seslendirme yapın para kazanın

Seslendirme Sanatçılığı Nedir?

Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Farklı iş fikirleri arasında yerini alan ve sesine güvenen kişiler için, oldukça fazla gelir elde edebileceği bir yöntem bulunuyor. Şarkı söylemeniz gerekmiyor, Türkiye’de yayınlanan yabancı film ve dizilere Türkçe seslendirmeler yaparak para kazanabilirsiniz. Seslendirme sanatçılığı olarak da bilinen bu meslekle masal okuyabilir, web site tanıtımları yapabilir ve birçok alanda sesinizi kullanabilirsiniz. Çağımızda oldukça aktifleşen bu yöntem sayesinde neredeyse tüm sitelerde seslendirme yapan kişilere ulaşabiliyorsunuz. İşin başındaysanız bu tarz ilanların olduğu internet sitelerine ilan vererek ve örnek bir Türkçe seslendirme sunarak size teklif verilmesini bekleyebilirsiniz.

Yapacağınız ilk iş kaliteli ses kaydeden programlardan faydalanmak. Ses her ne kadar iyi ve net olsa da etraftan gelebilecek sesler veya uğultular oluşabiliyor. Bunları engellemek adına piyasada birçok ücretli ve ücretsiz programlar bulunur. Türkçe seslendirme işini tek başınıza yapmak istemiyorsanız bu işi yapan ajanslara başvuru yaparak profesyonel ortamlarda seslendirmeler yapabilirsiniz.

Seslendirme Yapabilmek İçin Hangi Özellikler Gerekir?

Erkek veya kadın olması fark etmeden her iki cinsin de yapabileceği bu işte belirli kriterlere uyum sağlamanız istenir. Konuşmanızın akıcı olması ve diksiyon kurallarına hakim olmanız gerekiyor.  Film ve diziler için dublaj seslendirme yapmak istiyorsanız mutlaka bununla ilgili eğitimler almanız gerekiyor. Yoksa ajanslardan geri çevrilebilirsiniz. Web site tanıtımları ve diğer işlemlerde eğitim almadan çalışan fakat oldukça güçlü ses yapısına sahip olan kişilerin sayısı da oldukça yüksek.

İlk başladığınızda tanıtım filmleri ve küçük rollerde size yer verilir. Deneyiminiz arttıkça ve başarılı oldukça birçok başrol oyuncusunun seslendirmesini yapabilirsiniz. Hatta bu işte başarılı olmanız halinde sizin iş aramanıza gerek kalmaz ve size teklifler sunulur. Bu sayede de daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

seslendirmeyle para kazanma

Seslendirme Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle unutmamanız gereken bu iş için mutlaka eğitim almayı tercih edin. Her ne kadar akıcı konuşmaya ve diksiyona sahip olsanız da, bazı betimlemeler de özel eğitimlere ihtiyaç duyarsınız. Çünkü kağıttan okur gibi konuşmalar yapmanız değil, farklı tonlar kullanarak konuşma yapmanız ilgi çeker. Bu işten para kazanabilmek için birçok yönteminiz bulunuyor. Örneğin kendinize sesli kitap hazırlayarak görme engelliler için internet üzerinden satışa sunabilirsiniz. Yada ilan verebileceğiniz sitelere girerek tanıtım filmi dublaj seslendirme, çocuk hikayeleri okuma işleri yapabiliyorsunuz. Yüksek kazanç sağlayacak olan ise bu işi yaptıran ajanslara başvurarak film ve dizilere ses vermeniz gerekir.

 

En Ucuz Seslendirme Hizmeti SadeceOn ‘da

Kaliteli ve özgün ses tonuna sahip seslendirmenlerimizle, size en iyi hizmet garantisi veriyoruz. Seslendirmeye uygun bir sesiniz olduğunu düşünüyorsanız SadeceOn’da yeteneğiniz ile kazanç sağlayabilirsiniz. Santral seslendirme hizmeti, bayan seslendirme hizmeti ya da İngilizce seslendirme hizmeti seçenekleri ile dilediğiniz şekilde siparişinizi verebilirsiniz. 10 TL den başlayan fiyatlarla, hemen seslendirme yaptır ve profesyonel hizmet almanın keyfini yaşa!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz