SanalMarket mi SanalPets mi
PUAN DEĞERLENDİRME OYUN ADI OYUN ADI DEĞERLENDİRME PUAN
 Üzerinden  Sanal Market  SanalPets  Üzerinden
10/ SSL SERTİFİKASI  0 Puan  5 Puan SSL SERTİFİKASI 10
10/ GÜVENİLİRLİK  7 Puan  6 Puan GÜVENİLİRLİK 10
10/ MEMNUNİYET  7 Puan  6 Puan MEMNUNİYET 10
10/ KAZANÇ  6 Puan  6 Puan KAZANÇ 10
10/ TASARIM  7 Puan  4 Puan TASARIM 10
10/ GÜVENLİK  6 Puan  5 Puan GÜVENLİK 10
5/ KUR  3 Puan  3 Puan KUR 5
5/ PARA YATIRMA  3 Puan  1 Puan PARA YATIRMA 5
5/ PARA ÇEKME  3 Puan  1 Puan PARA ÇEKME 5
5/ E-POSTA  5 Puan  0 Puan E-POSTA 5
5/ TELEFON  5 Puan  0 Puan TELEFON 5
5/ WHATSAPP  5 Puan  0 Puan WHATSAPP 5
4/ BONUS  4 Puan 2 Puan BONUS 4
3/ ÖDEME PUANI  3 Puan  3 Puan ÖDEME PUANI 3
3/ DEPO  3 Puan  3 Puan DEPO 3
TOPLAM PUAN  67 Puan 45  Puan TOPLAM PUAN
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

 

Sanal Market Online ile SanaltPets oyunlarını kıyasladık. Bu iki oyunu karşı karşıya getirdiğimizde iki oyunun arasındaki farkları görmeniz mümkün. Şirket bazında hizmet veren bu oyunların puanlama ortalamalarını da çıkardık. Şimdi bu puanlama mantığını merak edeceksiniz. Yüzeysel olarak hemen sizlere bilgileri verelim.

SSL Sertifikası : Oyunlara ilk girdiğimizde dikkatimizi çeken belkide ilk şey. Sanal Market oyunu SSL kullanmadığı için 0 puan verdik. SanalPets oyunu ise 5 puan aldı. SSL puanlamasında dikkate alınan EV SSL ve normal SSL sertifikaları. EV SSL olan sitelere tam puan veriyoruz.

Güvenilirlik : 10puan üzerinden yapılan değerlendirmede ele aldığımız kriterler iletişim yöntemlerinden, kullanıcı yorumlarına kadar birçok kriter değerlendirdik. Sanal Market güvenilir mi sorusuna 10/7 dedik. Sanal pets güvenilir mi sorusu ise 10/6 puan aldı.

Memnuniyet : Hangi oyundan ne kadar memnunsunuz bilemeyiz lakin bu iki oyunu kıyasladığımızda SanalMarket oyunu 10/7 puan aldı. SanalPets ise yazılımsal bazlı yaşadığı sorunlardan dolayı olsa gerek 10/6 puan verdik. Bu puanlar sizleri gözlemlerken elde ettiklerimize bağlı.

Kazanç : Her iki oyununda neredeyse eşit olduğu kanaatindeyiz.

Tasarım : Wm Yazılım scriptini kullanan Sanal Market oyunu tasarım konusunda 10/7 puan alarak üstünlüğünü sağlıyor. SanalPets bilinen ve birçok yabancı oyunun kullandığı ve bir süre ücretsiz dağıttığı scripti kullanıyor. Bu durum 10/4 puan almasına neden oluyor.

Güvenlik : Bu kriterler arasında script yazılımlarından SSL sertifikalarına kadar değerlendiriyoruz. Sanal Market 10/6 puan alırken, SanalPets oyunu 10/4

Para Yatırma : Her iki oyununda para yatırma yöntemlerini yeterli görmüyoruz. Sanalmarket.online bu konuda biraz daha önde. 5/3 puan alırken, sanalpets tek yatırım yöntemi kullandığından 5/1 puan aldı.

Para Çekme : Birikiminizi çekebilmeniz için kullanabildiğiniz yöntemlere baktığımızda SanalPets oyunu 5/1 puan alırken, Sanal Market oyunu 5/3 puan alıyor

İletişim Yöntemleri : E-Posta, Whatsapp ve Telefon paylaşımlarına baktığımızda bu üç başlıkta SanalPets 0 puan çekiyor. Sanal Market oyunu ise her değerlendirmeden 5’er puan alıyor.

Bonus : 4puan üzerinden değerlendirdiğimiz bu bölümde Sanal Market 6 farklı bonus kullandığından 4 tam puan alıyor. SanalPets ise 2 bonus kullandırıyor. Bu da 2 puan ediyor. VIP bonus değerlendirmeden muaf tutulmuştur.

Ödeme Puanı ve Depo : Her iki oyununda ödeme puanı ve depo sıkıntısı yok. 24 saatte 1 defa oyuna girmeniz yeterli gelecektir.

Toplam Puanlamaya baktığımızda ise SanalMarket 100/67 puan alarak liderliğini korudu. SanalPets oyunu ise bu kıyaslamadan 100/45 puan aldı.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz