paribu para transferi
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Amerikan dolarının tarihi tırmanışı ile birlikte Türkiye’de bazı kripto para alım satım platformları dışarıya kripto para aktarımlarına engel koydu! Gün içerisinde birçok kişinin yaşadığı bu sorun ile birlikte birçok mağduriyetler arttı.

Doların Yükselişi İle Başladı

Sabah erken saatlerde hızlı bir şekilde yükselen ve günü 6.43₺ ile sürdüren dolar %20 lik artışlara ulaştı. Dolar kurunun hızla artışını fırsata çeviren bazı yerli kripto para platformları farklı cüzdanlara para akışını durdurdu. Farklı platformlardan yaşanan sorunlarda maalesef birçok kişi mağdur edildi.

Paribu Mağduriyetini Bugün Yaşadık

Bizzat başımıza gelen olayda öğleden önce 09:30 sularında gerçekleştirilmek istenilen kripto para transferleri maalesef 13 saati aşkın süredir halen gerçekleşmedi. destek@paribu.com adresini online destek olarak kullanabilirsiniz bilgisini değerlendirmek ister ve mail atmayı düşünürseniz boşuna atmayın. Yanıt aşağıdaki gibidir.

Değerli Kullanıcımız,

Lütfen talep kaydınızı Yardım sayfasında yer alan “Destek İste” adresinden oluşturun. Doğrudan mail göndererek ilettiğiniz talepler sisteme ulaşmamaktadır.
Destek İste bölümünden talep açamıyorsanız, açık Paribu oturumunuz var ise kapatarak tekrar Destek İste bölümüne gidiniz.
Teşekkürler.

Telefon ile ulaşmak istediğimizde de ulaşamadık. Paribu tarafından onaylanmayan transfer maalesef askıda kaldı. Aynı şekilde benzer sorunlar yaşayanlarında olduğu gözlemlenmiştir.

paribu

Borsalar Dolar Alım Satımı mı Yapıyor?

Yerli borsalarda özellikle Bitcoinin ani çıkışlarında kilitlenen sistemleri, gerçekleşmeyen transferleri defalarca kez gördük, yaşadık. Kimisi yoğunluktan olduğunu, kimisi çakallıktan olduğunu düşündü.

Bugün ki geldiğimiz noktada ise yurtdışı borsalarına aktarmaya çalıştığımız paraların askıda kalması ve transfere izin verilmemiş olması dolar alım satımı için paraları kendi kontrollerinde mi tutuyorlar sorularını akıllara getirdi.

NOT: Bu içerik Paribu’yu hedef alınarak yazılmamış olup, yaşadığımız ve çevremizdeki sorun yaşayan arkadaşlarımızın mağduriyetlerine ses getirmek amacıyla düzenlenmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz