Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Şubat 2017 yılında karşımıza çıkan MyLuckyFarm Kapandı mı? Yaklaşık 1 saat kadar önce MyLuckyFarm oyunu facebook sayfasından yapılan açıklamaya göre şirketin iflas edildiği bildirildi. Facebook sayfalarında yapılan açıklamanın detayı oyuncuları tereddütte soktu. Birçok kişi bir şaka olduğunu düşünüyorken, birçok kişi olma ihtimalini düşünüyor.

MyLuckyFarm İflas mı Etti?

Oyunun facebook sayfasında 25 Haziran 2017 tarihli olan gönderi yeni düzenlenmiş bir gönderidir. Düzenlemeye göre yapılan açıklama

DUYURU

Şirketimiz İflas etmiştir. Yatırmış olduğunuz paraların iadesi için tarafımıza Adli yollardan başvuru yapınız.
Myluckyfarm Tar. Bil. Dan. San. Ve Ticaret. Ltd Sti” şeklindedir.

Bu gönderinin düzenlenen bir gönderi olduğu ortada. Eski gönderi ve düzenlenmiş hali aşağıdadır.

Bir sonraki açıklamada ise şu şekilde bir duyuru var.

MyLuckyFarm Kapandı mı?

Oyunun facebook admin yönetiminde 2 kişinin olduğunu öğrenmiştik. 23 Haziran 2017 akşamında oyun yönetimi ile görüşme yapmış ve yeni projeler, yatırımlar hakkında bilgi almıştık. Bize gönderilen dökümanlar çalışmaların detaylarıyla ilgiliydi.

Her şeyin çok iyi gittiğini gördüğümüz bir anda oyunun iflas bilgisi verilmesinin ne kadar doğruyu yansıttığını bilemeyiz lakin her seferinde söylüyoruz. Şirketlerin iflas durumları da söz konusudur. Yani iflas bildirimi her an verilebilir. Bu bütün şirket bazındaki oyunlar için geçerlidir. Oyunun iflas bildiriminin yönetimin bilgisi dahilinde yapıldığını henüz bilmiyoruz. Web siteleri aktif bir halde duruyor. Facebook sayfaları üzerinden gerçekleşen bu duyuruların doğruyu yansıtıp yansıtmadığı bu kadar yeni çalışmanın üzerine şaibeli bir durumdur. MyLuckyFarm iflas etti mi etmedi mi bilinmez fakat ortada bir gerçek daha var. 23 Haziran günü görüştük. Sonraki günler bugünde dahil olmak üzere resmi bayram tatili.

Bayram tatilinde hangi resmi makam bu iflası onaylayabilir?

Resmi Gazete’de yayınlanmamış iflas bildirimi nasıl resmi açıklama yapabilir?

Konunun mahkeme kararı olmadan iflas nasıl bildirebilir?

İflas nedenleri borç/icra/yürütememe kararı gibi durumlarda mahkemenin yönlendirdiği bilirkişi raporu nerede?

Hiçbirisi yok mu? Oyuncu arkadaşlarımıza bu konuda galeyana gelmemelerini ve kısa bir süre beklemede kalmalarını öneririz. Birkaç saat belki bir, iki gün beklemekte fayda var. Facebook fan sayfalarında yazılan açıklamaların henüz doğruluğu teyit edilememektedir.

 

5 YORUMLAR

 1. Merhaba projeler hakkında dökümanları heralde WhatsApp üzerinden aldınız yetkili kişinin cep telefonu var ise iletişime geçip konuyu güncellerseniz sevinirim …

 2. Sayın admin 1300 lik yatırımın vardı sözleşme de gondermediler dekontum var ne yapmamız gerekiyor adlı yollardan bununla ilgili bir yazı yazarsanız beraber hareket edilmeli diye dusunuyorum

 3. Valla iflas ettilerse çok büyük vurgun yaptılar diye düşünüyorum yatırımlarla kendilerini büyüttüler ordan oyuncu yatırımlarını zaten çıkartırlar oyuncular yatırdıkları paraların 3 4 katını alacaklardı şimdi yatırdıkları paraları onlara geri verecekler 3 4 katı yine kendi ceplerine kalacak bu süre zarfında kurulmuş olan tarlalar seralar vs de cabası yasal yoldan büyük vurgun yapmışlar tebrikler.

 4. Sayın paraparala.com ekibi.

  Myluckyfarm dün gece yarısı facebook hesabından “Batmadık, elemanlarımızdan birisi bize oyun oynadı” şeklinde bir açıklama yaptı. Akabinde bugün yaklaşık 1 saat önce; yine facebook üzerinden; hesapların taşıma işlemlerinin bugün başlayacağını ve 1 hafta içerisinde oyunun aktif olacağını belirttiler.

  Ancak oyunun yeni sayfası üzerinde; muhtemelen hosting firması tarafından yazılmış bir ibare var: “Sayın üyeler, Myluckyfarm şirketinden paramızı alamadığımız gibi telefonla da ulaşamıyoruz. O yüzden siteyi kapattık”

  Ayrıca; bayramdan hemen önceki hafta içerisinde BTSO’da işlem yapmışlardı. Ben de o gün şans eseri oradaydım. Sicil gazetesini de takibe almıştım; işlemin ne olduğunu öğrenmek için. Neticede yapılan işlemle ilgili sicil gazetesi yayınlandı. Ortaklardan birisi ayrılmış, birisi kalmış. Bu devir işleminin arkasından da böyle bir olay gerçekleşti.

  Yani durum hala biraz karışık. Sizden ricamız oyun sahipleriyle irtibata geçerek durumu aydınlatıcı bilgi edinmeniz.

  Çalışmalarınızın ve başarılarınızın devamını dilerim. İyi çalışmalar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz