Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Günümüzde birçok site yasa dışı bir şekilde faaliyet gösteriyor. Kimiside ticari bir faaliyet adı alında. Peki Ticari ünvanı olması demek güvenilir demek mi? En fazla sorduğunuz sorulardan birisi Ticari bilgisi varsa güvenilir mi sorusudur. Elbette hatır fakat olaya bir de iyi yanından bakın.

ParaParala Neden Ticari Bilgilere Önem Veriyor?

Bir önceki sıkça sorulan sorularda şirketlerin bütçelerine dikkat ettiğimizi ve sermayelerini anlatmaştık. Aslında her dikkat ettiğimiz nokta da ilk durum bütçedir. Örneğin Ticari bir oluşumun masraflarını paylaşmıştık. Şirket kurulumu, tasdik ve defter, muhasebe giderleri ile ticari sicil kaydı ortalama 7.300₺ bir masraf demektir. Bu çok ciddi bir meblağ değil lakin bunu verebilecek sermayesi olmayanların bu sektörde notu sıfırdır!

Ticari bilgileri olan bir şirkete %100 güvenilir demek doğru değildir. Ticari diye kapanmayacak anlamına da gelmiyor. Lakin diğer sistemlere göre ömürleri biraz daha uzun olabiliyor. Elbette bu sadece bir istatistiktir. Sultan Game A.Ş. gibi istisnai durumlar olabilir.

Adres Takibi Daha Kolaydır

Ticari faaliyeti olan oyun yada yatırım sitelerinin E-devlet yada Ticari Sicil Gazetesinde sorgulanıyor olması çok önemlidir. Bunun anlamı devlet yetkililerinin o adrese gittiğini ve teftiş ettiğini gösterir. Şirket onaylandığı zaman belirtilen adrese gitmeden gitmiş gibi gösteren devlet yetkilileri de olabilir. Örneğin Ukash Limited Şirketi. Bir kreşin adresine şirketini göstermiş ve devlet yetkilileri bunu onaylamış. Bu bizim değil bunu onaylayan devlet memurlarının sorumsuzluğudur.

Şirket tüzel kişilik olduğundan dolayı bir kimliğe sahiptir. Ve bu kimlik bilgileri ile kim tarafından, ne zaman, ne şekilde kayıt ettirilmiş bunu görmek mümkündür. Herhangi bir dolandırıcılık vakasında hedef gösterebileceğiniz birileri vardır. Ticari olmayan oyunlarda bu imkan yoktur ve dava durumunda kişileri bulma olasılığınız düşüktür.

Ticari Bilgiler Desteklenmeli

Ticari bilgilerin E-Devlet üzerinden sorgulanabiliyor olması bizim için yeterlidir. Güven puanının %50 ‘si sadece ticari bilgilerden gelmektedir. Ticari bilgileri olan şirketler tüzel kişilik olduğundan dolayı olumsuz bir şeyler söylememiz çok mümkün değildir. Sadece hatalarını, yanlışlarını görmemiz fikrimizi değiştirir. Aksi durumda hukuki boyutlara ulaşacak toplara girişmemiz mümkün değildir.

Örnek Verecek Olursak,

  • OLUMSUZ ÖRNEK : Sektörde geride bıraktığımız yüzlerce ticari bilgileri olmayan, bilinmeyen sistemler oldu. Şuan varolanlar arasında yer alan Ortak Çiftçi oyunu herhangi bir ticari bilgiye sahip değildir. Yada Güvenli Çiftlik oyunu aynı şekilde bilgileri paylaşılmamıştır. Bunlar birer olumsuz örnektir. Daha önce ticari bilgileri doğrulanamayan ve piyasayı vurup kaçan oyunların, yatırım sitelerinin sayısı belirsizliğini koruyacak kadar çoktur.
  • OLUMLU ÖRNEK : Yaptığı çalışmaları ortada olan ve ticari bilgileri ile karşımıza çıkan oyunlar ve yatırım siteleri de mevcuttur. Bu sitelerin kapanma durumları daha uzun sürer. Yeni sistemlere yatırım yapmayı tercih etmek bizlerin avantajına olabilir. Ongunluk yatırım sitesi ticari bilgileri ile doğrulanabilir sistemlerden birisi olarak hizmet vermektedir. Yada Galeribank şahıs şirketi adına kayıtlı bir sistemdir. Bu sistemler ile olumsuz bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda hakkınızı arayabileceğiniz bir adres, bilgi vardır.

ParaParala olarak bu yüzden ticari bilgileri olan sistemler bizim için kötünün yanında iyidir. Bir çoğunuzun ne olursa olsun elinizdeki paraları kaptıracak bir yer bulacağını çok iyi bildiğimiz için sizleri bu yüzden şansınızı birazcık daha yüksek olabilecek adreslere yönlendirmeye gayret gösteriyoruz. Elbette bütün inceleme ve analizlerimiz tam isabet olmayacaktır. Arada yanılacağımız incelemelerde olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz