Oyun Oynayarak Para Kazan
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Oyunlara yatırım yaparak veya yatırımsız bir şekilde gelir elde etmeyi düşünüyoruz. Peki gelir elde etmek mümkün mü? ParaParala yatırım yapıyor mu? Hangi oyuna ne kadar yatırım yapıyor yada yatırımsız nasıl bir strateji

Çağımızın en büyük teknolojisi kuşkusuz internettir. Eğer doğru bir strateji ile yola çıkarsanız internet size yeni bir yaşam sunabilir. Eğer yanlış bir şekilde kullanırsanız hayatınızın vebası olur!

Oyunlardan Para Kazanmak Mümkün mü?

İnternetten oyun oynayarak para kazanmak istiyorsanız evet bu mümkün ve birçok oyun var kazanç sağlayabileceğiniz. Bu oyunlardan tek tek bahsetmeyeceğiz. Lakin genel anlamda sizlere fikirlerimizi, önerilerimizi ve deneyimlerimizi sunacağız.

Doğru Strateji Her Zaman Kazandırır

Oyunlara yatırım yapmanız yanlış değil fakat hangi oyunlara yatırım yapacağınız önemli. Yatırımları yaparken dikkat etmeniz gereken, kendinize sormanız ve cevaplamanız gereken sorular var.

 • Ne Kadar Yatırmalıyım : Bir oyuna para yatırırken o oyunun detaylarına bakmanız gerekir. İncelemeniz, araştırmanız gerekir. Araştırmaları ParaParala yada benzer siteler üzerinden yapmanıza gerek yok. Biz dahil bütün sitelerin, yorumların yanıltıcı olabileceğini unutmayın. Doğruları yazsak bile yanılma payımız her zaman var.
 • Çok Yüksek Yatırımlar Yapılmalı mı? : Bir oyuna binlerce lira yatırmanın akıl karı olacağını hiçbir zaman düşünmedik. Tabi buradaki yüksek yatırım insanların bütçesine göre değişiklik gösterir. Aylık 100bin tl geliriniz varsa 50bin tl yatırabilirsiniz. Bu durum dolandırılsanız bile fazla koymaz. Lakin asgari ücretle geçinerek oyunlara maaşı basmayı saçma görüyoruz.
 • Anaparayı Amorti Etmek Önemli : Diyelim ki maaşı bastınız. Anaparanızı maksimum 3 ay içerisinde çıkarmanız gerekir. Birçok oyun görüldüğü üzere 4.ay itibariyle zora giriyor. Ödemeler aksıyor. Bunun birçok nedeni olabilir. Eğer yatırımınızı 90 gün içerisinde amorti edebilecekseniz yatırımınızı yapın. Sonrasında sadece kar amaçlı oynayın. Yeni açılan oyunlar ilk birkaç ay hep yatırım alır. Mesela dikkat edin bazı oyunlar gelen parayı, giden parayı belirtir. Yatırımlar ile çekimler arasında uçurum fark vardır. İsmini belirtmeyeceğimiz birkaç oyundan alıntıları aşağıda görebilirsiniz.Sisteme Yapılan Toplam Yatırım: 18318 TL
  Sistemden Çekilen Toplam Tutar: 32 TLSisteme Yapılan Toplam Yatırım: 25.900 TL
  Sistemden Çekilen Toplam Tutar:  3,609 TL

  Sisteme Yapılan Toplam Yatırım:  106.680TL
  Sistemden Çekilen Toplam Tutar:  25.213 TL

  Yukarıda bazı oyunların alınan yatırımlar ve yapılan ödemeleri var. Görmüş olduğunuz bilançoya göre böyle giderse hiçbir oyun iflas etmez. Lakin ilk etapta bu güzel görünür. 4-5 ay sonra yatırımcılar patır patır ödeme almaya başladığında bu fark kapanır ve ödemelerde sorunlar çıkmaya başlar.

 • Para Çekme Limitlerini Dikkate Alın : Oyunları oynarken bazılarında limit göremezsiniz. İstediğinizi kadar çekebilirsiniz diyenler var. Böyle bir sistem dolandırıcılıktır. Yatırımlı üyeler ve yatırımsız üyeler üst çekim limitlerini dikkate alın. Tabi bunu dikkate alırken burada sıraladığımız her maddeyi tek kalemde göz önünde bulundurun.
 • Şirket ve İletişim Bilgileri Önemli : Bir oyuna yatırım yapacaksanız kesinlikle şirket olmalı. Şahıs yada firma farketmez. Bir oyuna girdiniz ve vergi levhası gördünüz. Bu levhayı e-devlet üzerinden sorguladığınızda karşılığı çıkabilir. Lakin bu levha ya başkasından çalıntıysa? Sitemizde başkasına ait vergi levhasını kullanan oyunları deşifre etmişliğimiz var. Her levha şirket demek değildir. Sokak arasındaki lahmacuncu bile vergi levhasını duvara asıyor. Levhayı doğrulamak için ciddi adımlar atın. Belirtilen şirket adını internette arayın. Sabit hat numaralara ulaşmaya çalışın. Şirket adı görün ve o şirketi arayıp sorarak oyunu teyit edin. Telefon, mail, adres bu detayların 3ü olmalı! Adresten gerekirse gidip teyit edin. Sadece facebook yada canlı destek iletişimi olan oyunlara yatırım yapmayın!
 • Oyuna Yapılan Yatırımların Değerlendirilmesi : Bir oyuna yatırım yaptınız. O oyun bu parayı nerede değerlendiriyor? Bitcoin borsasında mı? Tarlada mı, ahırda mı, toprakta mı nerede? Eğer yatırımların değerlendirildiği yer Bitcoin borsasıysa uzak durun. Bitcoin milyarderlerin elinde olan bir piyasa olduğundan 1 günde %100 yükseleceği gibi bir günde ciddi değer kaybedebilir. Çok fazla oyunun Bitcoine güvenerek sektöre daldığı ve battığını gördük. Reel yatırımlar yapılıyorsa bu yatırımları düşünün. Örneğin kış sezonunda plaj açarak hizmet verilemeyeceğini düşünün. Yatırımların 4 mevsim işletilebilecek bir piyasada değerlendirildiğini bilin. Mesela gıda sektörü, bilişim ve reklam sektörü, gayrimenkul şirketleri 4 mevsim aktiftir. Lakin şirket doğru kullanabiliyor mu? Bunları sorgulamalısınız.

Sadece bir kısmını paylaştık. Çok daha fazla kriter çıkarabiliriz sizlere. Bu saydıklarımızı göz önünde bulundurursanız karlı çıkma olasılığınız çok daha yüksek. Aksi durumda bu sektörde hep kaybedersiniz. Bu kadar araştırmayı yapmaya zamanım yok diyorsanız biz sizler için oyunları inceliyoruz. Şuan piyasadaki birçok oyuna yatırımlarımız var.

ParaParala oyunlara yatırım yapıyor. Genelde 30 tl ile 250 tl arasında değişen yatırımlarımız var. Yüksek yatırımlar yapabilecek maddi gücümüz var. Fakat hiçbir oyuna %100 yatırım yapabilecek kadar güvenimiz yok.

Bunu unutmayın! Yatırdığınız her para, yatırmış olduğunuz oyun sahibinin hayallerine yatırımdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz