para kazandıran oyunlar
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Günümüzün internetten para kazanmak üzerine geldiği şu günlerde birçok kişi ekonomik özgürlüğün kısıtlanmış olmasından dolayı zorluklar çekmektedir. Kolay yoldan para kazanmak isteyenlerin soluğu internette aldığını söylemek mümkün.

Yatırım yaparak, yatırım yapmadan veya referans kasarak birçok yöntemle para kazanmak mümkün olduğu kadar risklidir. Teknolojinin sanal boyutlardaki tehlikeleri ise her geçen gün artmaktadır. Karşımıza çıkan bir oyun yada yatırım sitesinin sadece görülebilir bir senaryo olduğunu zannedebiliriz. Fakat bunun arka planında neler döndüğünü bilemeyiz!

Düzenli Yatırım Yaptığı İçin Tutuklanmış

Bir süredir internet üzerinden faaliyet gösteren bir çiftlik oyununda yatırımcı olan T.T. isimli şahıs ticari faaliyeti olmayan bir oyuna her ay düzenli olarak 2-5 bin tl arası yatırım yapıyordu. Terör örgütü IŞİD ile bağlantısı olduğu tespit edilen oyun sahipleri tutuklandı. İncelemeye alınan banka hesapları ile birlikte her ay düzenli bir şekilde ödeme yapanlar, sisteme para yatıranlar tek tek tespit edildi. Birçok kişinin sorguya alınması ile birlikte her ay sisteme para aktaran T.T. isimli şahıs terör örgütüne destek vermekten dolayı tutuklandı.

Tutuklanan şahsın eşinin bize attığı mail ile bu üzücü olayı öğrenmemiz birçok kişinin bu tehlike ile karşı karşıya kaldığı gerçeğini bir kez daha vurguladı. Oyunlara yada yatırım şirketlerine para aktarırken nereye, kime aktardığınızı bilmeyebilirsiniz. Fakat bu riskin her zaman olacağını bilin ve mümkün olduğunca ne olduğu belirsiz şahıs sistemlerinden uzakta durun.

Türkiye Ponzi Yuvası

Yıllardır Rusya ve Amerika üzerinde faaliyet gösteren HYIP siteleri ortalama 3 yıl kadar piyasada para topladıktan sonra sektörden büyük bir mebla ile kaçıyor. Türkiye’de ise bu süre ortalama 4-5 ay..

Kısa bir süre faaliyet gösterip sonra toplanan paralarla kaçan birçok oyun, yatırım sitesi oldu. Olmaya da devam edecek. Her önüne gelenin site açarak para topladığı gerçeği ile birlikte tehlike her zaman olacak!

Nereye Yatırım Yapılmalı?

Sistemlerin öncelikle şahıs adına olmadığından emin olun. Şirket bazında hizmet verenlerin şahıs üzerine kayıtlı olanlardan çok daha uzun süre gittiği ve kazandırdığı gerçektir.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz