ripple coin
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Yatırımcıların büyük bir ilgi ile takip ettikleri kripto para dünyasında önemli bir yere sahip olan Ripple hakkında tüm merak ettiklerinizi açıklamak üzere bu yazımızı hazırlamış bulunuyoruz. Paralarınızı en iyi dijital paralarla değerlendirmek istediğinizde, diğerlerinden farklı özellikleri ile dikkatinizi çekecek olan Ripple ilgili bazı bilgileri öğrenmek isteyebilirsiniz. İşte bunlar arasında en çok Ripple satın almadan önce fiyatların ve Türkiye’de Ripple alma şartlarının neler olduğunu merak edebilirsiniz. Bu gibi soruların yanıtlarını sizlere sunmak adına bu bilgilerle karşınızdayız.

Tüm para birimlerini desteklediği için, bireylerin işlemleri özgür bir biçimde yapabilmesini sağlamakta olan Ripple ’ın çok sayıda avantajı bulunuyor. Ülkeler arasında gerçekleştirilen para transferinde çok zaman kaybedilmesinden dolayı ve yüksek komisyonların alınmasından ötürü, bu durumu ortadan kaldırmakta olan Ripple, bankalar başta olmak üzere önemli şirketler tarafından da terih ediliyor. Masrafı yok denecek kadar az seviyeye indirerek, hızlı bir işlem imkanı sunması da bu avantajlar arasında bulunuyor.

Ripple Fiyatları

Kripto paralara olan ilginin artış göstermediği dönemlerde 0,25$ gibi bir rakamdan işlem görmekte olan Ripple’nin, bu ilgiyle birlikte ise yükselişe geçtiği görülmektedir. Günlük olarak grafiği takip edenlerin bu yükselişi $1,16 seviyelerine çıktığını görmeleri mümkün olacaktır. Bu da Türkiye’deki rakamlarının 4,35 olarak yansımakta olduğunu işaret etmektedir. TL bazında Ripple için bu fiyatın ödenmekte olması, yatırımcılar için son derece avantajlı bir durum olarak görülmektedir. Şirketin toplamda 100 milyar Ripple üretmek istediği, ancak yarısını elinde tutarken, yarısını ise dolaşım için serbest bırakacağı belirtiliyor.

Ripple Türkiye

Türkiye’den Ripple coin alarak paralarınızı iyi bir yatırımla değerlendirmek isteyenlerin genellikle izlemekte oldukları bir yöntemden bahsedilebilir. Türk borsalardan alınan bitcoinlerin yabancı borsalarda dönüşümü ile alım işlemlerini gerçekleştirmekte oldukları görülmektedir. Bunun nedeni ise Türk borsalarının Ripple coinleri alma imkanını doğrudan sunmamasıdır.

Bunun dışında doğrudan yabancı borsalar üzerinden işlem yapılarak Ripple alınabildiğini görmekteyiz ve üstelik bu şekilde yaşanan sorunların da daha az olduğuna değinilmektedir. Shapeshift, Bistamp gibi yabancı borsalardan Ripple almayı düşünebilir veya kendi sitesinden de bu işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ripple Nereden Nasıl Alınır?

Ripple yani kısaca XRP olarak bildiğimiz kripto paraları birçok global borsada bulabilirsiniz. Bitfinex gibi öncü borsaların yanı sıra geçtiğimiz günlerde Türkiye borsalarında da görmeye başladık. Birçok alternatif borsa çıktığını ve birçoğunda halen güvenlik açığını göz önünde bulundurursak kötünün iyisi diyebileceğimiz BTCTurk Ripple satışlarına başladı.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz