öğrenciler için ek kazanç yolları
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Sevgili öğrenciler! Biliyoruz birçoğunuzun ailenize destek olmak ve okul masraflarını çıkarmak adına ek işlere ihtiyacı var. Ailenizin zorluklara katlanarak size gönderdiği parayla zar zor geçinmekten bıktınız mı? Ek kazanç sağlamak için ekstra yollar mı arıyorsunuz? O zaman bu yazımızda size birçok farklı yolla para kazanabileceğinizi ve öğrenciler için ek işler nelerdir onları anlatıyoruz. Hepimiz geçtik bu yollardan, öğrenci olmak zor özellikle Üniversite dönemdeyseniz.

Öğrenciler İçin İş Fikirleri

Eski zamanlarda öğrenciler için part time iş imkanları varken, günümüzde bu imkanlar oldukça kısıtlı. Türkiye’deki işsizlik oranı göz önüne alındığında öğrenciler için para kazanma yolları da azalmış durumdadır. Fakat gelişen teknoloji sayesinde, fiziksel olarak hiçbir yere gitmenize gerek kalmadan internetten bilgisayar veya telefonunuzla ek gelir elde edebilirsiniz. Hatta başarılı olursanız kendinize birikim bile yapmaya başlayabiliyorsunuz.

Sanal Asistanlık Yapın!

İnternet üzerinden yapabileceğiniz en iyi işlerden birisi şüphesiz sanal asistanlıktır. Türkiye’de yeni yeni gelişmeye başlayan bu meslek dalı, birçok işverene kolaylık sağladığı gibi ek iş arayan öğrencilere de fırsatlar tanıyor. Sanal asistanlık yapmak için herhangi bir eğitim almanıza gerek yok. Anlaştığınız işverenlerin E-maillerini okuma, mesajlarını yanıtlama ve metin hazırlama gibi işlerini sanal ortamın rahatlığıyla yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

Çeviri Yapın!

Günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilen bu iş oldukça güzel kazançlar elde etmenize olanak sağlayabiliyor. Tabi ki bu işi yapabilmek için ikinci bir dili bilmeniz gerekiyor. Yabancı diliniz var ise internet üzerinden makale, film, iş dosyaları gibi çeviriler yaparak para kazanmanız mümkün.

öğrencilere ek gelir

Fotoğraflarınızı Satın!

Bu işi mutlaka etrafınızdan veya internetten görmüşsünüzdür. Çektiğiniz benzersiz ve kaliteli resimleri stok fotoğraf sitelerine yükleyerek satılmasını beklemelisiniz. Hem hobi olarak hem de para kazanmak için yapabileceğiniz bu işin bazı püf noktaları bulunuyor. Çekilen resimlerin son zamanlarda tercih edilen portreler olmasına ve gerçekten profesyonel görünmesine dikkat etmelisiniz.

Youtuber Olun!

Birçok kişi bu iş ile ek gelir elde edebiliyor. Hatta Youtube sayesinde milyon dolarlara sahip olan kişilerin sayısı da oldukça yüksek. Öğrenciler için para kazanma yolları arasında en fazla gelir etmenizi sağlayabilecek bu işle, kendinize aboneler oluşturarak kanalınızda yayın yapabilirsiniz. Youtube ile Para Kazanmanın tüm detaylarına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Facebook Sayesinde Kazanın!

İnternetten yapılabilecek en iyi işler arasında yerini alan Facebook’la para kazanma birçok kişiye gelir kapısı haline geldi. Özellikle son zamanlarda sıklıkla Facebook sayfa ve gruplarında sık sık reklam görmüşsünüzdür. Sizde kendinize bir sayfa kurarak veya satın alarak ek kazanç elde edebilirsiniz. Öğrenciler için iş fikirleri arasında yerini alan bu yöntem birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Facebook ile para kazanmanın tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

part time işler

İçerik Yazın!

Günde sadece birkaç saatinizi ayırarak yapabileceğiniz bu iş sayesinde güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Makale yazarlığı özellikle son dönemlerde oldukça revaçta olan bir meslek dalı haline geldi. Birçok kişi bunu ana iş olarak yapıyor ve aylık 1500-2000 TL arasında gelir elde edebiliyor. Yazarlık yapabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor elbette. Fakat en önemlisi yazılarınızın %100 özgün yani kopya olmaması.  Öğrenciler için ek iş seçenekleri arasında yazarlık yapmaya karar verdiğinizde, 300 kelimelik bir yazı karşılığında ortalama 3-5 TL arasında kazanç sağlarsınız. Bazı Online siteler ve kişiler bu işi sömürüye götürerek size 300 kelimelik bir makaleyi 1,5 TL gibi komik bir rakama yazdırmaya kalkabilir. Bu kişi ve kurumlara itibar etmeden daha detaylı araştırmalar yaparsanız onca emek vererek yazdığınız metinleri değerinde satabileceğinizi görebilirsiniz. Makale yazmanın tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

OYUN OYNAYARAK PARA KAZANMAK İSTİYORSANIZ BURADAN TÜM DETAYLARA ULAŞABİLİRSİNİZ.

2 YORUMLAR

    • Yaz kazan emek sömüren, yazarlarına 3.sınıf insan muamelesi yapan kalitesiz, güvensiz bir sitedir. Kafasına göre ödeme yapmamak için limit engellemeleri çıkartan ilginç kurallar yaratan kalitesiz bir site haline gelmiştir. Bizlerde orada yazarlık yapardık bir zamanlar. Artık yapmıyoruz. Kimseye de önermiyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz