Sadun Kaya Turcoin
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Turcoin, Türkiye’nin yerli coini olarak projelendirilen özel bir çalışma diye bilirdik. Kripto paraların en büyük özelliği aslında takip edilememeleri değil, bir felsefesinin olmasıdır. Turcoin yöneticisi Sadun Kaya ‘nın medyada çıkan haberleri üzerine kriptolar takip edilemiyor Allah’ım Sadun Kaya’yı yarattın bari onu takip et dedirtiyor.

Turcoin TV Reklamları

ParaParala ekibi olarak biz görmedik reklamı ama denk gelen arkadaşlarımız bir sabah ”Turcoin Reklamlarını Gördün mü? Adamlar akın akın geliyor” dedi. Valla helal olsun oraya kadar taşıdıysalar demeden geçemedik. Tabi zaman her şeyin ilacı diye de bir söz vardır. Daha 1 hafta geçti geçmedi Turcoin yöneticisi bizi yerli sanal paradan soğuttu.

Yine sabah saatlerinde arkadaşlarımız Turcoin haberi paylaştı. Sözcü ‘nün ”Sen neymişsin be abi” diye başlık atmaları gerçekten çok manidar. Bu paragrafın başlığında da ”Tanıtım” dedik. Bu bir haber değil elbette. Para karşılığı basına yaptırılan özel bir tanıtım. Haberde Turcoin bahane edilerek Anafis Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sadun Kaya ‘nın reklamı ağır bastırılmış. Başlığa baktığımızda ”sen neymişsin be abi” zekice seçilmiş bir iğneleme.

Şu kadar Bitcoinim var, şu yılda bu kadara aldım. Aldım sattım katladım. Yüksekten sattım, alttan aldım.

Turcoin mi alacağız Sadun Kaya ‘nın bir uvzunumu alacağız anlamadık. Bu adam zengin projesi zengindir imajı vermeye çalışmışsın ama olmamış yahu.. Bizene kardeşim senin şahsi parandan, fiyakandan.

Önce Saadet Zinciri dediler sizin için o halkayı bozacak bir sürü nedeniniz var biliyoruz. Güzel çalışmalardan altyapılardan bahsediyorsunuz. İnanıyoruz çok ciddi kaynaklarınız da var ama…

Türkiye’de özellikle son 2-3 aydır medyada yer alan kripto para haberleri birçok insanın fikri olmasına neden oldu. 3 ay önce bitcoin dediğimizde suratlarımıza bön bön bakanlar şimdi yeni çıkan sanal paraları araştırıyor. Sizde bunu iyi bir fırsat olarak bildiniz ve 10-12 bin dolar veremeyecek insanlara alternatif olarak ucuz yollu alternatif sundunuz.

Üstelik fiyakalı ceketlerinizin ardından bu halkı aptal yerine koyarak ”Kripto para segmentinde SADUN KAYA olarak 20 yıldır varız” diye kamuoyu duyurusu yapıyorsun. Haksız rekabet, yanıltan reklamcılık ile bu halkı kandırmaya teşebbüs ediyorsunuz.

Ah Sadun, Vah Sadun, Kimi Kandırıyorsun Yuh Sadun..

”İlk kripto para, 2008 yılında takma adlı bir yazılımcı olan Satoshi Nakamoto tarafından bulunan Bitcoin‘dir. Bitcoin sistem olarak POW kullanır.”

2008 yılında ismi duyulmaya başlayan kripto para dünyasında Sadun Kaya 1998 yılında varmış zaten.

Kamuoyu bilgilendirmesinin sonunda ise 1988 yılına kadar iniyor bizim Sadun Bey’in deneyimleri.

”Otuz yılı aşkın deneyimimle böyle bir merkeze tüm bilgi birikimimle katkı sağlamaya hazırım” Bizim Anafis Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sadun Kaya meğerse Dijital Para ve Kripto Para Operasyon Merkezi (DCOM) ‘de 30 yıllık deneyimliymiş.

DCOM Nedir?

Dijital Para ve Kripto Para Operasyon Merkezi (DCOM) diye kamuoyu duyurusunda yazılmış. Biz DCOM denilince Microsoftun Distributed Component Object Model (DCOM) yazılımı yani DCOM protokolü olarak biliyoruz.

Digital Coin Operation Merkez olarak mı çevirdiniz anlamadık ki.. Zira İngilizce başlayan bir kelime Türkçe ile bitmezdi. Yoksa Microsofttan esinlenerek 1988 yılında Dijital Coin Operasyon Merkezini kurdunuz da bizim mi haberimiz yok?

30 yıldır deneyim sahibi olduğunuz bu segmenti 30 yıldır piyasaya vuramayıp Satoshi Nakamoto’ya kaptırmanıza Türk halkı olarak üzüldük.

Turcoin Sadun Kaya

Sadun Kaya Kimdir?

Sadun Kaya, 1968 yılında Kırşehir’de doğan bir Türk İş Adamıdır. Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı ardından, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü’nden mezun olduğu bilinmektedir. 56 ülke gezip gören Sadun Kaya 9 dil bildiğini belirtiyor. Cahil halkı kandırma sanatını da lisan olarak sayarsak 10 dil biliyor. Türkiye’nin online oyun sektöründe e-pin kodu satışlarının yapıldığı sektörde kısa sürede Avrupa’ya açılmış. Birçok ülke ile anlaşma imzalamış şirket, GSCash ile sonrasında vergi sorunu nedeniyle Kıbrıs’ta devam etmiştir. İngiltere’de de şirket kuran iş adamı, Visa, Vodafone, Master Card, Türk Telekom, UPT, PTT, Paypal ve Moneygram gibi 43 şirketin Türkiye Elektronik Para Derneğinin kurucusudur.

Son zamanlar tüm dünyanın gündemine oturan kripto para haberleri ile birlikte ”ben zaten 20 yıldır bu segmentteyim” diyerek insanların beğenisini kazanan iş adamı Sadun Kaya, 30 yıllık deneyimiyle katkı sağlamaya gelmiştir.

Turcoin Sadun Kaya Kimdir

4 YORUMLAR

  1. Bu şahsın adını duyduğumda sadece Facebook’ta arattıktan sonra şu fotoğrafı gördüm hizliresim.com/Vrlkyv ve paramı bu adama mı emanet edeceğim dedim. Hipper henüz faaliyetine başlamadan haberdar olanlardanım. İnsanların dini duygularını istismar ederek ilerleyen, çoğunluğu eski Coinspace ve Kairos kadrosundan oluşan bir Ponzi’dir… Gerisi fasa fiso, kelime oyunu

  2. Merhaba,
    Haberinizde belirtilen açıklamalarda, 20 yıllık tecrübe, sadece kripto para anlamında değil, finansal ve kart sistemleri de olmak üzere elektronik ödeme sistemleri konusunda 20 yıllık bir tecrübeden bahsedilmektedir. Sadece kripto para değil. Haberinizin devamında Kamuoyu Duyurusunda işaret ettiğiniz DCOM değil, DCOC tur. Gazete verilen haberi düzenlerken, bir harf hatalı basmıştır. Bizimle ilgisi yoktur hatanın. DCOC un açılımı Digital -Crypto Operation Center dır. Yorum yaparken lütfen konuyu ciddiyetle inceleyip insanları zan altında bırakmadan yorum yapalım…Bazı kötü niyetli basın organlarının ciddiyetten uzak cehalet içindeki kime hizmet ettiği belli kötü niyetli haberleri de lütfen dikkate almayalım, tam tersine doğrularını koyarak, gerçeği yüzlerine bir tokat gibi çarpalım ki, bu halkı enayi yerine koymasınlar….

    Saygılar,
    Sadun KAYA
    Anafis Şirketler Grubu Başkanı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz