sermayesiz ve evde yapılabilecek iş fikirleri

Sermayesiz ve Evde Yapılabilecek İşler

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

İnternetten gelir elde edebileceğiniz ve evden yapabileceğiniz iş fikirlerini tanıttığımız site üzerinde sermayesiz olarak yapabileceğiniz ve kazanç elde edebileceğiniz iş fikirlerinden de bahsetmek istiyoruz. Belirli özellikleriniz varsa bunu değerlendirerek herhangi bir yatırım yapmanıza gerek kalmadan ek gelir elde edebilirsiniz.

Aşçılık: Aşçılıktan kastımız etrafınızda tanıdığınız kişilere, düğünlere ve öğrencilere yemek yaparak para kazanabileceğinizdir. Bazı kişiler evinden pasta ve börek yaparak para kazanıp kendi iş yerlerini açma imkanına kavuşmayı başarmaktadır. Neden size bu kişilerden birisi olmayasınız ki? Sermayesiz ne iş yapabilirim diyorsanız bu sektörü mutlaka denemelisiniz.

Yaşam Koçluğu: Yaşam koçluğu bugünlerde özellikle internet üzerinden yapılabiliyor. Tabi ki bu işi yapabilmek için gerekli eğitimi almış olmanız gerekiyor.

Evde Ders: Öğrenciyseniz ve ek gelire ihtiyacınız var ise, etrafınızda olan çocuklara ve gençlere özel ders verebilirsiniz.

Danışmanlık: Online olarak yapabileceğiniz işler arasında yer alan danışmanlık, sermayesiz işler arasında yer alıyor. Uzman olduğunuz konuda ücretli olarak danışma hizmeti verebilirsiniz.

Editörlük: Editörlük yapabilmek için, internetle ilgili ve içeriklerle alakalı deneyimleriniz olması gerekiyor. Yeterli deneyime sahipseniz editör arayan sitelerle iletişime geçerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Çeviri: Başka bir dil biliyorsanız bu dilden çeviri yapabileceğinize dair sitelerde ilan vererek çevirmenlik yapabilirsiniz.

Fotoğrafçılık: Evinizin bir odasında bölüm ayarlayarak, E-Ticaret siteleri için ürün fotoğraflaması yapabilirsiniz.

Sanal Asistanlık: Türkiye’de yeni yeni oturmaya başlayan sanal asistanlık ile, yöneticilerinin randevularını düzenleyebilir ve maillerini cevaplama gibi işlerine yardımcı olabilirsiniz.

Evde Çocuk Bakımı: Kendi evinizde çocuk bakımı yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

Yiyecek Hazırlama: Evinizde turşu, reçel, yoğurt ve kuru sebze işlemleri yaparak rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Sermayesiz iş kurmak isteyenler için oldukça iyi bir yöntemdir.

Hayvan Bakımı: Tatile gidenlerin veya geçici süre kalması gereken evcil hayvanlarına evinizde bir bölge ayırarak pansiyoner yapabilirsiniz.

E-Mail Yönetimi: Bazı firmalar dışarıya E-maillerini hazırlatarak gönderilmesini talep eder. Sizde bu işi veren firmalarla iletişime geçerek, e-mail işini yapabilirsiniz.

Takı Tasarımı: Evde takı tasarımı yaparak sermayesiz iş kurmak hayal değil. Birçok kişi evde tasarladığı takıları internet aracılığıyla satarak kendisine dükkan açmayı başarmıştır.

Proje Desteği: TÜBİTAK ve AB projelerinde kendinizi geliştirerek, bu işi veren firmalardan proje desteği talebinde bulunarak işi alabilirsiniz.

Örgü ve Dikiş: Örgü ve dikiş işi genellikle kadınlara hitap etse de birçok terzinin erkek olduğunu unutmamak gerekir. Evde yapacağınız bu iş sayesinde isterseniz firmalara çalışabilir, isterseniz de bireysel satış yapabilirsiniz. Sermayesiz iş fikirleri arasında en çok tercih edilen sektörler arasında örgü işleri yer alır.

Mum Yapımı: Parafin, esans ve kalıplar ile yapabileceğiniz bu iş sayesinde kendinize ekstra kazanç elde edebilirsiniz.

Reklamcılık: Evinizden oturarak yapabileceğiniz işler arasında yer alan reklamcılık işi ile, web sitelerinin Google Adwords ve sosyal medya hesapları üzerinde reklam çalışmaları yapabilirsiniz.

Masaj: Eğer masaj konusunda kendinize güveniyorsanız, evinizde masaj hizmeti verebilirsiniz. Bu iş Türkiye şartlarında biraz riskli olsa bile, çevrenizle ve tanıdığınız kişilerle rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Web Site Tasarımı: Tasarım yapabilmek için gerekli eğitimleri almış olmanız gerekmektedir. Eğer özel eğitim almadan bu işi yapmak isterseniz, tüm kodların çalışma şeklini ve diğer detayları araştırarak öğrenmelisiniz.

evde para kazan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz