İyi Makale Makale Yaz Para Kazan
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

İnternet geçmişten günümüze gelişti, yaygınlaştı ve bugünkü halini aldı. internet gelişir ve kapsamlı hale gelirken internet siteleri de çeşit, nicelik ve kapsam bakımından sürekli olarak değişim gösterdi ve ulaşılabilirliğin de artmasıyla günümüzde ki çeşitliliğine ulaştı. Arama motorlarının, başta google olmak üzere geliştirdikleri optimizasyon sistemleri nedeniyle türü ne olursa olsun her web sitesi yeni ve özgün içerik ihtiyacı duydular. Bu ihtiyaç ise internet üzerinde yeni bir iş kolunun doğmasına sebep oldu; Makale yazarlığı.

Arama motorlarında SEO adı verilen optimizasyon programları vasıtasıyla daha fazla görüntülenmek, ilk sıralarda yer almak ve tercih edilir olmak isteyen tüm web siteleri özgün içerikler elde edebilmek için makale yazarlarına başvurdular. Bu kimi zaman direkt temas ile oldu, kimi zaman ise içerik yazdıran aracı platformlar vasıtasıyla gerçekleşti. Makale yazarları çoğunlukla bu platformlar vasıtasıyla kurumsal ve bireysel web sitelerine içerik sağladılar ve özgün içerik ihtiyacını karşıladılar.

İyi Makale Farklılığı

Bu işleyişte ki kilit nokta ise her iki taraf içinde dürüstlük oldu. Aracı kurumlar yapılan işlerden komisyonlarını alırken, büyük pay haklı olarak yazarların hakkıydı. İşini iyi yapan dürüst bir makale yazarı her koşulda kazanır ve gelişirken, dürüstlükle ilişkisini esnek tutan işverenler, yazarlar ve aracılar internet çöplüğü içinde kaybolmaya yüz tuttular.

makale yaz para kazan

Yayın hayatına 2014 yılında adım atan iyimakale platformu ise, her zaman dürüst ve işini iyi yapmak için gayret gösteren yazar ve işvereni doğru noktada buluşturan bir platform olmayı kendine ilke edindi. İyimakale’yi diğer aracı platformlardan farklı kılan bir diğer özelliği ise, yazara sistem içinde özgürce hareket etme imkanı sunuyor olması. Yazar, istediği zaman siparişlere teklif verebilirken, istediğinde de sisteme konusunu kendi seçip yazdığı özgün makaleleri ekleyerek potansiyel müşterilere ulaştırabiliyordu. Bu yönüyle piyasa da eşsiz bir konum elde etti ve her zaman doğru müşteriyi doğru yazar ile buluşturabilmeyi başardı.

İyi Makale Ne Kadar Kazandırır?

Makale yazarlığının sık rastlandığı bugünlerde, İyi makale platformundan taban fiyat üzerinden ücretlendirme alabilirsiniz. 100 kelime 1 TL olarak belirlenen taban fiyatın altında iş alınıp verilemiyor. Bu durumda emek sömürü yapılmasına engel oluyor. Bu sebeple site üzerinde verilen siparişlere 1 TL üzerinden dilediğiniz tutarda teklif verebilirsiniz. Tabi ki çok yüksek olan teklifler işveren kişiler tarafından kabul edilmeyebilir. Siteye hazır olarak eklediğiniz makalelerden ise, taban fiyat üzerinden fiyatlandırma alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz