Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Günümüz teknolojileri geliştikçe, internet dünyasında kazanç kapıları açılmaya devam ediyor. Sadece bilgisayar başından değil, cep telefonları ile bile para kazanmak artık mümkün. Evinde internet bağlantısı olan herkes çeşitli yollar ile para kazanmaya çabalıyor. Bu çabalar çoğu zaman başarılı olurken, bazen yanlış bilgiler dolayısı ile başarısız sonuçlanabiliyor. Başarısız sonuçlanması eksik bilgiler, yanlış siteler ve yanlış yöntemlere aldanmak ile oluyor. Öncelikle bilmeniz gereken şey, birçok sitede yazan günde 300-500 TL kazanın yazılarına aldanmayın. İnternetten para kazanma yolları, yüksek kazançlar sağlayabilir, fakat bunun için oldukça deneyimli olmanız ve takipçi sayınızın yüksek olması gerekir. Tabi ki internetten bile olsa, emek vermeden kazanç sağlayabileceğinizi düşünmeyin. Her işte emek oldukça önemlidir ve emek verilmeden kazanç sağlayamazsınız. İnternetten para kazanma taktikleri her yönteme göre farklılık gösteriyor. Bu yöntemlerin bazılarını sizler için açıklıyoruz.

blog yazarak para kazanma

Blog Yazarak Para Kazanma Taktikleri

Özellikle son zamanlarda sıklıkta görmekte olduğumuz bloglar, aslında kişilerin bir kazanç kaynağıdır. Bu sayede zengin olan ve yüksek meblağlar kazanan birçok kişi bulunuyor. Tabi ki bunların her biri belirli bir emek veriyor blogları için. Öncelikle yapmanız gereken blog içeriğiniz ne ile alakalı olacağıdır. Karmaşık konulara sahip bir blogtan çok fazla kazanç elde edemezsiniz. Becerilerinizin olduğu konulara yönelmeli ve ona uygun bir blog kurmalısınız. Örneğin; kişisel bakım, film tanıtımları veya internet konularını ele alabilirsiniz. Blog kurma işleminiz den sonra, kullanıcının gözüne hitap edecek şekilde düzenleme yapmalı ve karmaşıklıktan kurtulmalısınız. Günlük düzenli olarak yapacağınız özgün içerikler, bloğunuzun kalitesini arttıracaktır. Günde 5 adet giriyorsanız bu standart da devam etmelisiniz.

Yazılan içerikler bir cümle dahi olsa kopya olmamalı ve kullanıcıya hitap etmelidir. Anahtar kelime çalışmalarında tercih edebileceğiniz birçok profesyonel araç bulunuyor. Fakat yeni başlayanlar için en basiti Google Trends olabilir. Yazacağınız konu ile alakalı, en fazla aratılan kelimeleri buradan görebilirsiniz. Google Trends kullanımını, ilerleyen günlerde detaylı bir şekilde resimli olarak tanıtacağız.  Açtığınız blog üzerinden 2-3 ay kazanç sağlamayı beklemeyin. Bloğunuz oturdukça ve Google index aldıkça, reklam başvurularında bulunmaya başlayabilirsiniz.

para kazandıran siteler

Anketle Para Kazanma Taktikleri

Anketle para kazanma, sık sık gördüğünüz bir iş koludur. Bazı kişiler kesinlikle bu yol ile para kazanılmayacağını söyleyebiliyor. Fakat bu kişiler genellikle deneyimleri başarısızlıkla sonuçlanan kişilerden oluşuyor. Kendi deneyimlerimiz ve kullanıcıların deneyimleri ile gerçekten anket doldurarak para kazanmak mümkün. Dikkat edilmesi gereken tek nokta ise, her siteye aldanmamanız ve tek bir siteye bağımlı kalmamalısınız.. Sadece anket doldurarak yüksek miktarlarda para kazanamazsınız, ancak harçlık babında tutarlar alabilirsiniz. Fakat şöyle düşünün, bu devirde kim oturduğu yerden para verir ki size? Güvenilir anket siteleri veriyor, tabi anketleri doğru bir şekilde doldurduğunuz sürece. Güvenilir anket sitelerine buradan ulaşabilirsiniz. Bu sitelere kayıt olduktan sonra, profil bilgilerinizi eksiksiz doldurmalı ve mail adreslerinizi sık sık kontrol etmelisiniz. Yaklaşık 7-8 anket sitesi ile çalışmaya başlarsanız aylık ortalama 200 TL gibi bir miktar kazanabiliyorsunuz.

makale yazarak para kazanma

Makale Yazarak Para Kazanma Taktikleri

Makale yazarak para kazanmanın birçok yolunu ve açıklamasını mutlaka okumuşsunuzdur. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise; kullanıcıların yazının tümünü okumaya teşvik etmek. Teşvik amacıyla farklı yollar kullanabilirsiniz. Yazacağınız makalenin başlığı hem konu ile alakalı hem de merak uyandırıcı olmalıdır. İçerikte ise zaman zaman kullanıcılara sorular sorarak dikkatlerinin dağılmasını sağlayabilirsiniz. Yazılan içeriklerde kopya cümleler olmamalı ve spinleme yapmamalısınız. Spinleme acemi yazarların sıklıkla kullandığı bir yöntemdir. Bu yöntemle içerikleriniz %100 özgün çıkabilir fakat detaylı yapılan incelemelerde ortaya çıkar. Spinleme başka bir siteden alınan cümleyi, anlamsız olarak değiştirmek demektir. Örnek olarak asıl cümle “Kredi kartı almadan önce bankayı detaylı araştırmalı, faiz oranlarına dikkat etmelisiniz” iken yazar bunu “Bankalardan kredi kartı almadan önce, faiz oranlarına bakmalısınız.” Değiştirdiğinde bu spinleme olur. Bu tarz yazıların kalitesi oldukça düşük sayılır ve alıcılar tarafından tercih edilmez.  Makale yazarak para kazanma esnasında dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise, son zamanlarda baş gösteren ve yazar haklarını hiçe sayan tabiri caizse yazarlığı yok eden firmalardır. Bu firmalar yazarlara 70-80 Kuruş gibi komik rakamlara yazdırıp, kendileri yüksek fiyatlara satıyorlar. Bunu deneyimli ve işinin ehli olan yazarlara yaptırmaları pek mümkün değil. Yeni yazarlar piyasayı pek bilmediği için bu tarz yerlere kanabilmektedir. Daha önce yazar sömürüsü yapan bir siteyi sizlere burada anlatmıştık. Genel makale sitelerinde minimum 100 kelimesi 1-1.25 TL’den aşağıya yazmamalısınız. Hatta bu bile oldukça az bir miktar denilebilir. Site sahipleri ile birebir iletişimde olursanız minimum 100 kelimesi 2,5 TL’den yazabilirsiniz. Tabi ki bunu yapabilmeniz için yazılarınız oldukça kaliteli olmalı, kullanıcıya hitap etmeli ve Google indexlerin de ön sıralara yerleşe bilmelidir.

2 YORUMLAR

  1. internetten para kazanmak gerçekten görüldüğü gibi zor bir iş değil fakat kolayda değil elbette ama aklınıza ne iş geliyorsa illaki dükkan kirası işçi masrafı araç masrafı mazot masrafı vs vs ama internette harcadığınız kuruş tabi dikkatli harcanırsa çok daha verimli olur diye düşünüyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz