PTC Siteleri İle Para Kazanma

PTC Nedir?

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

PTC olarak kısaltılmış olan “Paid To Click” kısaca tıkla kazan anlamına gelmektedir. İnternet üzerinde birçok farklı PTC sitesi görebilirsiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte yaygınlaşan internet kullanımı sayesinde, bu sitelere olan ilgide de artış yaşanıyor. Tabi ki bu sitelerinden her biri güvenilir ve ödeme yapan isimler değil. Öncelikle PTC sitelerinin neden var olduğunu ve işleyişini öğrenmek gerekir.

PTC Nasıl Para Kazandırır?

Genel olarak bakıldığında tıklama ile para kazanma vadeden sitelerde, farklı türlerde işlemler yapıldığını da görebilirsiniz. Binlerce farklı PTC sitesi arasında yabancı ve Türk olanlara rastlayabilirsiniz. Fakat yabancı sitelere rağbet daha fazla olmaktadır. Bunun en büyük örneklerinden birisi ise Clixsense sitesi olabilir. Binlerce kullanıcıya sahip olan Clixsense üzerinde pek çok dilde konuşan insana rastlayabiliyorsunuz. Hatta site üzerinde her dile özel forumlara bile yer veriliyor.

PTC sitelerinin her birinde farklı ödeme yöntemlerine ve işlemlerine yer veriliyor. Genel olarak bakıldığında birçok PTC sitesi yabancı dilde hizmet verir. Fakat bu durumun üstesinden kolay bir şekilde gelebilirsiniz. Tercih ettiğiniz site üzerinde sağ tık yaparak Türkçe diline çevirmeniz, kullanmanız açısından kolaylık sağlayacaktır. PTC üzerinden para kazanmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan birisi de sitenin sunduğu ödeme yöntemlerinin Türkiye’de aktif olarak kullanılabiliyor olmasıdır.

PTC Siteleri Nereden Kazanıyor?

En fazla merak edilen sorulardan biriside, bu sitelerin nasıl para kazanarak, ödeme yaptıklarıdır. PTC siteleri düzenli olarak reklam alımı yaptıklarından dolayı, kazançları kesilmez. Dolayısıyla siteyi kullanan üyeler üzerinden de gelir elde ederler. Bu gelirlerin belirli kısmını ise para kazanmak isteyen kullanıcılara dağıtırlar.

SCAM Sitelere Dikkat!

SCAM genellikle ödeme yapmayan, nedensiz üyelik hesaplarını kapatan ve kişiyi kandırmaya yönelik işlemler sürdüren sitelere verilen genel isimdir. Özellikle PTC siteleri arasında SCAM olanları sıklıkla görebilmek mümkün. Kişi site üzerinde herhangi bir para kaybetmese bile, kazandıklarını ve emeğini çöp edebilirler. Bu sebeple SCAM olarak söz edilen sitelerden uzak durmak gerekir. Bunun yerine Clixsense gibi güvenilir isimleri tercih etmelisiniz.

PTC Sitelerinden Kazanmak İsteyenler!

PTC siteleri üzerinden para kazanmak istiyorsanız, mutlaka birkaç farklı siteyi aynı anda kullanmalısınız. Çünkü tek bir site üzerinde tıklama başına az tutarlarda ödemeler yapılır. Bu sebeple diğer siteleri de değerlendirmeye alarak, günlük kazanç tutarınızı yükseltebilirsiniz. Bu siteleri kullanırken, Mozilla tarayıcısını kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede pek çok siteye aynı anda girebilirsiniz.

ptc ile para kazanmak