PayKapital İnceleme
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Paykapital sitesi bu hafta açılan sitelerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. İnternetten para kazandıran siteler arasında yerini alan Paykapital güvenilir mi sorusuna en başından yanıt verelim bu siteye giriş bile yapmayın! Sizlere bilgisayarlarınızı açık tutun reklam tıklaması yaptırıp gelirin %50 sini dağıtalım diyen bu sitenin tamamen yalan söylediği çok açıkça ortadadır!

PayKapital Güvenilir mi?

Kesinlikle değil! Sizler bilgisayarlarınızı açık bırakıp sadece 1 gece bekletseniz sabaha bilgisayarınız çöp olacaktır. Kayıt sonrasında size tarayıcı tabanlı mining yaptıran site bilgisayarlarınızın CPU’larını %100’e dayamaktadır! PayKapital tamamen dolandırıcı amaçlı kurulmuş ve sizler sayesinde kripto para kazanmayı hedeflemiş bir sistemdir.

Yeni nesil dolandırıcılık sistemi değil fakat Türkiye’de daha önce de denendi. Bu tip sistemlerin bilgisayarlarınıza, telefonlarınıza çok ciddi derecede zarar vereceğini unutmayın. Normal şartlarda %3 – %20 arası çalışan CPU bu sisteme kayıt olup giriş yaptığınız an itibariyle %99 ‘un üzerinde sabitlenmektedir. Paykapital dolandırıcılığı sizlerin karşısına yeni çıkıyor. Bu tip sistemlerin can güvenliğini tehdit ettiği de daha önceden patlayan telefon ve bilgisayarlardan savcılığa intikal etmiş emsal yaşanmışlıklar vardır.

Tarayıcı Mining Nasıl Anlaşılır?

Özellikle bilgisayarlarınız yüksek CPU kullandığı için çok çabuk ısınır. Bilgisayarınızın fanı aralık vermeden çok hızlı çalışır. Bir süre sonra işlemcinizin hızını soğutmak için çalışan fan yetersiz gelir ve bilgisayarınızın bozulmasına, anakartınızın yanmasına neden olur. Bazı dirençli anakartlarda bu ısınmaya direndiğinden dolayı yangın çıkartabilir. Cep telefonlarında ise bu durum daha vahimdir. Aşırı ısınan telefonunuzda donma ve kalıcı hasar oluşur. Bazı durumlarda mining yapılan cep telefonlarının bomba gibi patladığı ve can aldığı da görülmüştür. Sakın bu söylediklerimizi hafife almayın. Teknolojinin maalesef kötü yanlarını kullananlar var. Ve bu söylediklerimiz yarın sizlerin başına gelebilir!

PayKapital mining yaptıran site sizlerin can ve mal güvenliğini hiçe sayacak kadar gözünü karartmış ve sırtınızdan para kazanmaya çalışan bir grup amatör insan tarafından oluşturulduğu anlaşılmıştır. Sistemde telefon ile kayıt bir süreliğine kapalı denilmiş. NetGSM SMS paketi alacak kadar paralarının olduğunu dahi düşünmüyoruz.

PayKapital Bilişim Suçlarına Bildirilmiştir

Dolandırıcılık metodlarına böyle bir alternatif sistem ile insanların karşısına çıkmaları ve yatırım toplamıyor olmaları suç işlenmiyor anlamına gelmemektedir. Bu tip durumlar sonucunda ciddi yaralanmaların olduğu ve hukuki süreçte ”kasıt” görülerek ceza alanlar olmuştur. PayKapital site bilgilerinin araştırılması ve gerekli çalışmaların yürütülmesi için Bilişim Suçları departmanına bilgi verilmiştir.

Paykapital Mining Yaptırıyor

Daha önceleri Türkiye’nin en büyük webmaster platformlarından birisi olan R10.net üzerinden de mining yapıldığı anlaşılmıştı. Yani siteye her giren o site sahibi için mining yapıyordu. Fakat PayKapital thread ayarlarını çok uçurmuş ve site sürekli kitlenmektedir. Aşağıda kayıt sonrası girilen panelle birlikte bilgisayarın CPU ‘sunun %99’a ulaştığını görebilirsiniz. Tarayıcı tabanlı mining yaptıran site CPU’nun neredeyse tamamını kaplıyor.

Paykapital script içerisine gömdüğü kod ile sizlere habersiz bir şekilde mining yaptırıyor. Detay MaxiNet mantığı ile bilgisayarlarınızdan bağlanarak hit gönderimi yapıyoruz demeleri ise tamamen yalandan ibaret. Paykapital şikayet konularında isminiz geçsin istemiyorsanız şayet bu siteden uzak durun ve sisteme kesinlikle tıklamayın!

 

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz