ReklamAmca İnceleme ve Analiz
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Reklamamca isimli yatırım sistemi internetten para kazandıran sistemler arasında yerini alan fakat güven açısından bir hayli kafa karıştıran bir sistemdir. Sistem klasik yöntemler ile paket satışı yaparak reklam tıklaması yaptırıyor. Dolandırıcı Kumbara kutum örneğinden hatırlayabilirsiniz.

ReklamAmca (Konu 03.04.2018 Tarihinde Yazılmıştır.)

Kuruluş Tarihi 20 Ekim 2017
SSL Sertifika Var
Şirket Adı Bilinmiyor
Şahıs Adı Feridun Yıldırım
Vergi No Bilinmiyor
Hizmet Alanı Reklamcılık
Adres Dumlupınar Mah. Selanik Cad. No:20 Nilüfer/BURSA
Depo Limiti Yok
Bonus x
Para Yatırma Banka Havalesi
Para Çekme Banka Havalesi
Site Dilleri Türkçe
Telefon 05331665926
Whatsapp Yok
E-Posta destek@reklamamca.com, info@reklamamca.com
Canlı Destek Yok
İletişim Formu Var

AVANTAJLAR

 • Ödeme Puanı Yok
 • Telefon Numarası Var
 • İletişim Formu Var
 • Mail Adresi Var

DEZAVANTAJLAR

 • Şirket Kaydı Bilinmiyor
 • Vergi Kaydı Bilinmiyor
 • Doğrulanamayan Ticari Ünvan
 • Whatsapp Yok
 • Para Yatırma Yöntemleri Az
 • Para Çekme Yöntemleri Az
 • Canlı Destek Yok
 • Güven Eksikliği Var

ReklamAmca Nedir? Ne İşe Yarar?

Reklamamca isimli yatırım sistemi internetten para kazandıran sistemler arasında yerini alan fakat güven açısından bir hayli kafa karıştıran bir sistemdir. Sistem klasik yöntemler ile paket satışı yaparak reklam tıklaması yaptırıyor. Dolandırıcı Kumbara kutum örneğinden hatırlayabilirsiniz.

ReklamAmca Kazanç Mantığı

Sisteme minimum 50₺ + 9₺ KDV ödeyerek kayıt olmanız gerekiyor. Bu miktarı ödemeden paneller açılmamaktadır. size toplam 9 adet paket sunuluyor. En büyük paket 4.000₺ + 720₺ K.D.V. değerinde. Paket satın aldıktan sonra sizlere belirli sayıda reklam tıklatılıyor. Yani organik hit satışı yapıldığını buradan anlamak mümkün.

Organik hit satışlarının meblağları değişkendir. Lakin böylesine bir interaktif marketing için yatırım almaya gerek yoktur. Örneğin 1000 liralık bir hit satışından şirket müşteriyi bulan olduğu için üyeleriyle net kazanç üzerinden %50 paylaşım yapabilir. Anlaşılan o ki yatırımların değerlendirildiği bir alan var ve bu alan bilinmiyor!

ReklamAmca Güvenilir mi?

Aslında sistemin mantığını bir çoğunuz çok iyi biliyorsunuz ve anladınız. Şirket varlığına dair herhangi bir şey paylaşılmamış lakin site içerisindeki bazı notları değerlendirdiğimizde ponzi sistemlerde olduğu gibi yanıltıcı içerikler karşımıza çıkıyor. ReklamAmca güvenilir mi önce bunu biraz irdeleyelim.

Bazı şeylerin yanıltıcı içerik olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz sizlerde. Öncelikle şirket bilgilerinin varlığını iyileştirmek için internette yaptığımız araştırmada karşımıza çıkanları sizlerle paylaşalım. ReklamAmca giriş adresi üzerinden siteye erişim sağlayın. Footer yani en alt bölümde yer alan ”Şirket Bilgileri” kısmında yer alan WM Groups & WeMedia Çözüm Ortaklığı © 2016 yazısı dikkatimizi çekiyor. Peki bu ne anlama geliyor?

”WM Groups & WeMedia adlı iki şirket yada tescilli markanın 2016 yılı itibariyle kurulduğu ve ReklamAmcanın bu şirket yada markanın çözüm ortağıdır”

Tam olarak bu anlama gelmektedir. Peki gerçekten böyle bir şirket yada marka var mı? Yine internetteki resmi mercilerden yaptığımız incelemelerde WM Groups diye bir marka olmadığını gördük. Aynı şekilde Ticari Gazete sorgusunda da çıkmamaktadır.

WeMedia ise Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından korumaya alınması için başvurusu yapılmış fakat henüz tam anlamıyla tescil edilmemiş. 16 Aralık 2017 tarihinde tescil başvurusu alınmış ve Görükle Mah. Taşkent Sok. Türker 3 Apt. No:15 D:12 Nilüfer Bursa TÜRKİYE adresinde ikamet ettiği belirtilen Hakkı Özgür Alaca tarafından tescil edilmiştir. Yani 2016 yılı sadece biraz daha eski bir kuruluş imajı vermek için olduğu ortada. Ayrıca WeMedia 1999 yılında Virginia üzerinden alınmış bir isim.

ReklamAmca.com ise 20 Ekim 2017 tarihinde domain kaydı gerçekleşmiş. İnternette WM Groups ve WeMedia açıklamasını araştırdığımızda ise bazı sayfaları hacklenmiş afynet.com, yediiklimakademi.net adreslerinin de aynı açıklamalara sahip olduğunu görüyoruz. Afynet isimli sitenin ReklamAmca ile aynı admin paneline sahip olduğunu ve aynı şekilde paket satışı ve tesbih satışı için tasarlandığını görmekteyiz. Afynet isimli sitenin sahiplik bilgilerinin ise Yunus Emre Kara olduğu gözükmektedir.

Afynet isimli siteyi farkedince WM Groups isimli hayali ünvanın ne anlama geldiği hakkında bir fikrimiz oluştu. Aynı bölgede ikamet eden iki farklı kişi..

ReklamAmca Şirket Bilgileri

Sistemin sadece Feridun Yıldırım ismine kayıtlı olduğu gözükmektedir. Herhangi bir şirket bilgisine rastlayamadığımız sitede ayrıca reklam tıklatma dışında da bir ticaret alanı göremedik. Dumlupınar Mah. Selanik Cad. No:20 Nilüfer/BURSA adresi olarak işyeri adresi gösterilmiş. 05331665926 irtibat numarasının olduğu gözüküyor.  Belirtilen adrese Google 360° olarak baktığımızda ise adreslerin iş yeri bölgesinden çok yerleşim yeri olduğu gözüküyor. Belirtilen 14 Russell St, Melbourne VIC, 3000 Australia adresinin de geçerli bir adres olduğu tartışılır.

ReklamAmca Tasarım ve Güvenlik

Oldukça şık bir tasarım ile karşımıza çıkan sitenin wordpress altyapısına sahip olduğunu görüyoruz. Güvenlik açısından çok fazla sıkıntı yaratacak bir açığı yok. Tasarım ise Muffin Group isimli yazılım şirketinin BeTheme markasının PR isimli tasarımı. Birçok sistem gibi kimlik avı, şifre dolandırıcılığı amacıyla kullanılmadığı ortada. Lakin yazılımsal olarak çok fazla destek alınmadığını da söyleyebiliriz.

EDİTÖRÜN YORUMU
Sistemin organik hit sağlamak dışında bir faaliyeti gözükmüyor. Elbette ciddi bir sıkıntı. 2016 yılından bu yana devam etmekte olan ReklamAmca açıklamasının ise tamamen yanıltmaca olduğu whois bilgilerinden anlaşılmaktadır. Yatırımsız bile hem kazanıp hem kazandıracak bir altyapı olmasına rağmen toplanan yatırımların ne amaçla toplandığına dair bir proje sayfası yer almıyor. Belirtilen adresin ise Google 360° görüntülerine baktığımız zaman daha çok yerleşim yeri ve belirtilen numarada

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz