lisk coin nedir
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Her gün yeni bir alt coinin çıktığı kripto para piyasasında bu sefer Lisk coin ile karşınızdayız. Hepsinin birbirinden farklı projelere sahip olduğu bu piyasamızda sizlere Lisk coin hakkında bilgilendirici bir yazımızı sunacağız. Öncelikle bu yeni kripto para biriminin kısaltılmış hali LSK olarak karşımıza çıkmaktadır. Yakın zamanda yükselişe geçen bu kripto paranın piyasadaki total değer sıralamasında on beşinci sırada yer aldığını söylemek istiyoruz. Marketteki toplam değeri de tamı tamına an itibarı ile 1.928.796.664 olmak üzere gayet yüksek bir seviyededir.

Lisk Coin Detayları

İlk defa kripto kelimesini duyduğumuzda bu para birimlerinin bu kadar yükseleceği tahmin edilmiyor ve öngörülmüyordu. Fakat görüyoruz ki özellikle son bir yıl içerisinde inanılmaz seviyelere ulaştılar. Lisk coin gibi sayısız derecede alt coin piyasada yer almaktadır. Ama bakacak olursak da sonuç olarak çoğu alt coin zaman içerisinde yok olup gitmektedir. Birçok raporda görüyoruz ki sadece 2017 yılında 1000’den fazla yok olup giden alt coin mevcut. Bunun nedeni ise tam olarak sadece kripto para olmak için birçok kripto paranın ortaya çıkmasıdır.

Peki şimdi asıl konumuza dönelim. Lisk coin nedir? Zincirde farklı yan zincirlerin oluştuğu ve geliştiricilerin de bu ağda geniş uygulama alanına sahip olduğu ve kendi blok zincirine sahip merkezi olmayan sistemsel bir ağdır. Tam olarak 2016 yılında ortaya çıkmıştır. Bu yönden aslında Ethereum ile bir benzerliği vardır. Bu yan bağların oluşturulmasındaki amaç ise tamamen sistemi aktif tutmak ve daha verimli olmasını sağlamaktır.

Lisk Coin Farkı Nelerdir?

Aslında biraz önce söylediğimiz gibi diğer kripto paralar arasında ilk 15’e girmiş ve sürekli kendini geliştirmeye devam eden bir alt coindir. İlk defa yan zincir uygulamasını kullanan ve bu şekilde de kendini geliştirmeye devam eden bir kripto para birimidir. Yine bunun yanı sıra kendi uygulamasını oluşturmak adına tasarım bloklarını kullanmasına izin veren bir yapıdır. Tabi ki de bu uygulamalar için de kullanılacak olan dil de popülerliği ile bilinen JavaScript’dir. Daha da eklemek gerekir ise gerçekten güvenilir bir uygulama geliştirmek ve kendinize para çıkarmak istiyor iseniz yapmanız gereken bu zincir üzerinden yeni bir token çıkarabilir ve bunu bir kripto para gibi kullanabilirsiniz. Farklar tamamen ortada.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz