Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Son zamanlarda sıklıkla karşımıza yeni bir proje, yeni bir oyun ve yatırım sitesi çıktığını görüyoruz. Bu siteleri ve oyunları elimizden geldiğince sizinle paylaşmaya devam ediyoruz. Oyun veya site açarak ponzi kuruluş yapan kişi veya kuruluşlar, bu işi bu kadar basite almamalı. Sizlere ve bu tür oyun açan veya açma niyetinde olan kişilere örnek olması için Bursa’da Ponzi Yatırım yaptırarak kullanıcıları dolandıran Arzu Mertgil haberini sunuyoruz!

57 Kişiye Yüksek Kazanç Vadetti!

Bursa, İstanbul ve İzmir’de kişilere ufak yatırımlarla yüksek kazançlar vaadiyle 57 kişiyi kandıran Ponzi Arzu, nitelikli dolandırıcılıktan 14 yıl hapis istemiyle yargılandı! Bursa Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele şubesi ekipleri, Bursa Mustafakemalpaşa mahallesindeki evinde yakaladı. Evde arama yapan polis ekipleri, Ponzi Arzu’nun sık sık kılık değiştirdiğini ve evde 18 farklı peruk bulunduğunu açıkladı.

 

dolandırcı oyun

Tanınmamak adına bu peruklarla ve makyajla resimler çektirerek kişilere güven vermeyi başaran Mertgil, inandırıcı olmak adına kişilerin evlerine kadar gitti. Toplam 57 kişiden 13 milyon lira gasp etmeyi başaran Ponzi Arzu, parayı harcayamadan tutuklandı.

İddianame Hazırlandı!

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturma tamamlandı. Savcılı Arzu Mertgil’e 7.Ağır ceza mahkemesi kararıyla “NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK”  suçundan tutuklandı. Her dolandırdığı kişi adına 7-14 yıl arası yargılanan Ponzi Arzu toplam 798 yıl hapis cezasıyla yargılanacak. Önümüzdeki günlerde mahkemesi görülecek olan Arzu Mertgil, tutuklu olarak bekletilmeye devam ediyor.

Darısı Diğer Ponzilerin Başına!

Örnek olarak sunduğumuz bu haber tüm bilinen gazetelerde boy boy yayınlandı. Dolandırıldığı halde işin peşini bırakmayan oyuncular sayesinde gerektiği cezayı misliyle alan ve gasp ettiği paraları yiyemeyen Ponzi Arzu’nun, cezaevinden salıverilmesi imkansız. Dileriz kişileri kandırmaya çalışan tüm Ponzi kuruluşların sonu bu şekilde olur!

ponzi arzu

dolandırıcı oyunlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz