evde para kazan
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Ev hanımları, öğrenciler, gün içerisinde boş vakti fazla olanlar, her konuda bilgi sahibi olduğunu düşünenler, yazı yazma yeteneğine güvenenler sizler için internet kullanarak sadece yazı yazarak para kazanabileceğiniz yeni bir iş imkanı bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere oturduğunuz yerden değil, bilgi ve birimlerinizi yazıya dökerek para kazanabileceğiniz makale yazarlığı hakkında bilgilerden bahsedeceğiz. Makale yazarlığı son dönemlerin oldukça talep gören yeni bir gelir kapısıdır. Yazı yazarak yani makale yazarak nasıl para kazanılır? Merak edenler için detaylı bilgiler burada.

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Çocukluk çağından itibaren kitap okuma alışkanlığı edinmiş kişilerin kendilerini ifade edebilme özelliği oldukça gelişmiştir. Sürekli okuyan, araştıran, her gün yeni bir şeyler öğrenme arzusu içinde olan kişiler bu özelliklerini artık paraya çevirmektedirler. İnternet sitesi olan kişilerin bir çoğu sitelerinde yayınlayacağı bilgileri kendileri yazmayı tercih etmiyor ve yazı yazma konusunda yetenekli kişilere belirli bir ücret karşılığında sitelerinde paylaşılacak makaleleri yazdırıyorlar. Mesela su arıtma cihazı satışı yapan bir firma internette firmasının tanıtımını yapmak için su arıtma cihazları ile ilgili tanıtım yazısını yazdırmak için ilgili konu hakkında yeterli bilgi sahibi olan makale yazarları ile anlaşarak firmasının tanıtım yazısını yazdırıyor. İnternette her konuda makale yazarak para kazanabilirsiniz, sadece makale yazdığınız konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız yeterli olacaktır.

Makale Yazarı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

İnternette çok sayıda makale yazarlığı yapılan site bulunmaktadır, ancak bu kadar fazla olan sitelerin için elbette güvenilir olanı tercih etmek çok önemlidir. Makale yazarlığı yapmaya karar verdiniz ve iyi bir makale yazarlığı arayışı içinde iseniz sizlere iyi makale internet sitesini tavsiye edebiliriz. iyimakele.com makale sitesinin en iyi yanı diğer makale siteleri gibi ödemede vakti geldiği zaman asla sorun çıkarmıyor. Hesabınızda biriken bakiye 50 TL olunca banka hesabınıza paranızı yatırıyor. İyi makalenin en güzel tarafı, istediğiniz konuda makale yazabileceğiniz gibi alıcılar tarafından verilen siparişlere teklif vererek makale yazabiliyorsunuz. Her işin kuralları olduğu gibi iyi makale sitesinin de kuralları vardır. Bu kuralları uygulamasının amacı makale yazdıranlar ile makale yazarlarının haklarını korumaktır.

Makale Yazarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Makale yazarken şu hususlara dikkat etmelisiniz; yazmış olduğunuz konu kesinlikle başka sitelerden kopyalanmış olmamalıdır, yazım kurallarına dikkat edilmeli, noktalama işaretli düzgün kullanılmalıdır. Bu hususlara dikkat edildiği sürece makale yazarı olmak için hiç bir engel yoktur. Yapmanız gereken tek şey iyi makale internet sitesine üye olup yazarlık başvurusu yapmaktır. Eğer çok iyi derecede yabancı dil biliyorsanız ingilizce olarak ya da farklı bir dilde yazacağınız makalelerden çok daha fazla para kazana bilirsiniz. Yazmış olduğunuz makaleden 5 TL’de kazanabilirsiniz 100 TL’de kazanabilirsiniz. Kazanacağınız ücret makalenizin kelime sayısına göre değişmektedir. Ne kadar kazanacağınız yazmış olduğunuz makalelerin kalitesine, içeriğine, özgün bir yazım dili kullanılıp kullanılmamasına göre değişecektir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz