makale yaz para kazan
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Makale yazarak para kazanmak, son zamanların en gözde işleri arasında yer alıyor. Elbette bu işi yapabilmek için belirli kurallara uyum sağlamanız gerekmektedir. Makale yazarlığı, bilgisayar kullanan her kişinin yapabileceği kadar basit bir iş değildir. Her ne kadar pek çok sitede bu işin basit olduğu söyleniyor olsa bile, uzun ömürlü çalışabilmek ve kaliteli bir yazar olmak için önem vermeniz gereken pek çok detay bulunur. Bu detaylardan en önemlisi doğru Türkçe kullanımıdır. Makale yazarak para kazan etiketiyle yapılan aramalarda da en başta Türkçe kullanımına önem verildiğini görebilirsiniz. Bunun yanı sıra SEO uyumu, okunabilirlik gibi pek çok önemli detaya da önem vermek gerekir. Makale yazarlığı ile alakalı bilgi sahibi olduysanız ve bu işi deneyimli birisi olarak yapmak istiyorsanız, bu site tercih edebileceğiniz en iyi isimlerden birisidir.

İyi Makale Nedir?

İyi makale nedir sorularına özetle yanıt vermemiz gerekirse, piyasada bulunan pek çok siteden farklı olduğunu söyleyebiliriz. İyi makale panel girişi yaparak hızlı bir şekilde sisteme kayıt olabilirsiniz. Sitenin yazarlık başvurusunda istediği en önemli kriter ise, deneyimli yazar olmanızdır. İyi makale sitesinde yazacağınız içerikleri direkt alıcıya ulaştırabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz 2 farklı para kazanma yolu sunuluyor. İyi makale sitesi, yazar haklarını mümkün olduğunca korumaktadır.

İyi Makale Yazarlık Başvurusu

Sisteme yazar olarak kayıt olmanız için daha önceden deneyim sahibi olmanız gerektiğinden bahsetmiştik. Site yönetimi olabilecek olumsuzlukları önlemek adına böyle bir önlem almış. Sisteme kayıt olmak için aşağıda görülen işlemleri tamamlamalı ve başvurunuzu göndermelisiniz.

iyi makale yazarlık

 

Burada bulunan bilgileri yazarak kayıt olma işleminiz sonrasında İyi Makale yazarlık başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz. Başvurunuza yanıt vermiş olduğunuz mail adresi üzerinden olumlu veya olumsuz olarak gönderilmektedir.

İyi Makale Siparişlere Teklif Verme

Siteye yazarlık başvurunuzun kabul edilmesinden sonra, biran önce para kazanmaya başlamak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için tercih edeceğiniz ilk yöntem, verilen siparişlere teklif göndermek olmalıdır. İyi Makale ekşi sitesinde bu kısmı ile alakalı fazlaca yorum almış. Verilen siparişler site tarafından değil, direkt olarak makale alıcı kişi/kurum tarafından sunuluyor ve onaylanıyor. Dolayısı ile şirket veya kişiler yeni yazarlar yerine deneyimli yazarları tercih edebiliyor. Fakat biraz sabrederseniz ve başarılı olursanız, sizde zaman içinde aranılan isimlerden olabilirsiniz.

iyimakale sipariş

Resimde görmüş olduğunuz alan makale satın almak isteyen kişilerin siparişlerinin görüntülenebildiği kısımdır. Burada istediğiniz sekmeye tıklayarak İyi makale sipariş işlemlerini inceleyebilirsiniz. Örnek olarak siparişe teklif vermeyi şu şekilde gösterebiliriz;

iyi makale üye ol

iyi makale yazar ol

İyi Makale Hazır Makale Satışı

Boş zamanlarınızı değerlendirerek para kazanabileceğiniz bu yöntem, özellikle yeni yazarlar tarafından sık tercih ediliyor. Sistemde bulunan hazır makale işlemi sayesinde, kendinizi alıcılara gösterebilir ve başarı elde edebilirsiniz. Bu kısımda yazmış olduğunuz herhangi bir konu ile alakalı makaleleri, siteye yüklüyor ve satılmasını bekliyorsunuz. İyi makale panel giriş işlemi yapmanızın ardından resimde de görüldüğü gibi, basit bir şekilde makalenizi ekleyebilirsiniz.

makale yaz

İyi Makale Para Çekme

Site üzerinde kazanmış olduğunuz tutarları kolay bir şekilde banka hesabınıza aktarabilirsiniz. İyi makale para çekme işlemi için minimum 50 TL bakiyeye sahip olmanız gerekir. Sonrasında profil bilgilerinize İBAN numaranızı eklemeniz ve aşağıda bulunan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

iyi makale para çekme

İyi Makale sitesi yazar haklarını korumak amacıyla, makale taban fiyatı belirlemektedir. Bu doğrultuda 100 kelimesi 1,20 TL’den düşük işleme izin verilmez. Buna ek olarak yazarların sattığı her makaleden %16’lık bir kesinti uygulanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz