Mobilon Giriş Hakkında
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Mobilon Uygulaması 15 Kasım 2017 itibariyle faaliyetlerine başlayan ve 2018 itibariyle biraz hız katan mobil uygulama hizmetidir. Güzel bir kurgu üzerine kurulmuş uygulamanın ise biraz kafa karıştıran durumları yok değil. Mobilon nedir? Mobilon ile para kazanma nasıl olur? Biraz bilgilendirmek istedik.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.

Mobilon (Konu 09.03.2018 Tarihinde Yazılmıştır.)

Kuruluş Tarihi :  15 Kasım 2017
Şirket Adı :  Loobi Medya Reklam Bilişim E-Ticaret Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Vergi Dairesi / No : Konya – Meram / 6090753397
Şahıs Adı :   Uğur Derin
Hizmet Alanı :  Reklamcılık
Adres : Nişantaşı Mahallesi, Yahya Çavuş Caddesi, No:16/4 Selçuklu / Konya
Telefon :  0850 532 10 21
E-Posta :  bilgi@mobilon.org
Mobil Platform : Android, IOS
Para Yatırma :  Banka Havalesi/EFT
Para Çekme :  Banka Havalesi/EFT

 

AVANTAJLAR

 • Doğrulanabilir Şirket
 • Doğrulanabilir Vergi Kaydı
 • İletişim Bilgileri
 • Adres

DEZAVANTAJLAR

 • Para Yatırma Yöntemleri Az
 • Para Çekme Yöntemleri Az
 • Yasa Dışı Para Toplama
 • Güven Sorunu Var

Mobilon Uygulaması 15 Kasım 2017 itibariyle faaliyetlerine başlayan ve 2018 itibariyle biraz hız katan mobil uygulama hizmetidir. Güzel bir kurgu üzerine kurulmuş uygulamanın ise biraz kafa karıştıran durumları yok değil. Mobilon nedir? Mobilon ile para kazanma nasıl olur? Biraz bilgilendirmek istedik.

Mobilon Nedir? Nasıl Kullanılır?

Mobilon akıllı cihazlarınıza indirip, internetten para kazandırdığını belirten bir reklamcılık uygulamasıdır. Akıllı cihazlarınıza Android işletim sistemleri için Google Store, IOS işletim sistemleri için ise APP Store üzerinden indirerek kullanabilirsiniz.

Mobilon Nasıl Para Kazanılır?

Elbette herkes para kazanamıyor. Sistem sadece yatırım yapacak üyelere açık. Yani sizden istenilen 299 TL ‘yi belirtilen hesap numaralarına yatırmanız gerekmektedir. 1 hafta boyunca size ücretsiz test üyeliği verirler ve 1 hafta içerisinde belirtilen ödemeyi yaptığınızda aktif üye olarak yolunuza devam edersiniz. Mobilon uygulaması sizlere anket cevaplatarak, reklam izleterek, sorulara cevap alarak kazandırıyor. Ayrıca otobüs, uçak bileti alarak, otel rezervasyonu yaptırarak, fatura ödeyerek gibi yöntemler ile de kazanabiliyorsunuz. Bunları biraz detaylandırabiliriz.

 • Hesabım : Bu bölümde banka hesap bilgilerinizi doldurabilirsiniz. Ödeme alacağınız zaman size burada belirttiğiniz hesaba ödeme yapılır.
 • Organizasyon : Bu bölümde Banka Havalesi yada EFT yapacağınız hesap bilgilerini ve kullanıcı kodunu bulabilirsiniz.
 • Uçak ve Otobüs Bileti : Bu bölümden de otobüs, uçak, ido seyahat biletleri gibi işlemlerini yapabilirsiniz.
 • Otel Rezervasyon : Herhangi bir şehirde otel rezervasyonlarınızı buradan gerçekleştirebiliyorsunuz.
 • Yol Yardım Sigortası : Mobilon hizmetleri arasında yer alan bu bölümde kayıt oluşturarak 7/24 sigorta yaptırabiliyorsunuz.
 • Fatura Ödeme : Bu bölüm henüz aktif değildir.
 • Saatlik Bonus : Ekstra kazanç için 60 dakikada bir defa kullanmak üzere 0.05 tl ek kazanç elde edebilirsiniz.
 • Anket : Ekstra kazancın bir diğer alternatifi ise anket bölümüdür. 60 dakika arayla bir anket cevaplayabilirsiniz. Bunun da kazancı 0.05 TL’dir.
 • Soru Cevap : Saatte sadece 2 soru cevaplıyorsunuz. Burada her soru 0.05 tl olmak üzere 60 dakika arayla 0.10tl kazanabiliyorsunuz.
 • Shop : Uygulamanın mağaza bölümü. Buradan çeşitli eşyalar satın alabiliyorsunuz. Hardiskler, ütüler, powerbanklar, mutfak aletleri gibi birçok ürünü bulabilirsiniz.
 • Özel Teklifler : Şuan için bu bölüm hizmet vermemektedir.
 • Uygulama Teklifleri : Şuan için bu bölüm hizmet vermemektedir.

Mobilon Affiliate, Referans Kazancı

Üyeliğinizi oluşturduktan sonra 299 tl yatırıyorsunuz ve size ait kullanıcı kodu ile üye yaptığınız kullanıcıların yatırımlarından kazanç elde edebilirsiniz. 299 TL ‘lik yatırımın dağılımına baktığımızda ise Network ağınıza 195tl dağılıyor. KDV 54 tl, gelir vergisi 15 tl, şirket kazancı 35 tl olarak belirtiliyor.

Mobilon Güvenilir mi? Şirket Bilgileri

Şirket bilgilerine baktığımız zaman Loobi Medya Reklam Bilişim E-Ticaret Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak karşımıza doğrulanabilir bir şirket çıkıyor. Konya / Meram vergi dairesine kayıtlı olan şirketin 6090753397 vergi koduna sahip. Reklamcılık sektöründe faaliyet gösteren uygulama Nişantaşı Mahallesi, Yahya Çavuş Caddesi, No:16/4 Selçuklu / Konya adresinde bulunuyor. 10.000 tl sermayeli limited şirketi olarak hizmet veren Mobilon, 65402 oda sicil no’suna ve 52490 Ticaret sicil no’suna sahip. Mobilon şirket bilgileri olarak sizlere aktaracaklarımız bunlar. Peki Mobilon güvenilir mi? Bu uygulamaya para yatırılır mı?

Güzel, kaliteli bir mantık ile kurulan bu sistem yatırım ve affiliate için çok uygun gözükmemektedir. Sizden para isteniyor ve bu para bir şekilde dağılıyor. Loobi Medya Şirketi tüzeldir. Dolayısıyla Şirket sahibi Uğur Derin ve Mustafa Serdar Çökük isimlerinde 2 kişi daha üzerinden para toplanıyor olması bu sistemin vergi kaçırdığını işaret eder.

Bu şirketin 299 tl ‘lik satışından KDV 54 tl, gelir vergisi 15 tl zorunlu ödemeleri var. KDV ‘yi şirket, Gelir Vergisini yatırımcı öder. Şirket hesaplarının haricinde iki şahısın üzerine para toplanması yasal değil. Şöyle düşünebilirsiniz. Herhangi bir yakınınıza para gönderirken devlete %18 KDV ödüyor musunuz? HAYIR! Peki para gönderdiğiniz kişiden %20 gelir vergisi kesiliyor mu? HAYIR! İşte tamda burada Mobilon Uygulaması soruşturulmalı!

Mobilon Yorumları ve Şikayetleri

Çok kısa bir süredir faaliyet gösteren Mobilon şikayet konularında kısa sürede yer edinmeye başlamış. Her tıkladığınız bölümde karşımıza çıkan reklamlardan dolayı epey bir canı sıkılan olmuş. Uygulama sayfasında yer alan yorumlarda mevcut. Birçok kişinin Mobilon Yorumları iyi fakat olumsuz yorumlarda bir hayli mevcut. Kullanıcıların bir çoğu alt ekip yapabilmek için referans kodlarını paylaşmış fakat Mobilon hakkında yapılan yorumlara şirket tarafından cevaplar kısmi olarak gelmiş. Ayrıca yüksek puan gözükebilmek için ücretli sahte puanlamalarda açıkça belli oluyor.

EDİTÖRÜN YORUMU
Mobilon ile internetten para kazan demek isterdik ama kuruşları toplamayı seviyorsanız uğraşabilirsiniz. Azimli bir şekilde uğraşırsanız ortalama 2 ayda yatırdığınız parayı çıkartabilirsiniz. Tabi ödeme ne zamana kadar yapılır bunu bilmek zor. Şirketin banka hesaplarının haricinde şirket yöneticisinin ve farklı bir isimle daha 3 kişi üzerinden para toplanması kanunen yasaktır. Eğer Mobilon uygulama sorunu yaşarsanız uygulamaya yatırım yaptığınızı ispatlayacak bir durumunuz olmaz. Eğer risk alırım, şansımı denerim diyorsanız yolunuz açık.

25 YORUMLAR

 1. Safirkurumsal tema kullanıyorlar wordpress tabanlı. Bir tanıdığıma kurulumunu yapmıştım, kaynak kodlarından da görebilirsiniz. Sakın sakın yatırım yapayım demeyin, çok kötü aldanırsınız.

 2. Merhaba Arkadaşlar 34284304 referans kodu ile kayıt oldum 05318201130 a iban attığında adam referans olduğu adamlara üyelik parası veriyor. Bilginize

 3. Bu uygulamaya 20 gün önce ben de 06050520 referans numaramla ile üye oldum. 4 tane de alt uyemden gelenle birlikte şu ana .Geleli guven konusuna girerken çok tereddüt ettim açıkçası güvenemedim sonra cok samimi bir arkadasimin da katkı ve çabasıyla 299 lira nereye gitmiyor ki riskse risk dedim girdim.Sirket dört dörtlük mu hayir değil ufak tefek sıkıntılar oldu oluyor da fakat şirket yöneticileri sorunları çözmek için bir nebze de olsa elinden geleni yapıyorlar.Ve en onemlisi bir sikintim olduğunda sirket mudurune direkt ulasabiliyorum.Netice de yeni sirket.Ayin 1 ve 15 ile prim talep günü ve çekilebilir tutarın 150,00-TL yi geçmesi gerekiyor. Aşağı yukarı bir aydir bu işin içindeyim para talebinde bulunup da dedikleri süre içerisinde param yatmadı diyen kimseyi duymadım.Ticaret işi bir nebze risk işidir şirketin sonsuz olmadığı aşikar ama şirket uzun yılları hedefliyor.İzlenimlerim günden güne olumlu gelişiyor artık karar sizin…

  • 21 mart 2018 de işler yolunda gözükürken 15.05.2018 tarihi itibariyle rüzgar tersine dönmüş olup nerdeyse 4 aydır prim alamıyoruz çünkü ayın 1 ve 15 i olmak üzere ayda 2 defa,talep edilebilir tutar 150,00-TL yi geçince talep ediliyor 3-5 iş günü içerisinde yatıyordu. 15 mayıs 2018 tarihi itibariyle para çekme limiti en az 250 ye çıkarıldı ayda 2 olan çekme günü sadece ayın 15 i olmak üzere bire düşürüldü ödemeleri de takip eden ayın 1 ine kadar yapılacak denildi. yani oyun oynanırken aleyhimize kural değiştirdiler. Temmuz 2018 dönemi primi beni gibi çoğu kişinin yatmadı Ağustos 15 prim talep gününde temmuz 15 prim taleplerini yatırmadıkları gibi sildiler yeniden talep oluşturduk ve bugün 3 Eylül 2018 hala kimsenin primi yatmadı sürekli yatırıyoruz temmuz ayında primleri yatmayanlar öncelikli olarak Ödemeler devam ediyor edebiyatı yapıyorlar. Daha vahimi hakkını arayan eleştiren kim varsa susturmaya çalışıyorlar engelliyorlar Uzun lafın kısa bu köprü altından çok sular aktı artık köprü sallanıyor yıkılmak üzere ya da yıkılmıştır orasını 1-2 haftaya anlarız.21 Martta yazdığım yorumumu geri alıyor dikkate alınmamasını önemle kamuoyuna arz ediyorum.

 4. Merhaba el birliğile güzel kazançlar elde etmek isteyen (Profesyonel eğitim, ekibe özel promosyonlar vb) herkes 7/24 bana çekinmeden ulaşabilir. Numaram 0549 323 49 49 . Referans Kodum : 34710321

 5. Merhaba Arkadaşlar! Mobilona katılmak isteyenler için Bir teklifim var. Katılan kişiler ekibime girdiğinde Bana verilen 20 tl referans gelirini kendisine iade edeceğim. Maksatım ekibimi hızla büyütmektir. Katılmak isterseniz whatsapptan mesaj atmanız yeterli : 0553 812 01 12

 6. Kapasiteli Arkadaşlar Mobilon’da Bizimle Olun (Kapasiteli Azimli arkadaşlara Ücretsiz Profesyonel Web sitesi Yapılacaktır.)
  Ekibimizde olan herkese doğrudan en az 5 üye garantisi veriyoruz! web sitelerimizdeki referans kodu dönüşümlü olarak üyelerimize dağıtılmaktadır. Azimli üyelerimize Profesyonel Web sitesi ücretsiz açılıp teslim edilmektedir. Ekip olarak sürekli birlikte reklam çalışmalarında bulunurken destek vereceğiz.

  MOBİLONDA KAYBETMEK YOK YA KAZANIRSINIZ YADA BİZİMLE DAHA ÇOK KAZANIRSINIZ.

  Referans Kodu: 42325318 (Mücahit SAYAR)
  İletişim: 554 524 32 21

 7. Bu sistem Türkiye’de daha önce eşine rastlanmamış kadar güven veren bir şekilde çalışıyor tüm arkadaşlara tavsiye ederim.
  Büyük bir ekibimiz var sizlerde ekibimize katılarak işi profesyonel bir çalışma ile kısa sürede büyütebilirsiniz.
  Sınırsız ve ücretsiz destek ve güçlü bir ekip ile çalışmak için 505 127 57 57 Referans No : 71114715

 8. benim anlamadım bir konu var bizden neden tek seferde 299 TL Istiyor. para yatırma neden zorunlu oluyor ? bu ponzi sistem yakında kapanır Tıpkı E-CİFTLİK oyunu ve ciftlik oyunlari olduğu gibi 🙂

 9. aynen banada sistem ponzi gibi geldi çünkü yatırılan paralarla bi üst tabakanın talepleri ödenecek yani başka değişle yenilerin parası ile eskilerin cekim talepleri ödenecek benzer bi uygulama daha var isteyen katılabilir 1 kuruş bile ödemiyorsunuz sadece izlediğiniz reklamlardan ve referanslardan kazanıyorsunuz uygulama adı admanager referans linkim ile kayıt olursanız sevinirim
  admanager.com.tr/10995438

 10. Evet atkadaslar ogrenciyim sagolsun verdigim parayi cikardim ve kazanmaya basladim arkadaslarima onerdim artik bi ekip olduk katilmak isteyenler Referans kod 06647418

 11. kazanmaya basladim arkadaslarima onerdim artik bi ekip olduk katilmak isteyenler hertürlü desetekte bulunuruö Referans kod 06647418 oguzhan yılmaz

 12. Neden ponzi sistemine girmeye millet bu kadar istekli üye yapamazsan kuruşla kazanıyorsun 5 kuruş hemde dalga geçer gibi 5 para etmiyonuz alın size 5 kuruş der gibi

 13. Bizim milletimiz ne zaman akıllanacak kolay para kazanmak için uğraşıyorlar ve hep sonu hüsran oluyor fare kapanı gibi peynir yerine para 😂😂

 14. Merhaba arkadaşlar ekip olarak daha çok kazanmak isterseniz REFERANS KODUM:34009020
  0534 911 92 71 7/24 sorular için watsaptan mesaj atabilirsiniz.

 15. MERHABAALAR COK HIZLI KAZANIM ELDE EDİYORUZ GENİŞ BİR KİTLEM MEVCUTTUR SİZDE REFERENS KODUMLA ÜYE OLUN SİZDE COK KAZANIN SUANKİ GÜNLÜK KAZANCIMIZ ORTALAMA 7.65₺ DİR
  Mobilonun avantajlı dünyasına davetlisin ! Referansım ile kayıt ol ve birlikte kazanalım.
  Aşağıdaki kod kullanarak kayıt olabilirsin.
  Kullanıcı Kodum : 42127761

 16. Takriben 3 ay önce kayıt oluşturdum ve şuan 19 aktif üye kaydı yaptim. Şu âna kadar sıkıntı yok ve kendime ait kurduğum 9 hesabın ücretini fazlasıyla cikardim. Sizde bu ailede yer alıp büyümek isterseniz
  &REFERANS NUMARAM:01263563

 17. Mobilona 299 tl yatırdım üye oldum.gece gündüz saat başı reklam izledim bonus aldım soru cevapladım.önce çekim 150tl idi sonra enaz 250 yaptılar.para çekim talebi verdim bir ay ödemeyip talebi iptal ettiler.ikinci ay talep ettim bu defa 26 gün geçti yine ödeme yok.yani sizin anlayacağınız parayı topladılar.artık ödeme yok aldanmayın.

  • Ali baba çok doğru bir tespit yapmışşsın iş yargıya taşınmış savcılığa suç durusunda bulunanlar var siz de varsa ekibiniz söyleyin cimere şikayetlerinizi iletip savcığa suç duyurusunda bulunsunlar haklarınızı arayın derim bunlar sağlam ayakkabı değildi şu an tamamen ödemeler durmuş üyelerin %99 u mağdur durumda.

 18. Hala bu mobilon a davet edenler var hepsi yalan söylüyor yada eski yorumlar ben dahil bütün yaptıgın üyelerim para alamadık beni üye yapanlarda para alamamış konu adliyeye intikal etmiş cimere bizzat ben şikayet ettim incelemede evraklar savcılık içinde evraklarım hazır bugün yarın Oraya da verecegim bu sistem bir an önce kapatılması gerekiyor hiç bilgi vermeden hesabımı kapattılar piyasadan da kayıplar adresleri boş bir sürü evrak kapılarında galiba resmen dolandırıldık umarım bir an önce yurt dışına çıkmadan yakakanırlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz