senaryo yazarak para kazanma

Senaryo Nedir?

Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Senaryo denildiğinde aklınıza hemen büyük filmle ve diziler gelmesin. Bunlar tamamen profesyonel senaristlerin elinden çıkıyor. Fakat ilk defa yazan bir kişi bile bir anda bu isimlerin arasında yerini alabilir. İhtiyacınız olan tek şey ise hayal gücü! Hayal gücünüze ve kaleminize güveniyorsanız, sizde senaryo yazarak para kazanmak için ilk adımı atarak başlayabilirsiniz. Senaryo örnekleri genellikle kısa filmlerden, reklamlardan oluşabilmektedir. Sizde reklam, kısa film, dizi, film çeşitleri gibi bir alan belirleyerek yazmaya başlayabilirsiniz. Başarılı olmak istiyorsanız yenilikçi ve farklı olmalısınız. Kim bilir belki bir gün gişe rekorları kıran filmin senaristi siz olursunuz. Senaryo nedir diyen kişilere tamamen hayal ürünüdür desek yanlış olmaz sanırım. Hayal gücünüzü kullanarak para kazanabileceğiniz en iyi yöntemler arasındadır.

Senaryo Nasıl Yazılır?

Yazmaya başlamadan önce, mutlaka ön hazırlık yapmalısınız. Senaryonuzun olmazsa olmazlarından birisi tanıtım (sinopsis) yazısıdır. Ortalama bir sayfa olarak yazacağınız tanıtımda filmin ne yönde olduğunu vurgulayabilirsiniz. Eğer gerçekten etkili bir tanıtım hazırlarsanız, yapımcıları etkileme şansınız yükselecektir. Senaryo yazmak, sanılanın aksine oldukça yorucu ve uzun süren bir işlemdir.

Gerçekten başarılı bir senarist olmak isteyen kişilerin, alması ve tamamlaması gereken eğitimler olacaktır. Bu sayede kullanabileceği yazım formatlarını ve sürelerini öğrenir. Nasıl senarist olurum diyen kişilerin alması gereken eğitimleri tamamlaması gerekir. Fakat siz sadece ufak çaplı yazılar yazmak istiyorsanız, Sadeceon, Bionluk gibi sitelere ilan bırakabilirsiniz. Senaryo yazarak para kazanmak isteyenler için altta bir örnek görebilirsiniz.

senaryo nasıl yazılır

senaryo yazmak

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz