Kodak Coin Çıkıyor
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Dünyanın en köklü fotoğraf makinesi ve parçalarını üreten şirketlerden birisi olan kripto para dünyasına adımını atarak KODAK Coin markasını duyurdu. Uluslararası medyalardan BBC News, Telegraphy, The Sun gibi kanallarda Kodak Bitcoin ve Kripto para dünyasına girdiğini açıkladı.

KODAK Coin Geliyor

Dünyanın en büyük fotoğraf makinesi ve parça üreticisi olarak tüm dünya pazarına hakim olan Kodak, yöneticilerinin yapmış olduğu açıklamaya göre KODAK Coin üzerine çalışmaları olduğunu duyurdu. Ayrıca şirket Bitcoin madenciliği için geliştirdiği ürününü de görücüye çıkardı. Şirketin KashMiner sistemi, Amerika’nın Las Vegas kentinde 15. si düzenlenen CES 2018 ‘de (Consumer Electronics Show-Tüketici Elektroniği Fuarı 2018) görücüye çıktı.

KODAK Üretime Geçiyor

Şirketin 2 yıllık 3400 $ karşılığında bir sözleşme ile müşterilerine ayda 375 dolarlık bir üretim yapmayı garanti ediyor. CES 2018’de konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, sistem Bitcoin’in altındaki Blok Zinciri teknolojisiyle fotoğrafçılara sunduğu güvenlik hizmetine entegre bir şekilde çalışıyor. Müşterilerin madencilikten faydalanabilmeleri için bu ön ödemeyi yapması gerekecek.

Cambridge Üniversitesi’nden Garrick Hileman, “Bu, 1990’lı yılların sonlarında, geleneksel şirketlerin bir çeşit internet stratejisinden bahsedecekleri ve hisse senetlerinin fiyatının yükselişe geçeceği nokta olarak ortaya çıkmış bir olgudur” diye yorumladı.

Kodak 2012 yılında yaşadığı krizin ardından pil, yazıcı, drone, tablet bilgisayarı ve dijital kamera gibi birçok markayla çeşitli markalara lisans verdi. KashMiner operasyonu, daha önce Kodak ile markasını kullanarak LED ışıkları pazarlamak üzere bir araya getiren bir lisans sahibi olan Spotlite tarafından işletilecek. Kodak KashMiner tarafından üretilen herhangi bir Bitcoin, müşteri ile işletme arasında paylaşılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz