Litecoin Kurucusu Litecoin'lerinin Tamamını Sattı
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Kripto para dünyasında en büyük 5. sanal para olan Litecoin ‘in kurucusu Charlie Lee, sahip olduğunu bütün Litecoin’lerini sattığını duyurdu. Litecoin’e sahip olmasının çıkar çatışmalarına neden olacağını belirten Lee, daha önce de birçok spekülasyon yaratan konularla dikkat çekmişti.

2011 senesinde Bitcoin’e karşı transferlerin çok daha hızlı ve ucuz yollu bir alternatifi olarak karşımıza çıkan Litecoin isimli şifreli paranın geliştiricisi Charlie Lee, bugün Reddit aracılığıyla açıklama yaparak 18 milyar dolarlık piyasa değerine sahip dünyanın en büyük 5. şifreli parası olan Litecoin’lerini sattığını duyurdu. Reddit’te paylaştığı bir yazı ile bu açıklamayı yapan Charlie Lee’nin açıklamasına göre Lee artık takipçileri tarafından suçlanmak istemiyor. Daha önce litecoin alım satımı yaptığına dair birçok suçlamalara maruz kalan Lee, benzeri şüphelere son vermek için böylesine önemli bir kararı almak zorunda olduğunun altını çizdi.

“LTC’YE SAHİP OLMAM ÇIKAR ÇATIŞMASINA NEDEN OLABİLİR”

İşte Lee’nin yaptığı o açıklama:

“Geçen son bir yıl içerisinde attığım tweetlerde fiyatlarla ilgili konulardan mümkün olduğunca uzak kalmaya çalıştım. Ancak Litecoin böylesine devasa bir hızda büyürken bunu yapmak da gittikçe zorlaştı. Litecoin hakkında veya iyi/kötü haberlerle ilgili tweet attığımda kişisel çıkar amaçlı paylaşımlar yaptığım suçlamalarına maruz kaldım. Hatta bazıları LTC’de kısa pozisyon (satış yönünde bahis) aldığımı dahi iddia etti. Çok fazla etkim olduğu için LTC parasına sahip olmam çıkar çatışmalarına neden olmaya başladı. Attığım her tweet öncesinde veya sonrasında LTC alım satımı yapmamaya azami önem gösterdim. Tabii bunu sadece ben biliyorum. Ancak bu konuda her zaman şüpheler olacaktır. Bu nedenle geçen günlerde sahip olduğum bütün LTC paralarını sattım ve hepsini hayır kuruluşlarına bağışladım. 6 yıl aradan sonra ilk kez fiziksek formda tek bir LTC’ye bile sahip değilim. Sadece koleksiyon amacıyla birkaç tane var o kadar. Bu çok tuhaf bir his. Ama endişelenmeyin Litecoin’i bırakmış değilim. Litecoin ile ilgili çalışmalarıma devam edeceğim. Zaten Litecoin başarıya ulaşırsa birçok farklı şekilde karşılığını alacağım. Bunun için illa Litecoin sahibi olmama gerek yok.”

370 Dolar İle Zirve Yaptı

Dün öncü borsalardan olan Bitfinex borsasında 370 dolar ile zirve yapışının ardından şu sıralar günlük bazda bakılırsa %4.93 düşüş ile 337.70 $ civarlarında işlem görmektedir. Litecoin şimdiye dek yatırımcılarına %7.600 kazandırdı.

Kaynak: techcrunch.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz