Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Günümüzde en fazla kullanım ve iş imkanı sağlayan internet, kolaylıkları ve teknolojinin nimetlerini ayağımıza getiriyor. Haberler, sosyal medyalar, genel bilgiler haricinde her türlü metanın alış/satış işlemi de kolaylıkla yapılabiliyor. Bu metalardan biriside sitelerde veya gazetelerde yayınlanacak olan makale alım ve satışıdır. İnternetten para kazanmanın en çok kullanılan yöntemlerinden birisidir.

Makale Alış/Satış Nedir? Nasıl Yapılır?

Kişilerin kendilerine ait web sitelerinde vakit yetersizliği veya iş fazlalığından dolayı yazamadığı içerik ve yazıları, yazar olan kişilere dağıtarak hem kendi ihtiyaçlarını gidermekte hem de yazarlık yaparak gelir sağlayanlara kazanç sağlamaktadır. Bununla ilgili yazar ve işverenleri buluşturan birçok site kurulmuştur. Bu tarz siteler firmalardan aldığı siparişleri yazarlarına dağıtarak kazanç sağlamaktadır. Makale yazarak para kazanmak için, bu tarz sitelere başvuru yapabilir veya birebir makale isteyen firma ile çalışabilirsiniz. Makale yazdıran siteler kendileri de pay aldıkları için yazara gelene kadar fiyat azalmaktadır. Hatta işinin ehli ve profesyonel yazarlar bu durumdan oldukça şikayetçidir. Sonuç olarak evet haklılar, çünkü yazı yazmak duyulduğu gibi kolay bir iş değildir. Yazarın vaktini ve emeğini hiçe saymamak gerekir.

Makale Yazarak Ne Kadar Kazanabilirim?

Bu işi internet üzerinden araştırma yaparken bulup, meslek haline getiren birçok kişi var. Fakat her yazı yazan kendine yazarım diyemez ve bu yolla kazanç elde edemez. Makaleden para kazanmak için öncelikle yazdığınız yazılar tamamen özgün ve kopya içermeyen yazılar olması gerekmektedir. Özgünlüğün dışında yazının kullanıcıyı sıkmayacak derecede akışkan olması ve imla kurallarına çok dikkat edilmesi gerekir.  Sizden istenilen konuyla alakalı bilginiz yoksa internet aracılığıyla araştırarak bilgi verici yazılar hazırlamalısınız. Yazarları barındıran yazkazan.net tarzı sitelerde fiyatlar düşük olmasına rağmen tercih eden kişi sayısı oldukça fazladır. Örnek vermemiz gerekirse, bu siteye ilk üye olduğunuzda standart yazar olarak anılırsınız. Standart yazarların 100 kelime başına aldığı ücret 0.50 TL iken bir üst seviyede bu miktar 1.00 TL’ye yükseliyor. Her sitede yazar statüsü mevcuttur. Kaliteli ve istenilen tarzda içerikler üretebilirseniz, yazarlık seviyeniz yükseltiliyor. Fakat sadece yazmış olmak para kazanmak için yazarsanız çok fazla gelir elde edemezsiniz. Makale yazarak kazanma ücretleri bu kriterlere göre değişkenlik gösterir. Az öncede dediğimiz gibi bu fiyatlar aslında oldukça düşük miktarlardır, fakat özellikle yeni başlayan kişiler talep gösterdiğinden dolayı hak ettiği değeri çok fazla alamamaktadır. Eğer yazınız gerçekten kuvvetli ise ve birazda şansa sahipseniz, bir firmayla anlaşarak veya blog sahibi olarak sadece oraya yazılar yazabilir aylık kazanç elde edebilirsiniz.

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Her Yazarım Diyen Gerçek Bir Yazar Olabilir Mi?

İnternet ortamında yazı yazmak, aynı zamanda hayal gücü ve araştırma yeteneği gerektirir. Bu yeteneklere herkesin sahip olması imkansızdır. Yetenekleri olmadığı halde yazı yazan kişilerde vardır elbette. Fakat siz işveren olsanız öylesine yazanı mı, gerçekten yetenekli olanı mı tercih ederdiniz? Sorunun cevabı şüphesiz yetenekli olan kişileri tercih edeceğiniz yönündedir.  Özgünlük, akışkanlık ve Türkçe bilgisi dışında bu yetenekleriniz de varsa gerçek bir yazar olabilir ve bir süre sonra güzel kazançlar elde etmeye başlayabilirsiniz. Makale yazarak para kazanılan  sitelerden bazıları şunlardır:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz