]

11 YORUMLAR

  • SolarTurk Anonim Şirketi işletme müdürü ile biraz önce görüştük. Gerekli takibatın sağlanacağı tarafımıza bildirildi. Maalesef devlet bu tür sistemlerle henüz ilgilenmiyor. Bizlerin vazifesi oldu.

 1. Ben solarturk CEO’su yavuz selim gök şirket i karalamak ve kötülemek suçundan hakkında bugün suç duyurusunda bulunduk bu yazıyi paylaşan ve bizim firmamıza zarar veren kişiler hakkında yasal işlemleri başlattık gereğini en iyi şekilde yapıcaz bu karalama cezasiz kalmayacak her türlü yaptırım uygulanması için başvuruda bulunduk savcılıga mahkeme huzurunda sizler ile görüşucez

  • Merhabalar, tebligatları bekliyoruz sıkıntı yok. Bu bir karalama kampanyası değil gerçeklerdir. SolarTurk A.Ş. İle görüştük isim taklidi yaparak yanıltıcı içerik paylaşıyorsunuz. Sizinde ipiniz çekildi bilginiz olsun!

   • Solartürk.net Yenilenebilir enerji kaynakları tesisleri kurmak, işletmek, 3 ncü şahıslara kurdurmak, mevcut tesisleri satmak, tanıtım ve organizasyonlar düzenlemek Tüm bu işleri ile ilgili yatırımlar yapmak diğer yatırım yapacak kişiler ve firmalar ile birlikte anlaşmalar yapmak elde edilen gelirleri kâr payı olarak yatırımcıları ile paylaşmaktir solartürk net benzeri isim taşıyan firmalar ile hiç bir bağlantısı olmadığını belirtmiştir. Mahkeme huzurunda görüşmek üzere

   • Merhabalar Emrah bey. Bizler paraparala.com takipçileri olarak arkanızdayız. Bunu okuyan diğer arkadaşlar da lütfen destek versinler! Emrah bey sizler paraparala.com ekibi olarak her zaman biz takipçilerin ponzilere karşı dolandırılmasını önlemiş oldunuz, Allahü teala razı olsun sizlerden. İstedikleri kadar dava açsınlar sıkıntı yok, dediğiniz gibi hem resmi kayıtları, künyeleri yok hem de sorduğunuz sorulara ponziler gibi yanıt vermekten kaçınıp oyalayıcı ve kaçamak cevaplar veriyorlar! Yani hem suçlular hem de güçlüler! Bu ne menem iştir ya böyle! Biz bu ponzileri başsavcılıklara şikayet edince bile ne yazık ki bunlara kınamadan başka ceza vermeyip eğer işin içinse büyük dolandırıcılık varsa olayı suç ve ceza mahkemelerine taşımamızı istiyorlar. Tabi dolandırıldığımız miktar düşük olduğu zamanlar ne yazık ki bizler de peşine düşmüyoruz; çünkü ayda 1 kez olmak üzere en az 6 ay-1 yıl boyunca mahkeme davalarına gidip gelmemiz icap edecek. Devlet bile ne yazık ki meşakkat çekmeden, masraf harcamadan ve uzun süre geçmeden bu ponzilerden haklarımızı alıp bunları cezalandırmamaktadır. Şimdi siz bizleri bu ponzilerden korudunuz diye mi suçlu olacakmışsınız!!! Buna kargalar bile güler!!! Asıl bunların künyeleri ve güvenilirlikleri asılsız oldukları için onlar ceza alırlar!!! Siz doğru yolda olup bizleri koruduktan sonra zafer sizinle olur efendim…

 2. Arkadaşlar Teşekkürler Güzel ve Seviyeli Yorumlarınız için…” Solar Türk Yenilenebilir Enerji Tesisleri Kurulum ve Organizasyon” Şirketinin , Solar Türk A.Ş. ile bir ilgisi yoktur. Solar Türk Yenilenebilir Enerji Tesisleri Kurulum ve Organizasyon yasal bir şirkettir.
  Ponzi meselesine gelelim; Ponzi tanımı: Üyelerin alttan sürekli giriş sağlaması ile üstteki üyelere ödeme yapan sistemdir. Yani alttan giriş durduğunda ponzi sistem iflas eder. Yasal değildir. Tavsiye Edilmez.
  Solar Türk Yenilenebilir Enerji Tesisleri Kurulum ve Organizasyon şirketi ponzi olmadığı gibi tavsiye de etmez.
  Solar Türk A.Ş. üretim yapan iyi bir firmamızdır. Solar Türk Yenilenebilir Enerji Tesisleri Kurulum ve Organizasyon ise projelerini anlatan, bu projelere katkıda bulunmak isteyenlere resmi sözleşme ile Kar Payı Ortaklığı teklif eden bir firmadır.
  Kimsenin parasını alıp kaçmış değildir. İsteyen Projeyi inceler ve destekler isteyen üye olur isteyen olmaz tamamen yasal yasalara uygun hareket eden bir kuruluştur. Projeleri onay aşamasındadır. Projelerine yeterli destek olmaması durumda veya projeleri Onaylanmadığı taktirde Mevcut katılımları ile ve imkanları krediye başvurmadan tesislerini açacaktır.Amacı ve niyeti düzgün olan firma henüz yolun başındadır. Olumlu yada olumsuz katkılarınızdan dolayı Tekrar Teşekkür Ederim. Saygılarımla

  • ”Solar Türk A.Ş. ile bir ilgisi yoktur.” diyorsunuz fakat ”Solar Türk A.Ş. üretim yapan iyi bir firmamızdır” diyorsunuz. Solarturk A.Ş. ile hiçbir bağlantısı olmayan bu sitenin güven veren bir yanını halen göremiyoruz.

   Paylaşılan görsellerin neredeyse tamamı çalıntı. Ortada resmiyete dayalı bir evrak var mı? Yok.. Biz Muğlada 2016 yılında basına yansıyan görsellerden çalındığını görmekteyiz.

 3. Emrah Bey, yaptığınız işi saygıyla karşılıyorum, web sitelerini inceleyip kendinizce tespitler de bulunuyorsunuz… Buna da diyecek bir şey yok… Kişisel tercihinizdir. Solar Türk Yenilenebilir Enerji Tesisleri Kurulum ve Organizasyon, SolarTÜRK A.Ş. ile isminin başında geçen SolarTURK kelimesi haricinde bir benzerliği yoktur. Web sitesinde kullanılan resimlerin çoğunluğu normal olarak google da çıkan resimlerden uygun olanlardan ve bir kısmı da yaptığımız kurulumlardan oluşuyor. Web sitesinin görünümünden yola çıkarak yalan ve yanlış yorumlar yapıyorsunuz… Vergi levhası var olan resmi bir şirket.. isteyen maliyeden sorgulayabilir… Kendisine özel yatırım projeleri var… Merak eden arkadaşlar bir çok ilimizde bilgilendirme yapıyoruz. Web sitemizden yada sosyal medyadan geniş ve detaylı projelerimiz hakkında bilgi vermiyoruz. Resmi evraklarımız, patentli projelerimiz ve Cumhurbaşkanlığı aracılığı ile enerji bakanlığına sunduğumuz projemiz ile onur duyuyoruz. Firma olarak, çalışanlarımız ve temsilcilerimiz ile resmi belgelerimiz ile iyi durumdayız, bir sorunumuz yok ÇOK ŞÜKÜR…

  Burada açık ve net olarak söyleyebileceğim konu şudur … Yapmış olduğumuz proje ile Türkiye Enerjide dışa bağımlılıktan kurtulacak… Yetkili mercilerden gerekli tüm izinlerimiz ve resmi başvurularımız ve yine çok şükür tüm olumsuzluklara rağmen Yenilenebilir Enerji sektöründe kendi imkanlarımız ile ve devletimizin verdiği destek ile hiç bir sorun yaşamadan ilerliyoruz. Kalın sağlıcakla… web sitesinde iyileştirme yada görsellerde bir değişiklik yapmayı düşünmüyoruz, şimdilik en azından.. Bizim projemiz Türkiye’nin projesi .. öyle sandığınız gibi bir yatırım işi değil… Resmi patentli ve piyasa da olmayan bir enerji üretim projesi ile yola çıktık.. Allah Hepimiz için başarılar nasib eylesin..
  Size de yapmış olduğunuz yayından dolayı teşekkürler… Bu siteyi görüp tüm yorumları okuyan bir çok arkadaş bize ulaştı ve ön talep formunu doldurdu… Selamlar , Saygılar

  • ”Kişisel tercihinizdir” demişsiniz. ParaParala bir markadır. Kişisel olarak inceleme yapmaz. Bütün sistemler olduğu gibi görülür. Hiçbir şekilde reklam, karşılığı inceleme satmaz.

   ”Web sitesinin görünümünden yola çıkarak yalan ve yanlış yorumlar yapıyorsunuz” diyorsunuz fakat öncesinde ”Web sitesinde kullanılan resimlerin çoğunluğu normal olarak google da çıkan resimlerden uygun olanlardan ve bir kısmı da yaptığımız kurulumlardan oluşuyor.” demişsiniz. Sizce de çelişkili bir durum değil mi? Yalan yorumumuz nedir?

   300₺ harcama ile sitenizin bütün görsellerini özgün hazırlamak varken siz hazıra konmuşsunuz sizin ödeme yapacağınıza nasıl güveneceğiz?
   ”BUNLAR BİZİM TESİSİMİZ” yada ”ÜRÜNLERİMİZ” diye bir tek görsel paylaşmadan Google üzerinden güneş panelleri resimleri koymak nasıl bir mantık?

   Patent, şirket bilgisi bunları bizimle destek@paraparala.com adresinden paylaşırsanız bizlerinde bir fikri olur. Yapmış olduğumuz incelemenin her kelimesinin ardındayız. Kurumsal imajınız maalesef çok çok kötü. En azından bizimle şirket bilgilerini paylaşın bizlerde sizleri Devlet makamlarında bir soruşturalım. 1 yıl olmuş içerik güncellemeyi sizden gelecek yanıta göre yapalım.

   Saygılar

 4. Sitenizin değerlendirmesi ve olumsuz gibi görünse de yapmış olduğunuz yorumları taktir ediyorum, bir çok arkadaş yapılan yorumları ve yaptığınız çalışmayı değerlendirmek için bize ulaştılar ve oldukça fazla elbette sayenizde,,, görüşlerini belirttiler, sorular sordular ve sonuç olarak katılımda bulunmak istediler ön başvuru formlarını doldurdular… web sitemizde detaylı bilgilendirme bulunmamaktadır. Web sitemize ve görsellere yeterince önem vermedik. web sitesinde bizim için önemli olan arka planda çalışan script ve basit sade anlaşılır olması işin detaylarını ve projelerimizi karşılıklı toplantı yaparak anlatma isteğimizden kaynaklanmaktadır. Patenti alınmış resmi başvuruları yapılmış mükemmel bir enerji projemiz var… Taktir milletimizin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz