Mobilon Şikayetleri ve Yorumları
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

15 Kasım 2017 tarihinde kurulan Mobilon Loobi Medya Reklam Bilişim E-Ticaret Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adı altında Konya ‘da kuruldu. 299₺ yatırım ile başlanılan sistem reklam tıklatması, anket soruları ve  Ayrıca otobüs, uçak bileti alarak, otel rezervasyonu yaptırarak, fatura ödeyerek gibi yöntemler ile de kazandırdığını belirtiyor. Mobilon nedir sorusuna kısaca bu şekilde yanıt verebiliriz.

Mobilon Şikayetleri Nelerdir?

Öncelikle 09 Mart 2018 ‘de yayınladığımız içerik ile birlikte bu sistemin güvene dayalı olmadığını belirtmiştik. Tüzel şirket üzerinden sesini duyuran şirketin Uğur Derin ve Mustafa Serdar Çökük isimlerinde 2 kişi daha üzerinden para toplanıyor olması bu sistemin vergi kaçırdığını işaret ediyor demiştik. O günden bu güne Mobilon şikayet konuları arasında nasıl yer aldı? Birçok yerden aldığımız içerikler ile çatırdama seslerinin duyulduğu görülmektedir.

 

Mobilon uygulaması altındaki şikayet sayısına baktığımızda durumun aslında çokta iyi olmadığı söylenebilir. 40 kuruş kazandırırken 20 kuruşa çekilmesinden bahseden birçok şikayetçi var. Toplam 1.293 adet puanlamanın yapıldığı gözükmektedir. Bu puanlamaların detayları ise şöyle.

5 Yıldız 930 kişi
4 Yıldız 89 kişi
3 Yıldız 40 kişi
2 Yıldız 19 kişi
1 Yıldız 215 kişi

5 Yıldız sayısına çok fazla aldanmayın deriz. Çünkü birçok yorum sadece referans kasarak komisyon kazanabilmek için 5 yıldız veriyor. Bu yorumları sizler için Google uygulama market üzerindeki Mobilon uygulaması indir bölümünde aldık. Aşağıda yüzlercesi aynı olan örnekleri görebilirsiniz.

Mobilon Video İzleme Parasını Düşürdü

İlk zamanlarında 40 kuruş veriyoruz diyerek insanları bünyesi altına toplayan firmanın son zamanlar bu izlenim fiyatlarını 20 kuruşa indirdiğini belirten onlarca insan uygulama altında şikayetlerini belirtmiş. Şirket ayrıca yolunu bulmuş. 5 saniyelik reklamları insanlara izlettirip karşılığında kısa süreli reklam diyerek ödemeleri yansıtmıyor. Günlerce kullanıcılarına 5er saniyelik reklamları izlettirip ödeme yapmadığı da birçok Mobilon şikayetleri arasında yerini almıştır.

Ayrıca birçok kullanıcının mobilon yorumları arasında bahsettiği başka bir şikayet konusu daha var. Firmanın destek ekibinin çok fazla ilgisiz, zayıf olması. Sistemle ilgili sorun yaşayanların sorunlarını dile getirmek için mobilon iletişim adreslerini kullanmasının da bir faydası olmadığı gözükmektedir. Ayrıca Mobilon Ekşi sözlük yorumları arasında da birçok olumsuz yorum görmek mümkün.

Bu konu sizlerden gelen Mobilon Güvenilir mi? sorusuna istinaden hazırlanmış olup, platform olarak güvenimiz çok eksiktir.

1 YORUM

  1. Mobilona büyük bir hevesle girdim ama hazırandan buyana tek kuruş ödenmedi.sürekli şu gün bugün diye oyaladılar.telefonlara da kimse çıkmıyor.sakın sakın ola kimse mobilona yanlışlıkla bile bakmasın bulaşmasın.yemeğinize yazık.sinir hastası olursunuz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz