İstanbulKart Mobil Uygulama Bakiye Yükleme
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

İstanbulkart mobil uygulaması ile bundan sonra cep telefonlarınızdan bakiye yükleyebileceksiniz. 100bin üzeri indirme alan uygulamayı sizler için inceledik.

İstanbulKart Uygulaması Nedir?

İstanbul’da toplu taşıma ile yolculuk yapan, yapacak yolcular için uygulama aracılığıyla bakiye yükleme uygulamasıdır. NFS desteği bulunan uygulama ile istediğiniz yerden kredi/banka kartı ile bakiye yükleyebilirsiniz. Android ve IOS olarak çıkan uygulamanın detaylarını sizler için inceledik.

İstanbulKartUygulaması Nasıl Kayıt Olunur?

İlk olarak kullandığınız mobil cihazların işletim sistemine bağlı olarak Google Play Store yada Apple Market üzerinden İstanbulKart Uygulaması yazın ve yüklemesini yapın. Dağıtıcı firma Belbim A.Ş. ‘dir. Uygulamayı indirdikten sonra karşınıza çıkan introyu ilerleyek bitirin.

İstanbulkart Uygulaması Nedir

İntroyu geçtikten sonra İstanbulKart kayıt işlemine geçebilirsiniz. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Aksi durumda yapmış olduğunuz kayıt işlemi gerçekleşmeyecektir. TC Kimlik numaranız, adınız, soyadınız ve doğum tarihinizi otomatik olarak eşleştiren sistem hatalı girişlere müsaade etmemektedir. İstanbulKart kayıt sorunu yaşamamak için bilgilerinize dikkat edin.

İstanbulKart Nasıl Kayıt Olunur

1- Adım : Sizden kimlik bilgileriniz istenilir. Bilgilerinizi doldurduktan sonra kayıt işleminizi devam ettirmeniz için devam edin. Cep telefonunuza gelen kod otomatik olarak tanımlanacaktır.

2- Adım : Mobil onayınızı tamamladıktan sonra İstanbulKart Mobil Pin oluşturmanız istenilecektir. Sadece rakam olarak girebileceksiniz. 6 karakterden oluşan mobil pininiz uygulamayı açtığınızda sizde istenilecek olan güvenlik adımıdır.

3- Adım : Mobil uygulamaya artık giriş yapabilirsiniz. Oluşturduğunuz 6 haneli mobil pininizi giriş yapın ve uygulamanın içerisinde girin.

4- Adım : İstanbulKart ekleme işleminizi yapacaksınız. Size ait olan İstanbulKart üzerindeki 16 haneli kart numarasını sisteme kaydedeceksiniz.

İstanbulKart Bakiye Yükleme Nasıl YapılırİstanbulKart Uygulaması İle Bakiye Ekleme

Mobil uygulamaya girdiğinizda talimat oluştur seçeneğini seçin ve bakiye yükleyeceğiniz bölüme ilerleyin. Burada sizden kredi/banka kartı bilgileri istenilmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra telefonunuza gelen ödeme onayı adımını geçin ve bakiyeniz yüklensin. Bu arada artık girmiş olduğunuz kart sizin adınıza kayıtlı hale gelmiştir. Bir başkasının bu kartı kullanamayacağını ve kişiye özel olduğunu unutmayın.

Talimat oluşturma bölümünde üstte bulunan bakiye miktarlarını kaydırarak arttırabilir, azaltabilirsiniz. İstanbul Kart bakiye yükleme bu kadar basit bir şekilde gerçekleşmektedir.

İstanbulKart Uygulaması Yorumları

Uygulamanın güncellemesi ile birlikte ilk gününden birçok kişiden yorum gelmeye başladı. Olumlu ve olumsuz İstanbulKart uygulama yorumları boyunu göstermeye başladı. Fakat bu kötü yorumların nedenleri uygulamamı yoksa kişilerden kaynaklı sorunlar mı anlamak çok zor olmasa gerek. İstanbulKart uygulama şikayet konuları arasında birçok yorum mevcut. Kartından parayı çekip bakiyeye aktarılmaması üzerine birçok şikayet mevcut.

Mevcut şikayetler ile birlikte uygulama puanı 5puan üzerinden 2,5 puana kadar geriledi. 4851 kişinin yorumladığı uygulamaya,

1096 kişi 5 Puan
409  kişi  4 Puan
713  kişi  3 Puan
469  kişi  2 Puan
2164 kişi 1 Puan vermiş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz