Kira Zengini mi Teknem Online mı
PUAN DEĞERLENDİRME OYUN ADI OYUN ADI DEĞERLENDİRME PUAN
 Üzerinden  Kira Zengini  Teknem Online  Üzerinden
10/ SSL SERTİFİKASI  10 Puan  0 Puan SSL SERTİFİKASI 10
10/ GÜVENİLİRLİK  8 Puan  7 Puan GÜVENİLİRLİK 10
10/ MEMNUNİYET  6 Puan  6 Puan MEMNUNİYET 10
10/ KAZANÇ  6 Puan  6 Puan KAZANÇ 10
10/ TASARIM  5 Puan  7 Puan TASARIM 10
10/ GÜVENLİK  6 Puan  6 Puan GÜVENLİK 10
5/ KUR  4 Puan  5 Puan KUR 5
5/ PARA YATIRMA  4 Puan  3 Puan PARA YATIRMA 5
5/ PARA ÇEKME  3 Puan  3 Puan PARA ÇEKME 5
5/ E-POSTA  5 Puan  5 Puan E-POSTA 5
5/ TELEFON  5 Puan  5 Puan TELEFON 5
5/ WHATSAPP  5 Puan  5 Puan WHATSAPP 5
4/ BONUS  1 Puan  4 Puan BONUS 4
3/ ÖDEME PUANI  3 Puan  3 Puan ÖDEME PUANI 3
3/ DEPO  3 Puan  3 Puan DEPO 3
TOPLAM PUAN  74 Puan  68 Puan TOPLAM PUAN
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Kira Zengini ve Teknem.Online oyununu karşılaştırdık. Her iki oyununda şirket bazında vermiş oldukları hizmette yine tek kazanan var. Oyunların karşılaştırılmaları genel puanlama ile bağımsızdır.

SSL Sertifikası : Türkiye’de EV tipi SSL sertifikasına sahip olan ilk oyundur Kira Zengini. 10 tam puanı alarak karşılaştırmaya hızlı giriş yaptı. Teknem.Online oyunu ise SSL sertifikası olmadığından sıfır çekiyor. Bu durum elbette güvenlik, güvenilirlik ve memnuniyet kriterlerini de olumsuz etkileyecek.

Güvenilirlik : Kira zengini oyunu güvenilirlik konusunda SSL sertifikası ve iletişim bilgilerinin eksiksiz paylaşımıyla 10/8 puan alarak bu bölümü de burun farkıyla önde götürüyor. Teknem online oyunu ise iletişim yöntemlerinin eksiksiz olmasıyla 10/7 puan alarak takibi bırakmıyor.

Memnuniyet : Her iki oyunun kullanıcı yorumlarını takip ettiğimizde ufak tefek sorunlar görüyoruz. Kira Zengini ve Teknem online şikayet konuları genellikle kurlardan kaynaklanıyor. Piyasada ki kur sistemine baktığımızda aslında ortalama da olsalar da her iki oyunun kullanıcı memnuniyetlerinin 10/6 olduğunu düşünüyoruz.

Kazanç : Kur sistemleri doğrudan kazanç bölümünü etkiler. Bu yüzden kafa kafaya kazanç elde edilebileceğini görmek mümkün. Teknem.Online kur farkıyla bir adım önde fakat Kira Zengininin de kazandırıyor olması bu bölümünde berabere olduğuna kanaat getirmemize neden oluyor. 10/6 puan ile karşılaştırmayı kızıştıralım.

Tasarım : Oyunların tasarımlarına baktığımızda Wm yazılım scripti kullanan Teknem.Online oyunu 10/7 puan alıyor. Kira zengini ise piyasa scripti olduğundan 10/5 puanı hakediyor. Tasarım ve şıklık bakımından Teknem Online oyununa göre çok daha başarılı lakin bu tür scriptler tasarım değil, warez olarak adlandırılır.

Güvenlik : Oyunların güvenlik sorunları önemli bir detay. Kira zengini oyunu 10/6 puan alıyor. Burada kırpılan puan scriptin güvensizliği. Bu yüzden daha yüksek puanı haketmemektedir. Teknem Online ise SSL açığından dolayı aynı puanı alarak eşitliği koruyor.

Kur : Kira Zengini oyunu kur sistemi Teknem online kur sistemine göre bir adım geridedir. Bu yüzden 5 tam puanı Teknem online aldı. Kira zengini ise 5/4 puan alıyor.

Para Yatırma : Yatırım metotlarına baktığımızda Kira Zengini oyunu 5/4 puan alırken, Teknem Online 5/3 puan alıyor.

Para Çekme : Para çekme metotlarında ise her iki oyuna da 5/3 puan alıyor.

İletişim : Her iki oyununda iletişim noktalarının tam olduğunu ve üç farklı değerlendirme, 5’er puan ile 15/15 puan alıyorlar.

Bonus : Kira zengini tek bir bonus imkanı sunuyor. Bu yüzden 4/1 bonus puanı aldı. Teknem Online ise 4/4 puan alarak farkını gösterdi.

Ödeme Puanı ve Depo : Her iki oyununda ödeme puanı ve depo saçmalığı yok. Bu yüzden iki oyuna da eşit puan verdik.

Toplam Puanlamaya baktığımızda ise EV SSL gibi sahip olması uğraştırılan bir sertifikaya sahip olmasıyla kafadan aldığı 10 puan bütün açıkları kapattı. Kira Zengini oyunu 100/74 puan alırken, Teknem Online SSL sertifikası azizliğine uğrayarak 100/68 puan alarak karşılaştırmada Kira Zenginine boynunu büktü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz