ad

Yazar hakkında

Emrah Ilhan

paraparala

www.ParaParala.com / Yönetici

İlgili Yazılar

9 Yorumlar

 1. 1

  mustafa

  PARAYI YATIRDIĞIN ŞİRKETİN BU PARAYI HARAM YERLERE YATIRMAMASI GEREKİR (ÖRNEĞİN baHİS, İÇKİ FİRMASI VB.
  2KAZANCIN KESİN OLMAMASI YANİ TİCERET SONUCUNDA İFLAS DURUMUNDA ZARAR VEYA ANA PARADAN FAZLASINI ALAMAMK GİBİ BİR ANLAŞMA OLMASI GEREK

  Yanıt
  1. 1.1
   Emrah Ilhan

   Emrah Ilhan

   Para yatırılan şirketin nereye ne şekilde yatırıldığını kimse bilemez. Böyle bir şeyde Allah kulunu suçlu görmez. Önemli olan insanın ne amaçla, neyi niyet ederek yatırdığıdır.

   Yanıt
 2. 3

  Ferhat

  1- Çiftlik bankta günlük 300 tl kazanan kişiler mevcut buda ayda 9000 tl yapar bunlar günde sadece 1 kez giriş yapiyor burada kazanılan paranın fiyati ile emek söz edilemez
  2- 1 ver 2 al faiz almıs gibi oluyoruz ?
  Cevaplarınizi alayim

  Yanıt
  1. 3.1
   Emrah Ilhan

   Emrah Ilhan

   Günde 300 Tl kazanmak için ne kadar yatırım yaptı? Önemli olan bu. Alın terini yatırmış ve parça parça geri alıyor ve parasını ülke ekonomisine katkıda bulunan bir oyuna yatırmışsa bunun nesi haram? Hangi dine göre haram?

   Yanıt
   1. 3.1.1

    Ferhat

    Bizzat imam hatipte hocaya sordum hoca: 10 ver 20 al faiz oluyor helal paranda haram karısmıs oluyor falan cevap verdi

    Yanıt
    1. 3.1.1.1
     Emrah Ilhan

     Emrah Ilhan

     Yediğin, içtiğin her şey %18 KDV’den dolayı haram o zaman. Yada oku diye burs veren sonra faiziyle geri alan eğitim sistemi de haram. Her şey haram. Bizim mahallenin imamı da bahise, kumara karışmadığı sürece sorun yok diyor.

     Yanıt
 3. 4

  kahraman

  Emrah ilhan kardesim öncelikle bir konuda kesin bir bilgi sahibi değilsen araştıran arkadaşlarada yanlış bilgi verme harama helal helale haram demek gibi birşey de dinen çok sakıncalıdır.Eger diyor sanki ben ismailagadan menzil cemaatinden diyanetten daha çok bilgiye sahibim Allah hidayet etsin.
  1 bu oyunda zarar ortaklığı söz konusu değil sözleşmedeki maddeyi kaldırırsan dahi olmuyo
  2 almış olduğun hiç bir hayvan senin kendine ait olarak somut değil çiftliğe gidip bu hayvanlar benim alıyım diyemiyorum
  3 Allahtan başka ömür bilen varmı ki hayvanlara 365 gun omur veriliyo
  Sende istersen ara kardeşim fetva hatlarını ordan bilgiyi al

  Yanıt
  1. 4.1
   Emrah Ilhan

   Emrah Ilhan

   Merak etmeyin kesin bir bilgi sahibiyiz. içeriğimizde kötü bir benzetme yok. ”Biraz olsun dininize, geçmişinize saygınız varsa bir daha oyunlardan para kazanmak helal mi yada oyunlardan para kazanmak caiz mi diye sormayın. Siz kendinizden emin olun yeterli. Gerisi Allah’ın takdiri..” demişiz.

   Daha ne diyelim beyninizi kullanın demişiz kısaca. Bunun için cemaate, fetvaya gerek yok. En güzel fetva insanın kalbinden geçendir.. Saygılar

   Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ParaParala.com Türk Patent ve Marka Kurumu Tarafından Korunmaktadır. | © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. ParaParala.com isimli web sitesinin Bütün yazılı ve görsel materyalleri Creative Commons Atıf-GayriTicari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmış olup hiçbir şekilde izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz. ParaParala.com bir yatırım şirketi yada aracı paravan değildir. ParaParala bağımsız olarak inceleme ve analizler yaparak yorumlarını belirten bir markadır. Yapılacak yada yapılan yatırımlardan ParaParala sorumlu değildir. Yapacağınız yatırımın bilincinde olarak yatırım yapmanız önemle rica olunur!

BİRİKİMLERİNİZE DEĞER KATIYORUZ

AlphaLüx

 •  Ücretsiz Kayıt Ol 
 •  Yatırımını Yap 
 •  360 Günde 2.6 Katı Geri Al 
 •  Güveniniz Asla Sarsılmayacak! 
TIKLA ÜCRETSİZ KAYIT OL
Görsel Tasarım : ParaParala
Görsel ve materyaller izinsiz kullanılamaz:
 
close-link