İngilizce kelime resimli
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

İstemek, bir işi başarabilmek ve sonuca ulaşmak için gereklidir. Mental olarak ve beyinsel olarak isteğe odaklanmak şarttır. İngilizce öğrenmek için önce istemek ve bu istek doğrultusunda azimli bir çalışma yapmak gerekmektedir. Sabırlı olmak ise kaçınılmazdır. Kelime öğrenmeyle başlayan bu süreci değişik yöntemlerle cazip kılmak mümkündür. İngilizce kelime resimli sistemlerle öğrenilebilmekte ve böylece öğrenme daha kolay hale gelebilmektedir. Tabi doğru telaffuz bilgisine sahip olmak için, tekrarlı İngilizce konuşmalar dinlemek şarttır. Sonra onları yine doğru sesleyerek söylemek gerekir. Söylemesi zor olan kelimeleri dahi üstüne giderek söyleme çalışmalarına devam etmek ise çok önemlidir. Çünkü hafızanıza yanlış söylem yerleşirse onu doğruya çevirmek daha zor olacaktır. İngilizce öğrenmenin öncelikli işlerinden bir tanesi, gramer kurallarının doğru kullanımına takılmadan, konuşma yeteneğini geliştirmeye odaklanmaktır. Günlük konuşma ilk etapla daha önemlidir. Gramer kuralları sonradan, kendiliğinden gelişecek ve öğrenilecektir. Ama öncelik, kendini ifade edebilmek ve ihtiyacını anlatabilmek için konuşma diline hâkim olmaktır. İngilizce öğrenirken bir öğrenci gibi değil de konuşmak zorunda olan bir insan gibi davranmak çok doğru olacaktır. Kendine güvenen ve inanan kişiler, yabancı dil öğrenme konusunda oldukça başarılı olmaktadırlar. İngilizce öğrenmek ve konuşmak zorunda olduğuna odaklanan kişiler, kendince öğrenme yöntemleri geliştirmekte de başarılılar. Kendi öğrenme biçimlerinin ne olduğunu anlayarak, İngilizce öğrenmeye bu yöntemlerle devam ederler.

Akıllı yöntemlerle öğrenmeyi seçen kişiler, çeşitli yöntemler içeren İngilizce kurslarından hangisi kendisi için uygunsa ona yönelmekte, çoğunlukla Antalya İngilizce kursu gibi bir kursta karar kılmaktadırlar. İngilizce öğrenmenin püf noktası, anlayarak ve öğrenerek öğrenmektir. Ezberleme olmadan öğrenme yöntemini seçmek, yapılacak en akıllı iştir. Ezber bilgiler kolay unutulmaktadır. İngilizce öğrenme ve konuşma konusunda kendinize belirlediğiniz bir amaç olursa iş daha kolay hale gelecektir. Çünkü insanlar amaçları için uğraş verirler. Başarılı olmak için var güçleriyle çalışırlar. Hedefine ulaşmayı başaracağına inanan kişiler, akıllı ve kendine güvenen kişilerdir. Bu yaklaşım İngilizce öğrenme konusunda da büyük fayda sağlamaktadır.

Bilindiği üzere, İngilizce düşünmeyi öğrenmek, İngilizce konuşmayı kolaylaştıran bir yöntemdir. Bir diğer yöntem ise İngilizce cümle kurmanın mantığını kavramaktır. Her dilin kendine özgü düşünce ve konuşma dili vardır. İngilizce öğrenmek isteyenler ilk önce bunları kavramak zorundadır ki işleri kolay olsun. Türkçe ve İngilizce konuşma kalıpları, konusarakogren.com/blog/ingilizce-cumle-kaliplari cümle yapıları birbirinden çok farklıdır. Türkçe düşünüp, İngilizce konuşmak olası değildir. İngilizce öğrenmek isteyenler önce kendi zihinlerini, İngilizce düşünmeye alıştırmak zorundadırlar.  Türkçe düşünüp İngilizceye çevirerek konuşmaya çalışmak, aksayan bir konuşma diline neden olacaktır. Bu tarz bir alışkanlık oluşursa kişi, akıcı İngilizce konuşmayı başaramaz. Konuşma egzersizleri yapılırken önce çok basit cümle kalıplarını içeren anlatımlar yapmaya çalışmak en doğru iş olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz