Ripple BTCTurk Güvenilir mi
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Türkiye’nin en fazla tercih edilen sanal para borsalarından birisi olan BTCTurk, borsasına Ripple (XRP) entegrasyonunu tamamladı. Bir süredir gündemde olan bu entegrasyon kullanıcılarına bugün itibariyle sunuldu. Ripple nereden alınır? sorusunun daha kolay hale gelmesi ile birlikte Ripple hacimlerinin artacağı düşünüyor.

Ripple BTCTurk Borsasında

Bir süredir sanal paralar arasında yerini alan ve son derece ilgi duyulan Ripple, yabancı birçok borsada yerini alıyordu. Bundan sonra yerli borsalardan da temin edebileceğiniz Ripple şimdiden BTCTurk’te 877,917.35 hacmine ulaştı. Yoğun ilgi gören sanal paranın önümüzdeki günlerde hacmini arttırması beklenmektedir.

BTCTurk Borsasındaki Sanal Paralar Hangileri?

Türkiye’nin önde gelen borsalarından birisi olarak uzun zamandır faaliyet gösteren BTCTurk ağırlıklı olarak Bitcoin alım, satımlarının gerçekleştiği borsadır. Geçtiğimiz aylarda sisteme Ethereum ‘u dahil eden sistem, artık Ripple (XRP) alım ve satımı yapılmasını da sağlıyor.

Son zamanlar artış gösteren borsaların birçok altcoini sistemlerine alıp kullanıcılarına hizmet vermeye başlaması ile birlikte BTC Turk, koinim ve Paribu gibi borsalar kullanıcı kaybetmeye başladılar. Kısa bir süre içerisinde borsalarını zenginleştirmezlerse durum gösteriyor ki ciddi bir kan kaybı yaşanacak. Sürekli hacklenmek söylentileri ile karşılaştığımız BTCTurk sistemindeki koin çeşitlerini arttırmaya devam etmezse maalesef ciddi bir hacim kaybına uğrayacaktır.

Ripple (XRP) Nedir?

Ripple, 2012 yılında bir ödeme ağı (RippleNet) ve aynı zamanda da bir kripto para (Ripple XRP) olarak hayata geçti. Ripple 2017 yılında piyasa değerini yüzde 36018 artırarak geride bıraktığımız yılda en çok artış gösteren kripto para olmayı başardı. Geçtiğimiz yılyüzde 1318 artış gösteren Bitcoin ise 2018’de yatırımcısına en çok kazandıran 14’üncü kripto para oldu. Bilinen pek çok kripto paranın aksine Ripple, madenciliği yapılamayan ve ledger adı verilen blockchain tabanlı defterlerin tamamen bir şirket tarafından yönetildiği bir kripto para birimi. Ripple bir merkezinin bulunması farklılığıyla, özellikle ödeme sistemleri sağlayan büyük şirketlerin ve bankaların bir muhattap bulabildikleri için sıkça tercih ettikleri bir coin ve ağ olarak öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz