Sabun Üreterek Kazanç Elde Etme

Sabun Yaparak Nasıl Kazanç Elde Edilir?

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Sabun, uzun yıllardır hayatımızda temizlik maddesi olarak kullanılıyor. Son zamanlarda ise dekor özelliği bulunan oldukça hoş ve mis gibi kokuya sahip sabunları görmeye başladık. Birbirinden farklı modellerde ve kokularda üretilen bu sabunlar, ek iş arayan kişilere kazanç kapısı haline geldi. Özellikle internet üzerinde en çok para kazandıran işler arasında bu mesleği görebilmeniz mümkün hale geldi. Yapılması ne kadar zor gözükse de oldukça basittir. Birkaç önemli detaya dikkat etmeniz halinde güzel kazançlar elde edebilmeniz mümkün.

Sabun Nasıl Yapılır?

Sabun yapımına başlamadan önce, ne tür bir üretim yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Örneğin zeytinyağı sabunu, gül sabunu ve lavanta sabunu gibi yüzlerce farklı seçeneğiniz bulunuyor. Size örnek olarak lavanta sabunun yapımından biraz bahsedelim.

Lavanta Sabunu Malzemeleri

  • 200 ml Zeytinyağı
  • 65 ml kostik soda
  • 65 ml saf su
  • Lavanta yağı
  • Kurutulmuş lavanta çiçeği

sabun üretimi

Kullanmak istediğiniz kalıbın en altına istediğiniz miktarla kurutulmuş lavanta yerleştirin. Cam bir kase içerisine gözlerinizi koruyarak kostik sodayı boşaltın ardından saf suyu ekleyin. Bu işlem ortama bir gaz salınması yapacağından, soğumasını bekledikten sonra devam etmelisiniz. Yağı tencereye koyarak, ortalama 40 dereceye getirmeye çalışın. Gereken ısıya ulaşan yağı alarak içerisine kostik soda ve saf su karışımını ekleyin. El brendırı yardımıyla jel kıvamına gelene kadar çırpın. Ardından lavanta yağı ve az miktarda lavanta çiçeği ekleyin. Hazırladığınız karışımı kaba doldurun ve biraz daha kurutulmuş lavanta çiçeği koyun. Ardından soğumaya bırakın. Üzerini bir havluyla kapatarak 12 saat dinlendirin ve kalıbından çıkarın.

Kolay Sabun Yapımı

Yukarıda bahsedilen tarif profesyonel kişiler için uygulanabilecek düzeydedir. Fakat siz sadece dekor amaçlı sabun üretimi yapacağınız için, bu kadar kimyasal kullanmanıza gerek yok. Basit birkaç adımla dekoratif sabun üretiminden bahsedelim. Öncelikle marketten beyaz sabun alın dilediğiniz miktarda. Beyaz sabunu rendelemenizin ardından bir tencereye koyarak kısık ateşte erimesini bekleyin. İstediğiniz bitkinin kurutulmuşu ve yağını kullanabilirsiniz. İsterseniz gıda boyalarıyla zararsız renklendirme işlemi bile yapabilirsiniz. Kullanacağınız kalıbın en altına istediğiniz bitkinin kurumuş yaprak veya çiçeklerini koyun. Ardından erittiğiniz ve bitki yağı koyduğunuz sabunu kalıba boşaltarak soğumasını bekleyin. Ortalama 12 saat sonra sabunuz hazır hale gelecektir.

para kazanmakpara kazanma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz